A ​Kalóz-szigetek kincse (Geronimo Stilton 31.) 35 csillagozás

Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Micsoda rémes egy vakációt töltöttem a déli tengereken! Először egy bajuszmeresztő repülőút, aztán egy repülőgép-szerencsétlenség a tengeren, majd egy fárasztó partot érés a lakatlan szigeten, ahol éjszakánként furcsa zajokat hallani. Vajon Ezüstmancs kalózkapitány szelleme még mindig kísért?

Alexandra, Pécs, 2013
128 oldal · ISBN: 9789632970844 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Maria Cernuschi, Claudio Cernuschi
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789632970844 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Maria Cernuschi, Claudio Cernuschi
Alexandra, Pécs, 2009

ziara
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Ez a harmadik Stiltonunk, és egységes szintet hoznak ezek a kötetek. Adél nagyon élvezi, végig követi az eseményeket, a történetet, jókat nevet bizonyos megfogalmazásokon. Azért egy esti mesényi idő alatt nem tudtuk elolvasni, ezért két részletben olvastuk.

Skeletrino
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Ez az a könyvecske, aminek az elolvasása után, biztosan kalózosat játszanak a 6 – 8 évesek a kertben vagy a játszótéren. Amihez ráadásul még rengeteg valódi információt is kapnak a kalózokról. Nekem nagyon tetszett.

Millázs
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Fordulatos, kalandos, pörgős, vicces, jól adagolt érdekes vagy hasznos információkkal megtűzdelt, könnyen olvasható kisregény, szemet tornáztató a más-más színes betűtípusokkal. Jó kis olvasási gyakorlat és egyben elszórakoztat. Remélem, egyszer megszeretik a gyerekeim ezeket a pacákokat, akarom mondani pockokat.

Uzsonna
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Kisiskolások a célközönség, de engem is mindig el tud bűvölni Stilton, Geronimo Stilton. Színes, mulatságos kalandok, belevegyítve némi ismeretanyag (nem didaktikusan, úgy illeszkedik a történetbe, mint sajtba a lyukak) és a rajzok, illetve a tipográfia is szenzációs. A fordító is jó munkát végzett, pedig nem lehetett egyszerű dolga.
Szóval élvezettel olvastam, böngésztem Geronimo kalandos vakációjának történetét (remélem, hogy utólag már nem bánta, hogy nem a nyugodalmas Picipocok Panziót választotta), melyet a Kalóz-szigeteken töltötte egész családjával. Fantasztikus térképek segítségével ismerkedhetünk meg a szigetvilággal, ahol olyan elnevezések vannak, mint: Kilátottmárennyiuszonyt-sziget, vagy Pörgesdamotortpajtás-sziget, de még sorolhatnám. Hőseink a Kopp-slatty-szigeten kötnek ki (viharos körülmények között), amely arról híres, hogy ott kísért a hírhedt Ezüstmancs kalózkapitány szelleme. És hogy milyen titkai vannak a szigetnek, és milyen családi titokra derül fény ennek kapcsán, annak járjon utána mindenki saját maga. Minden kalózkellék (fémláb, félszem, hajó, kincsek, fegyverek, vihar) és persze a szórakozás is garantált!

Debóca009
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Változatos, vicces volt és mindig volt benne egy kis csavar és ezt nagyon élveztem benne.
Nem tudtam letenni, nagyon izgalmas volt. Körülbelül másfél óra alatt ki is olvastam.

Chabinho
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Alig állok a lábamon Márton volt a kedvenc szereplőm, imádtam a vicceit.

Paulina_Sándorné P
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Egy újabb vicces Geronimo történet. Hozta a megszokott formát és stílust. Tetszett a történet.

Fleur_Rouge_Cerise
Geronimo Stilton: A Kalóz-szigetek kincse

Ez most nagyon gyenge lett, még a szokásos színvonalat se tartja. Akkora logikai bukfencek vannak benne, mint egy ház, pl. elakarnak jutni A szigetről B szigetre és C szigeten kötnek ki, ami teljesen ellentétes irányba van, mint a B sziget, csak, hogy egyet mondjak…

vudura06

Árva ELSÁPADT.
Tea ELSÁPADT.
Trappola ELSÁPADT.
Benjamin ELSÁPADT.
Én nem… én már azóta SÁPADT voltam, hogy elhagytuk a repülőteret!

Könyvmolyocska1

A hajó vidáman siklott a vizen, a vitorlák csak úgy dagadtak a meleg déli széltől.

Könyvmolyocska1

Egyórányi repülés után az ég koromfeketévé vált, és hirtelen széllökések kezdték dobálni a gépet, fel és le…

Könyvmolyocska1

Aznap reggel nyugodtan dolgoztam az irodámban, amikor…

I_luv_Krisztián

A múltunk akár jó, akár rossz, hozzánk tartozik, és meg kell ismernünk ahhoz, hogy megismerhessük saját magunkat!

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás