Az ​eltűnt tigris titka (Agáta Kriszti & Lencse professzor 2.) 7 csillagozás

Gerit Kopietz – Jörg Sommer: Az eltűnt tigris titka

Agáta Kriszti és barátja, Lencse professzor épp a milliomos gyártulajdonos magánállatkertjében tartózkodnak, amikor a tigris kiszabadul a ketrecéből. És nem sokkal később, a személyi titkárának is nyoma veszik. A városban kitör a pánik. A rendőrség átfésüli az egész környéket, de mintha a föld nyelte volna el a ragadozót. Ahol a rendőrség csődöt mond, ott van Agáta Kriszti igazi elemében. Lencse és a csodanagyító segítségével nekiáll felgöngyölíteni a rejtélyt és nemsokára forró nyomon halad… A nyomozást egy különleges nagyító teszi izgalmassá, amit minden egyes olvasó megkap.

Eredeti cím: Lupe auf Tigerjagd

Fabula, Budapest, 2004
118 oldal · ISBN: 9789638648457 · Fordította: Molnár Mónika · Illusztrálta: Barbara Scholz

helgusmofo P>!
Gerit Kopietz – Jörg Sommer: Az eltűnt tigris titka

Az egyik első önállóan olvasott könyvem volt jó 15 évvel ezelőtt, a varázsnagyító és a cuki tigris pedig mély nyomot hagyott bennem. :)
Néhány éve vettem meg ezt, és a másik könyvét is a szerzőpárosnak, de A felhőkarcoló fogságában már nem tudott olyan nagyot szólni nálam. Eddig azt hittem, csak azért, mert már felnőttem, de nem, Az eltűnt tigris titka egyszerűen még huszonéves fejjel is nagyon izgalmas történet! :)
Agáta Kriszti és Lencse professzor belekeveredik spoiler, szóval cseppet sem nevezhető unalmasnak a történet. A két gyermek szórakoztató és kalandos eseményekbe bonyolódik, amiben Kriszti nagypapája, Napi, igyekszik segítségükre lenni.
Nagy méretű betűkkel írt történet, sok illusztrációval, és a csodálatod RFL-lel, amivel át lehet látni tárgyakon, falakon, emiatt egy plusz élmény lehet a kicsiknek is az olvasása! :) De tényleg nem csak gyerekeknek ajánlom, gyorsan lehet a kötettel haladni és egy valóban izgalmas kalandot élhetünk át a szereplőkkel.

bozs>!
Gerit Kopietz – Jörg Sommer: Az eltűnt tigris titka

Festés lesz nálunk, portalanítom és pakolom a könyveket. Kezembe akadt ez a könyv és úgy gondoltam fürdés közben remek kikapcsolódás lesz.
Aranyos kis mese volt hanyatvágódós, szelíd tigrissel. :D