Fejrezge ​Alfonz 5 csillagozás

Gerhard Holtz-Baumert: Fejrezge Alfonz

„Aki ismer, tudja, nem szeretem a bunyózást, csöndes gyerek vagyok, nem kötekedem. Valamelyik nap mégis bunyóztam, lett is miatta bajom a felnőttekkel. Mindez persze a nevem miatt. Már az Alfonz önmagában is elég volna. Az osztály az Alfonzt is viccesnek találja, mindenki Fanzusnak hív. A Fejrezge, az csak az igazi katasztrófa. Ha legalább ipszilonnal írhatnám vagy két j-vel,de egyszerűen csak úgy, mit fej meg rezge! Ettől mindenki kiborul. Az osztály vég nélkül röhög, s ha új tanár jön, s én megmondom neki a nevemet, alig tudja visszatartani a nevetését.”
De Alfonznak nemcsak a nevével van baja, hanem mindennel. Bármihez fog, az biztosan balul üt ki szülei, barátai, sőt maga Alfonz nagy elképedésére. A kétbalkezes kisfiú úgy látja, hogy mulatságos viszontagságait meg kell örökíteni, azért egy szép napon bátran becsönget a gyermekkönyvkiadóba. A humoros történetet Kalász Márton bravúros fordításában, Kos Péter szellemes rajzaival jelentetjük meg.

Eredeti cím: Alfons Zitterbacke

Eredeti megjelenés éve: 1958

Móra, Budapest, 1986
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631142981 · Fordította: Kalász Márton · Illusztrálta: Kos Péter

Zsu_001
Gerhard Holtz-Baumert: Fejrezge Alfonz

Alsós koromban nyertem még sulifarsangos tombolán a könyvet, és ha jól emlékszem kétszer is olvastam, és akkor nagyon szerettem :)

meseanyu MP
Gerhard Holtz-Baumert: Fejrezge Alfonz

Nagyon mulatságos, igazi nosztalgikus (úttörők meg ilyesmi), de a mai gyerekeknek is abszolút érthető kisiskolás sztorik.

Galambdúc
Gerhard Holtz-Baumert: Fejrezge Alfonz

Nagyon-nagyon vicces könyv! Gyerekkoromban többször elolvastam, illetve még fel is olvastattam belőle!