A ​boszorkánymester 3 csillagozás

Gergely Edit: A boszorkánymester

Boszorkányok márpedig vannak. Mindenek felett röpködnek, el-elsurrannak az ősi tűzhely mellől, ahelyett hogy Hesztiához hűen őriznék a lángját. Kiismerhetetlenek, be- és megfoghatatlanok, kisiklanak a keretek közül. A gyergyói havasok lábától, egy archaikus nyelvi világból röpít Budapest szlengtereibe Gergely Edit versregénye. Szerelemben is határokat hág át, akárcsak az irodalmi műnemekben. Nincs le- és kiszállás, érzelmek feszülnek, nyelvi világok keresztezik egymást, és tartják boszorkányröpülésben olvasójukat.

Dánél Móna

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2006
116 oldal · ISBN: 9638689048 · Illusztrálta: Péterffy Zsófia

Stendhal
Gergely Edit: A boszorkánymester

Ez ám nagyon-nagyon fura könyv. Azt mondják, vers(es)regény, de igazából nem vers és nem is regény. Bár nem vagyok ismerője a műfaj (műnem?) kritériumainak.
Az a baj vele, hogy mire megszoktam a stílusát, addigra vége is lett, ami azért töltött el szomorúsággal, mert pont kezdtem érezni a történetet.
Aztán meg, elég furák ezek a XX. századi boszorkányok, akik ha kedvük szottyan leülnek mellénk a villamosra, és észre sem vesszük mikor tálalták fel nekünk a békahájból, denevérszárnyból, féregnyálból, vagy tudomisén miből készült, bűbájossággal meghintett varázsizét.
Aztán még annyi, hogy egy 18-as karikát azért megérdemelne…

Nuca
Gergely Edit: A boszorkánymester

Hú, hát nekem ez nagyon tetszett. Bájos stílusban elverselt boszorkányos történet, csak ajánlani tudom!

szangi

Ki futva is önnön farka körül forog, el nem téved soha.