Belgyógyászat 11 csillagozás

Gerd Herold: Belgyógyászat Gerd Herold: Belgyógyászat Gerd Herold: Belgyógyászat Gerd Herold: Belgyógyászat

A G. Herold által szerkesztett Belgyógyászat c. szakkönyv minden évben megjelenik – így a már jól bevált, időtálló diagnosztikai vizsgálatok és terápiás eljárások mellett tartalmazza a „bizonyítékokon alapuló orvoslást” (evidence based medicine) legújabb ismereteit is. A szerkesztők és fordítók meggyőződéssel ajánlják e „rövid, de velős” könyvet mindazoknak, akik gyorsan és eredményesen óhajtanak tájékozódni a legújabb belgyógyászati ismeretekről, vagy már kellően megalapozott ismeretek birtokában, rendszerezett formában szeretnék tanulni, áttekinteni a belgyógyászatot.

Medicina, Budapest, 2017
1344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632266282 · Fordította: Kiss-Zsirai Sirchich Sándor
Medicina, Budapest, 2015
Medicina, Budapest, 2009

bokrichard
Gerd Herold: Belgyógyászat

Ennek is vége- részemről. Csak az tart vissza az 5 csillagtól, hogy egyes fontos dolgok nincsenek benne, vagy elnagyoltan. De más részek kiválóan kidolgozottak, és ez fontos. Nekem az is külön öröm, hogy nem a megszokott unalmas betűtípussal íródott a könyv. A lényeg, hogy vége. :))))) (5!)

zördög
Gerd Herold: Belgyógyászat

Köv. szesszióig ne is lássam.

UPDATE:

A Herold – Belgyógyászat (D.78.98) egy krónikus megbetegedés, mely főleg negyedéves orvostanhallgatókat érint. A hajlamos egyéneknél lethargiát, cachexiát, krónikus fáradtság syndromat (KFC), hajhullást, hiánybetegségeket (főleg D-vitamin deficit) stb. okozhat. Hosszan tartó kontaktus esetén pszichedelikus hatása is ismert.

Patogenezis: lefolyása heteket, hónapokat (nem ritkán éveket) vehet igénybe.
Az esetek 1/3-a: esszenciális Herold-undor (EHU)
Az esetek 2/3-a: időhiányból fakadó félév közbeni tanulási képtelenség (IFFKTK)

Klinikum:
– a körülbelül 6-os betűtípusnak köszönhetően: fejfájás, látászavarok
– felső végtagi érintettség: paresztézia, anesztézia
– KIR érintettség: általános anxietás zavar, szorongás, búskomorság, szomnolencia stb.
– Gastrointestinalis traktus: hányinger, hasmenés, puffadás, étvágytalanság

Differenciál diagnózis: elkülönítendő az Arany oldalaktól és a Bibliától.

Kezelés:
1. Oki terápia: hajítsuk ki a francba az egészet.
2. Tüneti terápia: teák, gyertya, rózsafűzér, ágynyugalom stb. enyhíti a panaszokat.
A rekonvaleszcencia heteket vehet igénybe.

TiszlaviczMarcsi IP
Gerd Herold: Belgyógyászat

Oh, drága belgyógyászat szigorlat… és minden más vizsga :)

kai
Gerd Herold: Belgyógyászat

A kedvenc belgyógyásazat könyvem, amiből a legtöbb vizsgámra, és jórészt a szigorlatra is tanultam. Nagyon szeretem listázott szerkezetét, ami könnyen tanulhatóvá, és logikussá teszi a különböző betegségeket, és egyben megkönnyíti egy felelet felépítését is.
Mint ahogy egyetlen könyv sem, természetesen ez sem tökéletes, voltak fejezetek,amik teljességgel használhatatlanok voltak számomra, a felfogás és etiológiai különbségek miatt, nagyon különböztek attól ahogy nekünk tanították. Ezek a hemato-onkolológiai, az immunológiai és reumatológiai fejezetek.
A többi fejezet viszont nagyon jó, tömör és logikus felépítésű, jól tanulható.
Voltak viszont még nagyon bosszantó tagolási szerkesztési hibák, amik a könyv alpontokba rendezett listás (és egyébként szuper) szerkezete miatt időnként komoly értelmezési nehézséget okoztak, de szerencsére ezekből nem volt túl sok.

_Vic_
Gerd Herold: Belgyógyászat

A legjobb belgyógyászat könyv. Tömör, lényegretörő, vázlatosan szerkesztett, amit vizuális típusként imádtam. Hátránya, hogy kb. 6-os betűmérettel nyomtatták.

Schuler_Zsófia
Gerd Herold: Belgyógyászat

A legjobb belgyógyászat könyv, a Cecil a nyomába sem érhet, és jobb tanulni mint a Tulassayt.

Bi_bi_bi P
Gerd Herold: Belgyógyászat

Rövid, tömör. Használata azután az igazi, ha már tisztában van az ember a miértekkel és már csak a mit érdekli:) Ebben viszont tökéletes.