Tarot ​– Rendeltetésed tükre 3 csillagozás

Gerd B. Ziegler: Tarot – Rendeltetésed tükre

A rendeltetését kereső ember úton van az önmegvalósítás, életfeladata és életterve beteljesítésére, életének célja – azaz a boldogság – felé. Az élet minden áldott nap határtalan türelemmel és szeretettel fordul felénk, szól hozzánk. Nap mint nap minden élethelyzetben arra sarkall, hogy keressük és teljesítsük be rendeltetésünket.

Bioenergetic, Budapest, 1998
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638120304
Bioenergetic, 1993
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638120304

Lali P>!
Gerd B. Ziegler: Tarot – Rendeltetésed tükre

Valamikor a 90-es években vettem Csíkszeredában. Egy ideig keringtem körülötte, nézegettem, talán nem is aznap, vagy nem is az alkalommal (évente többször kijártam oktatni, vizsgáztatni), de végül csak levettem a polcról.
Ami már akkor is megfogott, az az, amit általában is nagyon szeretek, a szimbólumok világa és különösen azok lelki aspektusai.
Aztán később vettem hozzá tarot kártyát is, ismerkedtem vele.
Persze embere válogatja, hogy kinek milyen önismeret segítő eszköz válik be, van akinek a tarot, van akinek a ji-csing, stb.
Az szerintem biztos, hogy a tarot is alkalmas eszköz erre.
Mi például – a család – minden évben újévkor személyenként egy-egy lapot húzunk arra az évre. Megnézzük mit ír a könyv, kicsit elmélkedünk, beszélgetünk róla. Valahogy már rítus lett belőle. :-)
Még annyit, hogy véleményem szerint a Crowley-féle Thoth tarot (erről szól a könyv) a legszebb tarot kártya.

P.s.: Sok könyv van a tarotról és a Crowley-féle Thoth tarotról is. Számomra egyértelműen ez a legjobb.