Apocalypse ​Suite (The Umbrella Academy 1.) 53 csillagozás

Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

In an inexplicable, worldwide event, forty-seven extraordinary children were spontaneously born by women who'd previously shown no signs of pregnancy. Millionaire inventor Reginald Hargreeves adopted seven of the children; when asked why, his only explanation was, „To save the world.” These seven children form The Umbrella Academy, a dysfunctional family of superheroes with bizarre powers. Their first adventure at the age of ten pits them against an erratic and deadly Eiffel Tower, piloted by the fearsome zombie-robot Gustave Eiffel. Nearly a decade later, the team disbands, but when Hargreeves unexpectedly dies, these disgruntled siblings reunite just in time to save the world once again.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Dark Horse, Milwaukie, 2019
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781506715476 · Illusztrálta: Gabriel Bá
Dark Horse, Milwaukie, 2008
192 oldal · ISBN: 9781593079789 · Illusztrálta: Gabriel Bá

Klaus Hargreeves (the Séance, Number 4)

atomarcú P>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Borzasztó kusza celeb-képregény, amin erőteljes Grant Morrison- és Watchmen-hatás érhető tetten. Az olvasót jól bedobja a mélyvízbe, és utólag se sokat foglalkozik a magyarázatokkal, csak hagyja, hadd szaladjon a történet, vagy helyrerázódnak menet közben az összetevők, vagy nem. Hát, jelentem, nekem nem. Több órányi netes kutakodással sikerült utólag némiképp képbe kerülnöm. Ez viszont azt jelenti, hogy a képregény a saját lábán, önállóan nem áll meg. Azért a folytatásnak még adok egy esélyt, de egyelőre nem lopta be magát a szívembe.

b_edina>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Néhány tény, mielőtt az értékelésbe belevágnánk:
1. Sosem olvastam képregényt. Egy-két mangát boldog tinikoromban, talán, a Bizenghastra például emlékszem, de még a klasszikus Watchment sem, szóval teljsen idegen nekem ez a világ.
2. Gerard Way az első pontban említett életszakaszom nagy hőse. Talán mindenkié, a Black Parade a kilencvenes évek szülötteinek himnusza lehetne.
3. Robert Sheehan későbbi hősöm ugyan, de repesett a szívem, mikor megláttam, hogy ő is szerepel a netflixes adaptációban – szóval így került a kezembe (vagy inkább a monitoromra) ez a képregény.

Nagy érdeklődéssel vetettem bele magam ebbe az ismeretlen világba – és tulajdonképpen nem bántam meg. Színes, szagos, látványos, tele van jó humorral és jó ötletekkel. Igazából még az sem zavart, hogy jó sok lyuk marad a történetben, és úgy kell összebogarászni az információkat a háttértörténetről; ezt nyilván jobban is össze lehetett volna hozni, de a későbbi számokban ez akár még javulhatott is. Arra viszont kíváncsi vagyok, ezt hogyan küszöbölik ki a sorozatban. Egyszóval, egy-két órás kellemes kikapcsolódásnak bátran merem ajánlani, grafikailag egészen zseniális.

PappDóra I>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Talán kevesen tudják Gerard Wayről, hogy mennyire fantasztikus író és illusztrátor. Amikor először megismerkedtem a képregény karaktereivel, a sztorival, elállt a lélegzetem, hogy mennyire magával ragadott a dolog, és beigazolódott, hogy a Dark Horse nem csak azért szerződtette Gerardot, mert ismert zenész, és akkor a tinikislányok ezrével fogják elkapkodni a képregényt. Nem-nem: ez egy ízig-vérig mocskosan bonyolult, egyedi, zseniálisan kidolgozott, vicces, néhol könnyed, néhol gyomrot megülő szuperhős-sztori. Teljesen olyan, mint Gerard, akit én életem végéig nagyon tisztelni fogok a munkásságáért. Ha kedvenc karaktert kéne választani, hát persze, hogy a Rumort választanám. Lila haj, vonzó külső… és alig várod, hogy kinyissa a száját, de azért inkább ne tegye… :) Örök kedvenc lesz ez a sztori számomra.

_ada >!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Először is: imádom a grafikáját, imádom a színvilágát. Teljesen retrónak hat az egész. Másodszor: a szereplők, a történet, a humor nagyon bejönnek. Viszont a felépítés kicsit kapkodónak tűnik. Mintha gyorsan levetítenék előttünk a képkockákat, melléhadarná valaki a szöveget, és elvárják, hogy minden álljon össze. off Azonban elfogult vagyok, mert úgy fogtam neki, akartam, hogy tetsszen, és most képtelen vagyok szigorúan megítélni.

ladybird12>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Egy új világ tárult elém. Nem tagadom élveztem az olvasást de a történet néhol sajnos kicsit kapkodós volt számomra, a grafika meg egy kicsit fura. De ettől szerintem egyedi. Unalmasnak lehetetlen hívni mivel szinte minden oldalon történt valami hirtelen, de persze tovább tartott az olvasása, mivel eléggé átkellet elemeznem minden egyes oldal részeit. A legeslegjobb benne a történet mellett a karakterek szó szerinti érdekes felépítése és a színek kavalkádja. Gratulálok Gerard Way, nemcsak jó énekes vagy de jó képregény író is.

Lahara IP>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Egyszer beleneztem, de nem jött be a rajzstílusa. Hát, az most sem, illetve, hogy furán más, mint a sorozat. Oké, ez az eredeti, de bevallom, nekem az adaptáció jobban tetszik, minden tekintetben. Azért el fogom olvasni a további részeket is, nem kihívás miatt, érdekel, miben tér el a sorozattól.
A karaktereket sokszor nehéz megkülönböztetni egymástól, és csúnyák, na. Vizuálisan nekem élvezhetetlen.

havrillas P>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Én is a sorozat miatt vettem a kezembe. gondoltam, a harmadik évadra várva jó lesz ez. Sajnos a grafika nekem nagyon nem jött be, és ez jelentősen rontotta az élményt. Nekem hirtelen összecsapottnak érződött.
A sorozat nem is mindig követi a képregényt, ezért voltak benne érdekes újdonságok. Amik leginkább tetszettek, azok a naplórészletek voltak a fejezetek elején, ahol a gyerekekről volt szó. Adtak egy plusz háttérinfót.
Szerintem ez is tökéletesen példázza, hogy egy korántsem tökéletes műből mennyire jó adaptációt lehet összehozni.

Trillian>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Tetszett annyira a sorozat, hogy belevágjak a képregénybe is. A képi világa nagyon megfogott, nekem nagyon teteszettek a rajzok. A sorozattól elég sok mindenben eltér, sokkal egyszerűbb a történet itt. Nem éreztem azt, hogy olyan jól megismerhettem volna mindenkit. Kicsit kidolgozatlannak éreztem történetvezetésileg. spoiler Kíváncsi vagyok mit hoz majd a folytatás, mert biztosan tartogat még meglepetéseket.

MisssBee P>!
Gerard Way: The Umbrella Academy 1. – Apocalypse Suite

Sorozat miatti újraolvasás – az idei év már csak ilyen :D

Nem bántam meg, hogy újraolvastam, azt meg pláne nem, hogy eredeti nyelven – bár elképzelni nem tudom, hogy 10+ éve hogy értettem meg belőle bármit is, amikor egy-két szó még most is fejtörést okozott :D

Egyébként minden tiszteletem az alkotópárosé, a sztori és a grafika is nagyon ott van a topon, nagyon élveztem. Előbb különböző, végül összeérő szálak, egy apokaliptikus végkifejletben.

Jöhet is a következő :)

takiko>!

Nem jött be…
A rajzstílus nem tetszik, ami persze saját ízlés, nem a képregény hibája. De sokszor azt is nehezen tudtam megállapítani, melyik szereplőt látom éppen. (Ez mondjuk lehet annak a hibája, hogy e-book formátumban olvastam, szóval nem volt akkora a képernyő, mint egy nyomtatott változatban.)

A legfőbb bajom a sztori volt: kusza jelenetek halmaza, gyakori ugrálás a helyszínek között, mindezt egy olyan történetben, ahol eleve sok főszereplő van, akiket elég nehéz megjegyezni (a Netflix sorozatot láttam először, szóval legalább nem volt újdonság, ki kicsoda, de ha teljesen ismeretlenül ugrottam volna bele a sztoriba, elképzelni nem tudom, hogyan tudtam volna kihámozni a történéseket).

Nem igazán fogott meg.

_ada >!

[NUMBER FIVE] It’s a good thing these old levitator belts were lying around…
[POGO] Yes, because there’s nothing conspicuous about a ten-year-old boy flying around with his monkey

hajzer_antonia>!

…I've been eating speed for the last three days and every time I close my eyes I see centipedes.

Issue #4

The Umbrella Academy sorozat · Összehasonlítás