Megbocsátás 4 csillagozás

A legrövidebb út a boldogsághoz
Gerald G. Jampolsky: Megbocsátás

Amit meg kell bocsátanunk másoknak, talán önmagunk legrejtett része. Könnyebb beszélni a megbocsátásról, mint gyakorolni. Nem tartozik azon dolgok közé, amelyet életünk során valaha is végérvényesen megvalósíthatunk, mert egy folyamat, amelyen szüntelenül dolgoznunk kell. Mind ugyanazon az úton haladunk, s amíg ebben a testben élünk, marad bennünk egy rész, amely újra és újra enged az ítélkezés kísértésének, pedig tudjuk, ha ragaszkodunk régi sérelmeinkhez, sötétségbe taszítjuk önmagunkat. A megbocsátás hatalmas gyógyító erő. Megszabadít minket a múlttól, és lehetővé teszi, hogy átérezzük azt az örömöt, amely a jelen pillanatot teljesen megélő életből fakad. Megszünteti énünkkel folytatott belső csatározásainkat, segít megállítani a harag és a sértettség újratermelődését. Elhozza az örömöt oda, ahol bánat volt, a békét a zűrzavarba, a boldogságot a haragvó felek közé, és mindenkinek visszaadja önmagát. …

Eredeti cím: Forgiveness

Eredeti megjelenés éve: 1999

Édesvíz, Budapest, 2001
156 oldal · ISBN: 9635285337 · Fordította: Kovács Ivett

Himitsu P>!

Gerald G. Jampolsky: Megbocsátás A legrövidebb út a boldogsághoz

Könnyen emészthető kis könyv volt, bár a saját fafejűségem miatt nem nagyon tudom alkalmazni a benne leírtakat. Viszont, igaza van. Minden haraggal, amit táplálok valaki iránt, magamnak okozok szenvedést. Ha valaha sikerül megbocsátanom azoknak az embereknek, akik összetörtek, akkor ez lesz a döntő indok, és csakis ez.
A rossz érzések, a mérgelődések, a szóban is benne van, mérgezik a lelket. A lélek fájdalma pedig kihat a testre, így lesz nagyon sok kellemes szervi probléma, ha az ember nem lép túl a történteken idejében.

Érdekes volt olvasni, okultam általa. Látom és értem az érveit, de bennem még mindig túlságosan nagy a düh, amit nem lehet kioltani. Talán majd egyszer.
Ajánlom a könyvet, jó történetek vannak benne, amelyeket nagyon jó érzés volt olvasni!

Purpur>!

Gerald G. Jampolsky: Megbocsátás A legrövidebb út a boldogsághoz

Az elméleti része nagyon rendben volt. A szokásos „tegyünk úgy, mintha nem történt volna semmi”, vagy „igazat adok annak, aki bántott” helyett egy egész más nézőpontból világít rá a megbocsátásra. Ez nem más, mint fel- és elismerni a bennünk lakó érzelmeket, és meggyógyítani őket. Tehát egy folyamatról van szó, aminek az önismeret az alapja. Jó sok példát is felhoz, ami szintén segít. Látható, hogy szeretettel írták ezt a könyvet, viszont örültem volna, ha nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is megismerem a megbocsátás lényegét (milyen lépésekkel, hogyan lehet elérni).

Aquarius >!

Mindig figyelmeztetnünk kell magunkat: minden egyes pillanat egy újabb lehetőség az újabb választásra.

Aquarius >!

A sérelmekhez és az ellenséges érzésekhez való ragaszkodással magunknak okozunk szenvedést.

A megbocsátáshoz vezető lépések

Aquarius >!

A megbocsátással – függetlenül attól, hogy egy közeli barátot vagy egy egész társadalmat érint – nem vesszük le a felelősséget azoknak a személyeknek a válláról, akiknek a tettei nélkülözéshez, halálhoz és lelki fájdalomhoz vezettek. A megbocsátás nem jelenti azt, hogy egyetértünk a viselkedésükkel.

Aquarius >!

A megbocsátás olyan fokú személyes szabadságot, reményt, békét és boldogságot nyújt, amelyhez semmilyen más módon nem lehet hozzájutni.

Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás
Aquarius >!

Amikor haragot tartunk mások büntetése érdekében, olyankor börtönbe zárjuk önmagunkat.

A haragtartó tudat

Aquarius >!

Azokat a dolgokat utáljuk másokban, amelyeket nem tudunk elviselni önmagunkban.

A húsz leggyakoribb érv a haragtartás mellett

Aquarius >!

Mindenkinek vannak olyan időszakai, amikor elkeseredett dühvel tekint azokra az erőkre, amelyek hatalmasabbnak tűnnek nála, vagy látszólag irányíthatatlanok. […] Az élet néha tele van olyan nehézségekkel vagy veszélyekkel, amelyek ellen semmit sem tehetünk.

Az olvasóhoz

Aquarius >!

A megbocsátás megmutatja a lelkünkhöz vezető ösvényt, az utat a belső békéhez és boldogsághoz. Ez a békés hely bármikor megközelíthető számunkra, mindig szívesen fogad. Ha egy-egy pillanatra nem is látjuk ezt a szíves meghívást, annak csupán az az oka, hogy elrejti előlünk haraggal teli tekintetünk.

Mi a megbocsátás?

Aquarius >!

Meg kell szabadulnunk attól az Énünk sugallta hittől, hogy találnunk kell egy bűnbakot, ha a dolgok rosszra fordulnának.

A megbocsátás akadályainak elhárítása

Aquarius >!

A megbocsátás olyan radír, amely eltörli a fájdalmas múltat.