46. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Léghajóval ​a világ körül (Léghajóval a világ körül 1.) 176 csillagozás

Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

A ​tizenöt éves Emma Dollybuttnak és tizenkét éves ikeröccseinek, Ivánnak és Konrádnak az a szerencséje, hogy Gerry nagybácsikájuk kísértetiesen hasonlít Gerald Durrellre. Vessünk egyetlen pillantást a könyv rajzaira, és magunk is meggyőződhetünk erről a kedvező körülményről. Elég az hozzá, hogy Gerry bácsi betoppan Dollybutték kertjébe (feltéve, hogy jogosan nevezzük egy léghajó landolását betoppanásnak), és magával viszi a három gyereket, hogy felkutassák Gerry bátyját, aki két éve indult el afrikai tanulmányútra, s azóta nem adott hírt magáról. A föld körüli hajsza Angliában ér véget, mert az expedíció fáziskésése miatt az üldözöttet csak a Dollybutt-házban sikerül utolérni. Gerry nagybácsi és Gerald Durrell, a biológus szépíró rengeteg érdekes tudnivalót lop a fordulatos, izgalmas, humorosan előadott történetbe, és nemigen létezik gyerek, aki ne a Durrell-módszert választaná ismeretszerzésre, ha igazából választhat. A grafikus Graham Percy egyenrangú társa Gerald Durrellnek a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1987

Európa, Budapest, 2012
146 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630794381 · Fordította: Barabás András · Illusztrálta: Graham Percy
Kossuth / Mojzer, Budapest, 2011
ISBN: 9789630966511 · Fordította: Barabás András · Felolvasta: Pokorny Lia
Európa, Budapest, 2008
146 oldal · ISBN: 9789630786676 · Fordította: Barabás András

Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Gyerekkoromban mindig a televízió előtt ültem, ha Durrell valamelyik sorozata ment (ugyanígy voltam David Attenborogh-val is), nagyon sokat kaptam Gerald Durrell-től. Nagy élmény volt számomra most ez a könyv, amivel már „ezer éve” szemeztem a könyvesboltokban, mert persze akárhányszor bementem egybe, valahogy mindig az utamba került. Most pedig eljött az ideje, hogy meghallgassam, Pokorny Lia előadásában. Csodás volt, igazi mese, ahogyan a színésznő előadta ezt a varázslatos utazást, amely – az írónak hála – nemcsak mese volt, hanem rengeteg ismerete is adott állatokról, természetföldrajzról, környezetünkről és annak védelméről…
Köszönöm, Mr. Durrell!

Cs_N_Kinga P>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Ez meglepően jó volt. Azért lepett meg, mert már olvastam egy könyvet az írótól és az nem igazán jött be, ez viszont aranyos volt, ahogy a fél világot bejárjuk, állatokkal beszélgetünk és egy-két dolgot megtudunk róluk, miközben „üldözzük” a főszereplőnk testvérét. Nem mondom hogy ilyen vagy olyan fantasztikus de gyerekeknek esti mese olvasására, vagy önálló olvasásra kiváló lehet, egyszerű érthető nyelvezete miatt.

Zsuzsanna_Makai>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Gerry-t mindig is imádtam, és most sincs ez másként. Azt is bírtam mindig, ahogy Larry-vel egymás idegein táncoltak. Ezt most nem élvezhettem annyira, de gondolom, azért, mert ez mese volt.
Egyébként tök jó kis könyv ez!

PTJulia P>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Gerald Durrell fantasztikus ismeretterjsztő könyve gyerekeknek a Föld élővilgáról gyönyörű rajzokkal. Egy léghajós utazás közben a könyvben szereplő gyerekek tapasztalati úton, a kis olvasók pedig olvasás közben észrevétlenül tanulnak az egyes állatokról és élőhelyükről. Sajnos már 1987-ben, az első megjelenés idején is beszélni kellett a környezetvédelemről, a faoójok veszélyeztetettségéről (ahogy ebben a könyvben is megjelenik), és a probléma mára sem vált kevésbé aktuálissá. Sőt… Ez egy kiváló bevezető a gyerekek számára, hogy a környezetvédelem felé vezessük őket.

krlany I>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Egyértelműen gyerekeknek szól ez a könyv. És ha már nem akartam volna 4-5 évesen is Világjáró Természettudós lenni, akkor ennek hatására biztosan; jófej nagybácsi, léghajó, kalandok és egy év suli nélkül. Kár, hogy nem olvastam korábban. Lehet, akkor nem csak akartam volna Világjáró Természettudós lenni, ha nem az is lennék. :D

klaratakacs P>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Durrell mesekönyvei kimaradtak az életemből, később adták ki őket, mint az én gyerekkorom.
Léghajóval indul kalandozni a csapat, nagybácsi, két unokaöcsi és egy unokahúg, végig a világon Larry bácsit keresve. Mindenhol kalandokba keverednek, közben találkoznak az egy-egy területre jellemző állatokkal. Kicsit didaktikus a történet, bár gyerekként biztosan élveztem volna. A gyönyörű illusztrációkban felnőttként is lehet gyönyörködni, a kalandokon nevetni.

BertaPalikSzilvi P>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Pokorny Lia előadásában egy élmény volt hallgatni ezt a történetet.Összesen 8 fejezetet hallhatunk ,amik 15-25 percesek.
A mese elején , amikor léghajóval Gerry bácsi megérkezik,a gyerekek elcsodálkoznak az érdekes szerkezeten.
A fura nagybácsi szerint a léghajó a legbiztonságosabb és legjobb utazási eszköz.
Garry Larry nevű bátyját szeretné Afrikában felkutatni aki Gorillákat kutatni ment oda.
Erre az útra szeretné a gyerekeket elvinni,hogy segítsenek neki a keresésben.
A Belladonna nevű hatalmas torony méretű léghajó igazán különleges, ezzel tervezik megtenni a mentő expedíciót.
Található rajta kis kert,pók akinek a hálójából létra is készülhet,hálótermek de még nappali is.
A nagybácsi titokzatos zöld port szór a gyerekekre,így értik az állatok nyelvét akik segítségükre lesznek útjuk során.
Az utazás ,az állatok és a helységek leírása annyira életszerű, hogy magunk elé tudjuk az egészet képzelni.
Sivatagi róka,szószátyár teve, köpőkobra, krokodil, zsiráf,antilop, elefánt csak néhány állat azok közül akikkel találkozhatunk.
A gorilla amikor az erdő pusztításról beszél,hogy az őserdő eltüntetése mennyi gondot okoz az állatoknak,és hogy elsivatagosodás veszélye áll fenn miatta,fontos téma amiről a gyerekek a mese által tanulhatnak.
A gyerekek élvezettel hallgattak az állatokról,tetszett nekik, hogy a kis madarak hogyan tisztítják a krokodil fogait például,vagy tetszettek nekik az,hogy a zsiráfok szetterpesztett lábbal isznak.
Összességében ez egy remek történet,de azért nálunk volt,hogy a figyelem lankadt közben.
Inkább idősebb kisiskolásnak ajánlanám,akit már jobban érdekel a minket körülvevő világ.

gab001 >!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Már nagyon régen szerettem volna olvasni az írótól, s végre megtört a jég. Igazából elég sokat vártam a könyvtől, s egyáltalán nem kellett csalódnom. Valóban minden lapjáról süt a állatok szeretette, s nagyon könnyedén tanítja erre az olvasót is, nem marad hatás nélkül. A mesébe illő motivumok mellett, bőven tartogatott újdonságokat is az állatokról és világ különböző helyeiről egyáránt. A szépséges rajzok pedig tökéletes hátteret biztosítottak mindehhez. Igazi, élménydús föld körüli utazás volt. Mennyi kaland!

Európa, Budapest, 2012
Nyctea P>!
Gerald Durrell: Léghajóval a világ körül

Gyerekkorom kedvenc könyve volt! Ez alapozta meg biológiai és földrajzi ismereteimet, itt hallottam először az Ayers szikláról, a pampákról, a köpőkobráról, a bőgőmajmokról… és még sorolhatnám a sok-sok érdekességet. Egy kihívás miatt vettem elő ismét, és felnőtt fejjel is ugyanolyan szórakoztatónak találtam, mint gyerekként. Mondhatni végigkuncogtam az egészet.
Gerry bácsi és a három gyerek körbeutazza a Földet, útjuk során pedig rengeteg állattal találkoznak, akikkel egy különös zöld por segítségével beszélgetni is tudnak. Megismerjük többek között az unalmas, szószátyár tevét, a tudálékos kengurut, a barátságos boát, a nagyképű oroszlánfókát, és még sok más állatot. A könyv játékos módon ismertet meg sok érdekes állatfajjal, megtanít a természet tiszteletére, és olyan problémákra is felhívja a figyelmet, mint az esőerdők pusztulása és a bivalyok számának csökkenése. Közben pedig lehet izgulni, hogy sikerül-e végre utolérni Larry bácsit… :)
Nagyon szerethető történet, rengeteg humorral és nagyszerű illusztrációkkal. Minden gyereknek a kezébe adnám ezt a könyvet. :)

ppayter>!

– A világ tele van válaszra váró csodálatos talányokkal.
– Például, hogy mitől repül a léghajó? – kérdezte nevetve Iván.
– Például – bólintott Gerry. – Meg hogy hogyan nő egy szilvamag nagyságú makk húszméteres fává, amelyen ráadásul ötven különböző állatfaj él. Vagy hogy hová repülnek télen a madarak. Hogyan úsznak a halak. Milliónyi hasonló kérdés van, és utazás közben választ kapunk jó néhányra. Szóval hegyezzétek a fületeket, tartsátok nyitva a szemeteket, használjátok az orrotokat, nyelveteket, ujjatokat, hogy minden érdekeset és újat meglássatok, megszimatoljatok, megízleljetek és meg is fogjatok.

17-18. oldal - Első fejezet: Egy váratlan vendég

csgabi P>!

Mit mondjak, jellemző. Még megmenteni sem hagyja magát!

8. fejezet: Hátra arc! Az Andok fölött Patagóniába

krlany I>!

Tartsátok nyitva a szemeteket, és szóljatok, ha fókát láttok, mert a fókák mindig tudják, merre járnak a jegesmedvék.

Kapcsolódó szócikkek: fóka · jegesmedve
ppayter>!

– Bízd csak rám – legyintett Gerry. – Peruban felfedeztem egy nem túl nagy, de hál' istennek elég gazdag aranybányát, úgyhogy most enyhén szólva nincsenek anyagi gondjaim. […]

13. oldal - Első fejezet - Egy váratlan vendég

Kapcsolódó szócikkek: Peru
altagi P>!

Az orrszarvúnak gyönge a szeme és szörnyen ideges. Először üt, és csak utána számol tízig.

Kapcsolódó szócikkek: orrszarvú
Snakey>!

Akkor én most bemegyek az igazgatóhoz, és saját kezűleg hasítom ketté. Esetleg négyfelé.

csgabi P>!

Ivánból úgy csurgott a víz, mint a fürösztött macskából.

5. fejezet: A forró nyom kihűl; Az Északi-sarkvidéken

Léghajóval a világ körül sorozat · Összehasonlítás