Molly ​Moon's Incredible Book of Hypnotism (Molly Moon 1.) 5 csillagozás

Georgia Byng: Molly Moon's Incredible Book of Hypnotism Georgia Byng: Molly Moon's Incredible Book of Hypnotism

Molly Moon is no ordinary orphan. When she finds a mysterious old book on hypnotism, she discovers she can make people do whatever she wants. But a sinister stranger is watching her every move and he'll do anything to steal her hypnotic secret…

Eredeti megjelenés éve: 2002

HarperCollins, London, 2004

polimatilda I>!
Georgia Byng: Molly Moon's Incredible Book of Hypnotism

Ez a történet engem gyerekként teljesen elkerült. (Jó, az is igaz, hogy sokáig nem vonzottak a könyvek, de azért na, hallhattam volna róla.)
Az ilyen kaliberű könyvek mindig jó választásnak bizonyulnak, aligha szoktam csalódni bennük. Nagyon élveztem, érdekes volt, jó tanulságokkal és karakterekkel. Igazából érdekelne, hova tovább innen, szóval ha éppen nem lesz jobb ötletem, mit olvassak, szerintem felcsapom a következő kötetet.

kiskavics>!
Georgia Byng: Molly Moon's Incredible Book of Hypnotism

Meglepett, hogy mennyire tetszett ez a könyv. Fordulatos, szórakoztató, időnként kiakadtam ugyan spoiler, de abszolút jó értelemben. Kezdő angolul olvasóként sem volt probléma a megértéssel, 1-2 szót szótáraztam csak fejezetenként.
Arra végképp nem számítottam, hogy egy ilyen őrült gyerekkönyvnek komoly tanulsága lesz. Abszolút lenyűgözött ez a része, még felnőttként is aktuálisnak tudtam érezni.
Az egy csillagot azért vontam le, mert az árvaház működésének bemutatásával olyan hamis sztereotípiákat erősít, amiket sokkal inkább cáfolni kellene.

Molly Moon sorozat · Összehasonlítás