Maigret ​csapdát állít (Maigret) 23 csillagozás

Georges Simenon: Maigret csapdát állít Georges Simenon: Maigret csapdát állít Georges Simenon: Maigret csapdát állít

Simenonnál nincs könnyes érzelmesség. A párizsi utcák világának, zugboltjainak és kocsmáinak szinte a ragacsát érzékeljük! Bűnök, végzetosztón. S ami Simenonnak külön érdeme a Maigret-könyvek lapjain: érzékeljük azt a hosszúkás bárhelyiséget, a fáradt szagú pultot, a silány italválasztékot, az álizgalmas díszleteket… vagy amikor a főfelügyelő maga ül be a Dauphinba, olyan habja van a sörnek, olyan illata a kajának, hogy csak na. És ahogy felhozat egy csomó szendvicset – és sört – hosszúnak ígérkező kihallgatásokhoz! És… és… és…Nem lehet ennek a Maigret-világnak a végére érni-járni. Tandori Dezső Maigret egy kifürkészhetetlen indítékú gyilkosságsorozat nőáldozatai közt keresi az összefüggést. Mígnem egy fiatal és kicsit könnyelmű rendőrnő a segítségére siet…

Eredeti cím: Maigret tend un piège

Eredeti megjelenés éve: 1955

Agave Könyvek, Budapest, 2016
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634191759 · Fordította: Hollós Adrienne
Park, Budapest, 2005
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635302533 · Fordította: Hollós Adrienne
Európa, Budapest, 1977
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630713144 · Fordította: Hollós Adrienne, Timár György

RosszQtya P
Georges Simenon: Maigret csapdát állít

Nagyon rég nem olvastam már Maigret könyvet, jó volt az öreggel újra találkozni.
Szeretem a sorozatgyilkosos könyveket, de itt igazából nem az a tipikus gyilkosságtól gyilkosságig folyó küzdelem van ábrázolva, hanem a megtörtént esetek feldolgozása, valamint harc az idővel, elkerülvén egy újabb esetet amibe M. akár bele is bukhat.
A mi felügyelőnk nem olyan kifinomult, mint Poirot, az eszköztára igencsak hagyományos.Mindezek ellenére mégiscsak pontot tesz az eset végére.

robinson P
Georges Simenon: Maigret csapdát állít

A krimikre jellemző felfokozott feszültség itt ennél a történetnél nagyon jól működik. Az emberi viszonyok kapnak igen nagy hangsúlyt a megoldásban

Kogoro
Georges Simenon: Maigret csapdát állít

Mikor megláttam, hogy hamarosan levetítik a TV-ben az első Maigret-filmet, amiben Rowan Atkinson játssza a főfelügyelőt, nagyon megörültem és tudtam, hogy ezt látnom kell. De aztán rájöttem, hogy noha egy ideje már a polcomon pihen a könyv, még nem olvastam. Ez nagy hiba volt. A Maigret csapdát állít az egyik legizgalmasabb nyomozása a főfelügyelő úrnak, s bár a vége felé sikerült rájönnöm, hogy ki mit csinált, végig átjárta a könyvet a titokzatosság.

dr_Eminens
Georges Simenon: Maigret csapdát állít

Sorozatgyilkos szedi áldozatait Párizsban. Már öt nő esett áldozatául. Vajon lesz hatodik is? Maigret felügyelő felveszi a harcot az elkövetővel, akinek indítékai a Montmartre sikátorainál is sötétebbek.

Bővebben: http://www.filmtekercs.hu/papirfeny/georges-simenon-mai…

dzsobacsi
Georges Simenon: Maigret csapdát állít

Maigret csapdát állít. Kétszer is, és mindkétszer eredményesen. Már-már unalmas módszerekkel, alaposan körüljárva a dolgokat, deríti fel a bűntényt, miközben időnként legurít egy sört, és mindig van egy töltött pipája. A felesége pedig csodálatos asszony, elviseli a férje titokzatosságát, a halogatott nyaralást. Talán ő az egyetlen szereplő, aki nem tűnik valószerűnek.

Tiger205

Germanie már a tükör előtt fésülködött, fölfedve hónaljának rőt bolyhait, s teste átrózsállott a hálóingen. Erőlködve próbált gondolkozni.

Kapcsolódó szócikkek: hálóing · hónalj
Riru

Örökké ugyanaz a dilemma: vagy a fegyelem, vagy a kezdeményezőszellem.

Tiger205

Kivágódott az ajtó. Egy lihegő fiatalember lépett be rajta, s a gázláng fényében vaksin pislogott körül.
– A kapitány úr? – zihálta.
– A titkára vagyok – szólt Maigret, de nem állt fel.
Még nem tudta, hogy élete első nyomozását kezdi meg.

Tiger205

Maigret, akinek a fejében még elevenen éltek a tanúvallomásokkal kapcsolatban tanultak, lángra csiholta viaszgyújtóját, s az úttest faburkolata fölé hajolt.

Tiger205

A rendőrkapitány bricskája pontban tíz órakor megáll majd a La Rochefoucauld utcában, s míg a ló kapál, a kocsis átveszi urától a gyeplőt. Maxime Le Brest alkalmasint az egyetlen olyan rendőrkapitány volt Párizsban, aki saját fogatot tartott, s a Monceau-síkon,a Courcelles körút egyik új házában lakott. Valahányszor ily módon megérkezett a kapitányság elé, már mögötte volt a vívás az Hoche-körben, az úszás, valamint a gyúró általi dögönyöztetés.

Tiger205

Germanie hálóingben jelent meg, derekáig érő kibontott hajjal, melle súlyos volt és duzzadt.

Kapcsolódó szócikkek: hálóing