A ​titokzatos lány (Maigret) 5 csillagozás

Georges Simenon: A titokzatos lány

A hátsó montmartre-i utcák egyikén egy fiatal lány holttestére bukkannak. A nyomok a múltba vezetnek…

Maigret és a titokzatos lány címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1954

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Árgus

Ifjúsági, Bukarest, 1968
166 oldal · puhatáblás · Fordította: Majtényi Erik

Szédültnapraforgó>!
Georges Simenon: A titokzatos lány

Simenon-tól ez volt az első olvasásom, de nem győzött meg. Olyan fura egy történet volt, a cselekményvezetése annyira lassú, mintha a sötét középkorban játszódna, egyébként meg a nyomozásban „modernül” (vér- és szövetminta, halottkém) keresik a tettest, hogy azt gondolnám mai korban vagyunk.
Fura kettősség volt bennem, olvasás közben. Egyik szálon Maigret és Janvier nyomoztak, a másikon meg Lognon…mintha csak egymás ellen dolgoztak volna.
Louise Laboine-t megölték és ennek járt Maigre felügyelő a végére, ki is követte el a galád tettet. Nem igazán volt számomra egyértelmű miért is ölték meg a lányt :(

Podt_Noémi>!
Georges Simenon: A titokzatos lány

Az első könyv, amit Simenon-tól olvastam. Nem volt rossz, bár aki Poirot és Sherlock Holmes történeteken nevelkedett, annak egy kicsit unalmas lehet. Sok a fölösleges részlet benne, és a tötrténet is lebutítottnak hat. Összességében viszont lekötő olvasmány volt, nem bántam meg, hogy elolvastam.

Szédültnapraforgó>!

Mindenki maga választja meg az élet útját, többnyire olyan korban, amikor még nem tud különbséget tenni jó és rossz között. Aztán már késő.

nodael>!

Ebben a pillanatban fényes napsugár tört át az ablaktáblán és éles vonalat rajzolt az íróasztalra. Maigret csodálkozva elhallgatott egy pillanatra és úgy nézte, mint mások az ablakpárkányra telepedő madarat.

Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: ablakpárkány · íróasztal · madár · napfény
Jesper_Olsen>!

A levegőnek ócskapapír szaga volt, mint a közkönyvtárakban.

nodael>!

A fiókos szekrényen egy fésű hevert, egy hajkefe, egy olcsó manikűrkészlet meg egy közismert márkájú púderes doboz. Ezenkívül egy tubus aszpirin meg valami altatószer.

Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: altató · aszpirin · fésű
nodael>!

Elmagyarázta nekem, hogy minden emberi tevékenység közül a szerencsejáték a legkimerítőbb.

Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: szerencsejáték