A ​Bumblebee akció 1 csillagozás

Georges Lepies: A Bumblebee akció

Az ​alábbi bűnügyi történet a versenyport világába kalauzol. Mindenekelőtt szeretném tisztázni, hogy nem valós eseményeket, nem élő személyeket ábrázol a könyv. Szólhatna akár a teniszről, a labdarúgásról, vagy az atlétikáról, vagy bármilyen más sportágról, hiszen a szponzorok a sportszergyártó cégek szerepet az utóbbi évtizedekben alaposan megnőtt és összefonódott minden sportággal. Manapság vállalatok finanszíroznak versenyeket, versenyzők élnek sportszergyártó cége reklámjából, már nemcsak azokban a sportágakban, amelyek profiknak mondhatók, hanem azokban is, ahol majdhogy nem csakis amatőrök versenyeznek.
A sport reklámhordozóvá vált és mint reklám, üzletet jelent különböző cégek számára. Természetesen, legközvetlenebbül a sportszereket gyártó nagyvállalatok szereztek leghamarabb érdekeltségeket a sport világában.
Az alábbi történet csakis azért kalauzolja az olvasót az asztaltenisz világába, mert jómagam, a szerző, több, mint két évtizede élek e sportág bűvkörében,… (tovább)

ChEebor>!
Georges Lepies: A Bumblebee akció

A szerző neve ismeretlen előttem, pedig a könyv határozottan jó. Nem amolyan remekmű módon jó, hanem amolyan vonaton olvasgatósan jó persze, de hát ez talán a borítóról is gyorsan lejöhet. Igazság szerint céges krimi, ráadásul a sport világba visz el, de inkább a sötét üzletek húzódnak meg a háttérben. A történet egész eredeti: bűnügy sokáig nincs is, mindössze annyiról van szó, hogy valaki pontos cikkekkel tönkre akarja vágni a japán cég európai ágát, és ezt az egyik igazgatónak, és előkerülő szövetségeseinek kell megakadályoznia. Már csak azért is, mert persze pozitív karaktereket nem nagyon látunk, a kemény leleplező cikkek minden szava igaz, de az újságírók sem szentek. Aztán jönnek a halálesetek, a bonyodalom.
A könyv betartja a műfaj szabályait, sok a fordulat, a csavar, érdekes a történet, könnyed a nyelvezetspoiler. Ennek ellenére egy kicsit ügyetlennek éreztem helyenként a narrálást, a szerkesztést, de egyáltalán nem olyan módon, ami kárt okozna a könyvnek. Szóval ez is egy amolyan rétegregény, de a célközönségnek szerintem beválhat.