Pauline ​Bonaparte 8 csillagozás

A hűséges szívű nimfomániás
Georges Blond: Pauline Bonaparte

Az uralkodók magánéletéről mindig sokat fecsegnek az emberek.Különösen, ha az illető annyi okot ad rá, mint Pauline hercegnő, Napóleon húga, a Bonaparte család „fenegyereke”.
Két férje volt és számtalan szeretője – ez nyílt titok…
Georges Blond tapintatosan, ám kertelés nélkül tárja elénk a szép Pauline szerelmi és társadalmi bonyodalmakban, sőt egzotikus élményekben gazdag életét.
A háttérben kirajzolódik a francia császárság kora, Napóleon pályafutása Korzikától Szent Ilona szigetéig.
Lebilincselően izgalmas, kitűnő lélektani érzékkel megfestett portré sok hűtlenséggel elárulja e boldog-szerencsétlen nőnek, aki azonban egyetlen férfihoz mindighű maradt: a bátyjához, Napóleonhoz.

Rege, Debrecen, 1990
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637865012 · Fordította: Veressné Deák Éva · Illusztrálta: Szyksznian Wanda

Mileva>!

Georges Blond: Pauline Bonaparte A hűséges szívű nimfomániás

Roppant olvasmányos, már-már pletykálós stílusú történelmi ismeretterjesztés; sok információ a korról, a társadalmi állapotokról.

brigi11 P>!

Georges Blond: Pauline Bonaparte A hűséges szívű nimfomániás

Nagyon régen olvastam, úgy emlékszem, hogy tetszett. Elő kellene venni mégegyszer.

Vackor6 P>!

Georges Blond: Pauline Bonaparte A hűséges szívű nimfomániás

Nekem egyáltalán nem tetszett… Lélegzetvétel nélküli, jelen időben elmesélt történelemkönyv.

adrienher1982>!

A franciák mindig is azokat az uralkodóikat kedvelték, akik elnyomták őket, dicső emlékeket hagytak és megríkatták őket.