Mein ​Kampf (Harcom) 2 csillagozás

George Tabori (Tábori Görgy): Mein Kampf (Harcom)

George Tabori azt mondja: a humorban mindig ott a tragikum, a személyesség és az önirónia. És ha valaki a személyes tragédiáján humorizálni tud, akkor vagy nagy aljasságot követ el, vagy valami hihetetlen bölcsességet képes sugározni. Az utóbbit kerestük; persze fenáll a veszélye, hogy tévedtünk. Nagy tétje van ugyanis annak, hogy mivel lehet, és mivel szabad humorizálni. Ki fog derülni, hogy jól értettük-e Taborit, vagy a felszínen keresgélünk? Egy biztos, kezdenünk kell valamit azzal az írói szándékával, hogy felmutassuk: egyrészt egyesek nem tudják elviselni a szeretetet; másrészt a túlságos elfogadás is figyelmetlenség. Vagyis: ne legyél „annyira” jó, mert akkor is pórul jársz – pont, mint az életben.

Rába Roland

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nemzeti Színház Színműtár Nemzeti Színház

Nemzeti Színház, Budapest, 2010
92 oldal · ISBN: 9789638751294 · Fordította: Kurdi Imre

Tadeshi P>!
George Tabori (Tábori Görgy): Mein Kampf (Harcom)

A Nemzetiben két órás masszív, rekeszizmot próbáló röhögés után a szó legszorosabb értelmében arcomra fagyott a vigyor a végszavakra. Akkor határoztam el, hogy bárhonnan, de én ezt a szövegkönyvet megszerzem – minden lelkes rajongónak ajánlom a Nemzeti jegyirodáját az Andrássy úton. Újraolvasva is könnyesre röhögtem magam – megint, és a végén megakadt a torkomon a hang – megint. Ezután döntöttem úgy, hogy a színművész felvételimre Hitler belépő monológját fogom vinni… (Sajnos csak a feléig hagyták, hogy végigmondjam.)

geucsa>!

Ez egy szenzációs könyv.
Hitler mint egy félénk tanuló. Nagyon tetszik hogy ilyen oldalát is megismerhettük a történetnek.