Csengetnek 4 csillagozás

George Sava: Csengetnek George Sava: Csengetnek George Sava: Csengetnek

Talán azért szólt folyamatosan a csengő Sava doktornál, a 30-as években, mert az emberek tudták: csak Ő lehet a megmentő.
De vajon miért?
Mindezt megtudhatjuk abból a 19 történetből, mely szól: aggódásról, félelemről, igazságról és hazugságról, a jellemhez abban a hitben: volt – van – és talán lesz: egy Sava doktor, akinél ha csak csengetünk, a gyógyulást szolgáló mentő sebészkést kapjuk!

Eredeti cím: A Ring at the Door

Medicina, Budapest, 1991
274 oldal · ISBN: 9632419723 · Fordította: Stella Adorján
Singer és Wolfner, Budapest
274 oldal

George Sava: Csengetnek

Csengettek. Jó párszor. És a könyv szerzője kíváncsian, érdeklődve vagy éppen ingerülten várta aktuálisan betoppanó betegét. Már a csengetés milyenségét elemezve fürkészte „eseteit”, majd alapos külső megfigyelés történt. Mindig, minden esetben. De számomra mégsem ez tette a kötetet kivételessé, hanem az, hogy az időben 80 évet visszarepülve, képet kaphattam az orvoslás kultúrtörténetéből, a hajdani gyógyítok lehetőségeiről, a mára már idejétmúlt (sokszor elképesztő) műtéti technikákról.

Gólyanéni>!

Ajánlom ezt a könyvet azoknak, akik meggyógyultak és azoknak, akiket nem lehet megmenteni…Ajánlom ezt a könyvet férfiaknak és asszonyoknak, akik kórházakban, laboratóriumokban és műtőkben igyekeznek szolgálni az Életet és legyőzni a Halált.

6. oldal (előszó)

Gólyanéni>!

Olyanok az emberek, mint a ragadozó madarak, azzal a különbséggel, hogy nem nyers húsra, hanem szenzációra éhesek. Kegyetlenség, borzalom, vagy vérpad mindig vonzotta a tömegeket…

Kapcsolódó szócikkek: szenzáció
Gólyanéni>!

Nincs más teendő, hagyjuk sírni. A záporeső mossa el legbiztosabban az égi háborút – a könnyek tisztítják meg legjobban a szívet.

Kapcsolódó szócikkek: könny · sírás