Királyok ​csatája – 3. szám (A tűz és jég dala 5/3.) 29 csillagozás

George R. R. Martin – Landry Q. Walker: Királyok csatája – 3. szám

A ​király segítőjeként Tyrion emberi sorsokról dönt, és a felszínen szellemesen csevegve, igyekszik kitapogatni Varysnak, a Birodalom egyik legnagyobb hatalmú intrikusának a szándékait. Davost aggasztja a tény, hogy Lord Stannis egyre inkább a vörös papnő hatása alá kerül, és próbálja meggyőzni urát, hogy állítsa vissza a régi istenek tiszteletét. Theon eközben hazatér az otthonába, Pyke szigetére, a Greyjoyok ősi fészkébe, és egy üzenetet hoz magával atyja részére Robb Starktól, mely megváltoztathatja a háború végkimenetelét…

Először egy többkötetes regényciklus, majd egy minden nézettségi rekordot megdöntő tévésorozat, most pedig itt a képregény is. George R. R. Martin hatalmas sikerű fantasy sagáját két kiváló alkotóművész, Mel Rubi grafikus és Landry Q. Walker író ültette át. Akinek tetszettek a könyvek vagy szereti az HBO-sorozatot, az egész biztosan imádni fogja a képregényeket is.

Ez a képregény-gyűjtemény a DYNAMITE Királyok csatája sorozatának 5-6. számát… (tovább)

Szukits, Budapest, 2019
52 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974949 · Fordította: Szolga Emese

Tyrion Lannister · Varys

Dorina_S>!
George R. R. Martin – Landry Q. Walker: Királyok csatája – 3. szám

Nagyon vártam már ezt a részt, megszerettem a Trónok harca képregényeket. Ha már se új könyv és a sorozatnak is vége kell valami, ami betölti az űrt.
A tűzött változatot is megszoktam, sőt sokkal jobban szeretem már mint a első kötet alapján készült képregényeket.

A Királyok csatája harmadik része is igényes, külső szempontból minden téren megfelelő. Ebben a részben a rajzok sokkal élethűbbek, és sokkal inkább illenek az adott szereplőkhöz. A Vörös asszony, Davos vagy Tyrion remekül lett ábrázolva. De idesorolnám Gendry és Balon Greyjoy karakterét is. Arya az egyetlen, aki talán nem sikerült olyan pontosra.

A képek mellett megfelelő mennyiségű szöveg található, amelyek folytatták a második rész utáni történetek elmesélését.

Sajnos csak egy karakterrajz kapott helyet a kötetben, amely a borítón is szerepel és Theont ábrázolja. Vártam volna még Melissandre-ról is ilyet, remélem a következőben több ilyen teljes oldalas rajzot kapunk majd,

Összességében nagyon tetszett, és kíváncsian várom a következő részt.

Lehvira>!
George R. R. Martin – Landry Q. Walker: Királyok csatája – 3. szám

Csak ülök és gondolkozok, hogy miért kezdtem én ezt most újraolvasni? Az első részt azt nagyon szerettem, a Királyok csatája viszont egy teljesen más kérdés. Minden fokozódik benne, amit Martin bácsi szeret. Leginkább az intrikák, árulások és háborúk. Ráadásul Theon is olyan akcióba kezdett, aminek tisztában vagyok a végeredményével. A Vassziget történetszál mindig is pengeélen táncolt. Néha tetszett, máskor meg untatott. De sokszor inkább idegesített. Alattomosak és bárkit kérdés nélkül hátba szúrnak, ha az érdek úgy diktálja. Jó.. ez több szereplőre is elmondható, de ők mégis kedvelhetőbbek, mint ezek.

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás

Joe Hill: Locke & Key – Kulcs a zárját 3.
Bryan Konietzko – Michael Dante DiMartino – Gene Luen Yang: Avatar: Aang legendája – Ígéret
Brian K. Vaughan: Saga 2.
Joe Hill: Locke & Key – Kulcs a zárját: Az aranykor
Chris Claremont: Kitty Pryde és Rozsomák
Marjorie Liu: Monstress: Fenevad 7. – Bitorló
Jason Aaron: Thor: A mennydörgés istene 1.
Roy Thomas: Conan kegyetlen kardja 3.
Paul Tobin – Borys Pugacz-Muaszkiewicz – Karolina Stachyra – Travis Currit: The Witcher/Vaják: Történetek Ríviai Geraltról
Stan Sakai – Mike Richardson – Frank Miller – Diana Schutz – Jamie S. Rich – Jeff Smith – Mark Evanier – Guy Davis: Usagi Yojimbo 23. – Könnyek hídja