Trónok ​harca – 7. szám (A tűz és jég dala 4/1.) 25 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

A vad és barbár hegyi klánok harcosai alkotta kíséret vezetőjeként – vagy inkább túszaként – az Ördögfióka utoléri apja seregét, aki nagylelkűen beleegyezik abba, hogy megadja a klánoknak mindazt, amit Tyrion ígért, feltéve, ha csatlakoznak hozzá a Starkok elleni harcában. Deres örököse eközben tovább vonul dél felé, és útja során házassági ígéretet tesz Lord Walder Frey lányának, amiért cserébe a nagyúr jelentős hadi segítséget nyújt Robb vállalkozásához. Az ifjú Stark – egy kockázatos hadicsellel – váratlanul az öntelt ellenségre tör, és sikerül túszul ejteni Jaime Lannistert, akit apja biztonságának zálogaként úgy őriz és vigyáz, mint a szeme világát…

A háború íratlan szabálya, hogy a győztes szabadon rabolhat, fosztogathat, s a dothraki nomádok mindig is ehhez tartották magukat. Ám Daenerys, a fiatal khaleesi közbelép, hogy pártfogásába vegye a védtelen nőket, nem is sejtve milyen viszályt szít majd ezzel a khal alattvalói között…

Szukits, Szeged, 2018
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974215 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Tommy Patterson

Dorina_S>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Ez a rész is páratlanra sikeredett, főleg mivel Robb Stark sokat szerepelt benne (aki nagy kedvencem a GOT világában). Csodás illusztrációk, gyönyörű rajzok, ismét megfelelő mennyiségű szöveggel.
Walder Frey és Tywin Lannister ábrázolása nekem kicsit idegen volt. Én nem így képzeltem őket. Itt is a sorozatbeli karakterek jelentek meg lelki szemeim előtt. Arya viszont szerintem sokkal jobb külsőre a képregényben, mint a sorozatban.
És Ned Stark …még mindig megdöbbenek, akárhányszor olvasom vagy látom mi történik vele.
Két külön karakterrajz tetszett nagyon: a borítón lévő Jamie Lannister és a végén található Ned Stark ábrázolás.
Got fanoknak ez a rész is kötelező.

Stella_Cohen P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Ez a rész is tetszett, mint az eddigiek. Bár történet szempontjából nem sok fordulatot jelentett a sorozat miatt, de ettől függetlenül, jó volt újraélni ezeket az eseményeket is. Egy kivételével. Joffrey kegyetlenségét a mai napig nem tudom megbocsátani. spoiler

Regina_Toth>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Hamar elszóltam magam az előző értékelésénél XDD visszajöttek a piros alapom fekete betűk. De sebaj.
Ettől függetlenül ez a rész is jó kikapcsolódás volt. Remek ez a képregény sorozat annak aki nem akarja a vaskos könyveket olvasni/a sorozatot végig nézni, de mégis szeretne egy kicsit ebből a világból.

WolfEinstein>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Továbbra is a megszokott színvonal. Amivel azonban mégis gazdagodott, azok Catelyn belső monológjai, amelyek kellemes stilisztikai változatosságot hoztak. Az utolsó, nagy jelentről úgy gondoltam, az utolsó kötetbe kerül, de már most eljutottunk a történet csúcspontjához, ezt azonban nem éreztem eléggé kidolgozottnak. Viszont az Ikreknél játszódó jelenet felülmúlta a várakozásaimat. Lord Frey szokatlanul karakteresre sikeredett. Ahogy egyébként Lord Tywin is, csak ő persze sokkal kulturáltabban fest. Kellemes esti kikapcsolódás. Annál igazából nem több, de annak tökéletesen megfelel.

EszTea_books>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Ez is ugyanolyan szép munka, mint az eddigiek. Eddard Stark halála, ha százszor látom bármilyen formában akkoris könnyeket csal a szemembe.

skrinyar_fanni P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 7. szám

Hihetetlenül magába szippantottak a képregények. *-*
A rajzok ismét csodaszépek, kidolgozottak.
Legjobban a Daeneryses jelenetek tetszenek. ^-^

skrinyar_fanni P>!

– A harcos klánok vitézségének híre még a messzi nyugatra is eljutott. Mi hozott el benneteket erődjeitekből, uraim?
– Lovak.

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás