Trónok ​harca 4. (A tűz és jég dala 4.) 50 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Robert ​Baratheon király halála és Eddard Stark nagyúr bebörtönzése után Westeros hatalmas családjai azonnal egymás torkának ugranak. Az északi Deresben Eddard legidősebb fia és örököse, Robb Stark sereget gyűjt, hogy délre vonuljon az apját kiszabadítani. Útja során házassági ígéretet tesz Lord Walder Frey lányának, amiért cserébe a nagyúr jelentős hadi segítséget nyújt Robb vállalkozásához. Nem sokkal ezután a Stark fiúnak sikerül túszul ejtenie Jaime Lannistert, akit apja biztonságának zálogaként úgy őriz, mint a szeme világát.
Királyvárban eközben az ifjú Joffrey király – anyja tanácsait figyelmen kívül hagyva – ostoba viselkedésével tovább szítja az ellentéteket, míg végül Tyrion Lannisternek, az Ördögfiókának sikerül térdre kényszeríteni őt, és megállítania őrült ámokfutását. A Falon túl még ennél is nagyobb veszély leselkedik a Birodalom lakóira: olyan kemény tél közeleg, melyet még a krónikák sem ismernek, és vele együtt maga az iszonyat, pokoli, természetfeletti… (tovább)

Szukits, Szeged, 2017
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974260 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Tommy Patterson

GytAnett>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Talán ez a rész tetszett eddig a legjobban, itt már tényleg voltak események. Nyilván semmi sem volt ismeretlen, ennek ellenére igen gyorsan pörögtek a lapok a kezemben. Komolyan mondom, meghozta a kedvemet ahhoz, hogy a második könyvet a kezembe vegyem. Mondjuk gyanús, hogy az még nagyon sokat fog magára váratni. :D
Tyrion ebben a részben annyira nem volt nagy kedvenc, sőt, most nagyon senki. Mindenkinek volt olyan cselekedete, aminél csak úgy ráztam a fejemet. Na jó, Havas Jon még mindig örök. :D
Kíváncsi vagyok a folytatásra, főként amiatt, hogy a második könyvet még nem olvastam, csak a sorozatot követtem a harmadik évadig, ha jól tudom, a második könyv és a második évad már nem teljesen ugyanazon a szálon futott.

ftamas>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Alapvetően tetszett és szép is. Aki olvasta a korábbi részeket, az tudja mit várhat el.
A sorozatnézőknek főleg ajánlott, ha elfelejtették volna az első évadot. Csak gyorsabb mint könyv alakban.

Risus>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Most nem szeretném csak ezt a képregényt értékelni, hanem az első négy, eddig megjelent sorozat összes részét egyben.
Amikor én még nyáron előjegyeztem, már akkor tudtam, hogy díszdobozzal együtt kérem, ugyanis akkor én kis naiv azt hittem, hogy mivel képregény, így szükséges a doboz. Aztán egyszer csak megérkezett… és abszolút nem bántam meg, hogy megvettem!
Maga a díszdoboz is tetszik. Azt hiszem, hogy már ez sokat elárul az egészről. Először is lehet tudni, hogy milyen lesz a képi világa, milyen karakterábrázolásra is lehet számítani és igen, arra is, hogy mennyire az elejéről szól. Sajnos ezért le is voltam fél csillagot, mert bármennyire is szeretem ezt a sorozatot, még ebben a kiadásban is, azért ha már ennyi részt kihagytak belőle, akkor illet volna egy picit tovább vinni a történetet. A négy kötet kb 730 oldalt tesz ki, oké, hogy nem szöveg teszi ki az oldalak nagy részét, de és ilyen szempontból picit csalódott vagyok. Értem, hogy George bácsinak jól esik az ebből befolyó összeg és persze a írónak és a rajzolónak is, de ennyire nem kéne az orrom alá dörgölnie senkinek, hogy egy újabb haszonforrásnak szánták.

SnailCandy>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Mind a 4 kötetet elolvastam. Szerettem! Gyönyörű az illusztráció és éppen elegendő szöveg van benne. Olvastam a könyvet is és a sorozatot is láttam, de megérte beszerezni és elolvasni a képregény sorozatot is.

Leah P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Nagyon tetszettek a vissza emlékezések. Néha picit részletesebb volt mint a sorozat. Várom a következő köteteteket.
Hangulatos rajzok, Nem túl tömény mégis elég sok leírás van benne úgyhogy itt nincs olyan hogy ezt a „képregény könyvecskét" elolvasom félóra alatt.

Regények_kalandora>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Hihetetlenül tetszett az összes kötet, remélem a kiadónál a többi is meg fog jelenni.

Mr_Koxi>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 4.

Nos, most hogy elolvastam az egészet….őszintén nem értem mi a titok ami ekkora rajongóitábort adott ennek a világnak.
Igen vannak benne jó karakterek de engem nem húzott be, meglátom hátha a sorozat vagy a könyv….

Mellesleg nem rossz de nem feküdtem meg tőle és a rajzok, számomra jó esetben is max jók de messze nem szépek vagy kidogozottak.

Styges>!

Hallottam egy emberről, akinek valyriai acél volt a borotvája. Levágta a saját fejét borotválkozás közben.

Styges>!

-Mikor lesz olyan, mint régen?
-Amikor a nap nyugaton kel és keleten nyugszik. Amikor a tengerek kiszáradnak, a hegyeket pedig elfújja a szél, mint a faleveleket. Amikor a méhed újra megtelik, és élő gyermeket hozol a világra. Csak akkor tér vissza hozzád.

Styges>!

Lord Tywin Lannister, a büszke és ragyogó! Micsoda kiváló ember a tömérdek aranyával meg az oroszlánjaival! Lefogadom, hogy éppoly büdöset fingik, mint én, de soha be nem vallaná!

Styges>!

Talán jobban tenném, ha a holtak eltemetését bíznám rád, Tyrion. Ha a csatába is olyan későn érkezel, mint az asztalhoz, befejezzük, mire megjössz.

Styges>!

Daenerysnek egy szavába kerülne, és a fejét vennék a maeginek. De mit nyerne vele? Egy fejet?

Styges>!

Mind azt várják, hogy meghaljak végre, de folyton csalódniuk kell.

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás