Trónok ​harca – 2. szám (A tűz és jég dala 1/2.) 35 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

A ​zord Északon Stark nagyúr törvénytelen fia, Havas Jon beáll a Birodalmat védelmező, Falon szolgáló Éjjeli Őrség soraiba, és igyekszik megvetni a lábát a testvériséget alkotó útonállók és törvényen kívüliek között. Deresben Bran Stark továbbra is kómában fekszik, ám a fiú túl sokat tud, ezért leendő gyilkosai nem kockáztathatják, hogy felébredjen…

Eközben délen, a birodalom fővárosában a királyi udvarban áskálódók között Lord Stark, Robert király segítőjeként törekszik a kényes egyensúly és a béke megőrzésére. A Keskeny-tengeren túli barbár vidéken is nagy változás van készülőben egy új hatalmi szövetség születésével, mely a trónra áhítozó Targaryenek és Khal Drogo, a dothraki hadúr között jön létre.

Először egy többkötetes regényciklus, majd egy minden nézettségi rekordot megdöntő tévésorozat, most pedig itt a képregény is. George R. R. Martin hatalmas sikerű fantasy sagáját két kiváló alkotóművész, Tommy Patterson grafikus és Daniel Abraham író ültette át.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Szukits, Szeged, 2017
104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974161 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Ivan Nunes, Tommy Patterson

klara_matravolgyi>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Az előzőhöz hasonlóan ez is remek lett. A grafika kiváló, és külön tetszik, hogy itt bizony nem riadtak vissza a véres vagy a szexuális töltetű ábrázolásoktól.

Dorina_S>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Engem ez a rész is teljesen rabul ejtett. Már a bortón lévő rajz is szemet gyönyörködtető. A folytatásban már kezdődnek a bonyodalmak, ahogy a könyvben és a sorozatban is. A rajzok ismét rettentően kifejezőek lettek. Különösen Catlyn, Sansa és Dany tekintetében. Catlyn sokkal szebb, mint a sorozatban, ez nekem sokkal jobban tetszett, mert a könyvekben is valahogy így képzeltem el. A sorozatban játszó színésznő nekem csalódás volt.
A színek nagyon érzékletesek, és természetesen a Trónok harcához illő durva jelenetek realisztikusan vannak ábrázolva, nem megijedve a vértől, vértócsáktól, bordélyi jelentektől, vagy a pőreségtől.
Amit talán kis hiányosságként kell megemlítenem az az, hogy ebben a kötetben kevésnek éreztem sok helyen a szöveget. Szerintem több kellett volna, de így is imádtam minden lapját.
Jöhet is a soron következő. Jó lenne ha minden kötethez készülne képregény. Én nagyon örülnék neki. :)

Achilleus_atya>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Ez a rész is tetszett, már elkezdődött a bonyodalmak sorozata, kíváncsi vagyok végül mi lesz a király sorsa. A nevekkel még mindig bajban vagyok, remélem a következő részre képbe leszek. :D

Szukits, Szeged, 2017
WolfEinstein>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Hozza az első kötet színvonalát. Jó volt olvasni és elmerülni a képi világában. Grafikailag talán Tyriont sikerült a legjobban visszaadni, de feltűnően próbálja a grafikus a könyvbeli leírások alapján megjeleníteni a karaktereket. Könnyed kikapcsolódásnak jó volt így estére.

Alumnus>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

A figurák túlzottan hasonlítanak egymásra, nincsenek egyedi vonásaik. Tudom, hogy minden történelmi kornak (még az alternatívoknak is :P) megvolt a divatja, de itt a legtöbb testalkat és hajviselet egyforma. És mindenki szép. Márpedig egy földhöz ragadtabb, felnőtt fantasyhez ez kevésbé illik, mint a fiatalabbaknak szóló, könnyed történetekhez.

További negatívum, hogy hiába (szükségképpen) pörög a cselekmény, sok szereplő és szál így is kevés lapot kap. (Nem olvastam a regényfolyamot, de kétlem, hogy Daenerys az elején csak ennyiszer tűnne fel.)

Ámbátor pozitívum, hogy a rajzoló vért és meztelenséget is ábrázol: a bérgyilkos halála kellően brutális.

JuhKriszti P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

A masodik resz is nagyon tetszett. A grafika meg mindig lenyügözö. A törtenet izgalmas.

Mesusz>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Ez a rész is nagyon tetszett, a rajzok ismét jól sikerültek. Szeretem, hogy ilyen jól összefoglalja az eseményeket ennyi oldalban.

ilidrozdik>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Ez is egy nagyon szép kiadás, akár csak az első szám. Már a borítójával megvettek kilóra. :D

Tetszik nagyon ez a rész is, megbékéltem a képregény formátummal is.
Kezd izgalmas lenni a történet, kíváncsian várom a következő részt.
:) :) :)

Tetszenek nagyon a karakterek és a váltakozó események és helyszínek. A nevekkel még bajban vagyok, de szerintem egy idő után tisztázódni fognak azok is.

koppy>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Eddig még nem sok képregényt olvastam, de úgy gondoltam, épp itt az ideje megismerkedni a műfajjal. Minden elismerésem, hogy egy ilyen monumentális kötetet, mint a Trónok harca képesek voltak ebbe az igen korlátolt terjedelmű műben is megvalósítani, méghozzá meglepően jól. Egyetlen kifogásolni való van: a rajzok. Azok valahogy nem fogtak meg annyira. Voltak karakterek, amiket egész jól eltaláltak, de pl. Jontól és Aryától kimenekültem volna a világból.

JGabesz>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca – 2. szám

Az események kezdenek fokozódni az előző kötethez képest, a karakterek is egyre több oldalukat mutatják meg, ami nagyon sokszínűvé és valósághűve teszi őket, bár sok helyen sajnos kimarad a könyvben megismerhető fejlődésfolyamat vagy magyarázat, így néha ez csak lóg a levegőben. Ugyanígy az új karakterek is ömlenek szép számmal, és sajnos a rajzolás nem mindig segít, hogy könnyen tudjuk azonosítani az embereket, vagy csak olyan rövid ideig szerepelnek, hogy nehéz őket megszokni és megismerni. Továbbra is úgy gondolom, érdemes ismerni a könyvet a jobb megértéshez.

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás