Trónok ​harca 2. (A tűz és jég dala 2.) 69 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

A ​zord Északon Stark nagyúr törvénytelen fia, Havas Jon beáll a Birodalom határát védelmező Éjjeli Őrség soraiba, és igyekszik megvetni a lábát a Testvériséget alkotó útonállók és törvényen kívüliek között. Eközben délen, a királyi udvarban Lord Stark, Robert király segítőjeként törekszik a kényes egyensúly és a béke megőrzésére. A Keskeny-tengeren túli barbár vidéken is nagy változás van készülőben egy új hatalmi szövetség születésével, mely a trónra áhítozó Targaryenek és Khal Drogo, a dothraki hadúr között jön létre.
Tyrion Lannisternek, az agyafúrt törpének pedig minden ravaszságát össze kell szednie, hogy élve kerüljön ki a Lannistereket ádázul gyűlölő Lysa Arryn által uralt Sasfészek égi cellájából. Ám az Ördögfióka fogságba ejtésével olyan megállíthatatlan eseménysor veszi kezdetét, mely előbb-utóbb véres háborúba torkollik – a lehető legrosszabbkor, hiszen a tél közeleg, és vele együtt a minden képzeletet felülmúló rettenet is…

Először egy többkötetes… (tovább)

Szukits, Szeged, 2017
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974246 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Tommy Patterson

GytAnett>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Tovább folytatódik a már több formában megismert történet. Jól gondolom, hogy a négy képregény kötet gyakorlatilag az első regényt dolgozza fel? Ha igen, szomorú vagyok, mert pont ez az, amit már tényleg ismerek.
Még mindig tartom magam ahhoz, hogy aki eddig semmilyen formában nem találkozott a Trónok harcával, annak a képregény nem az igazi. Kellenek a háttérinfók, hogy ki kicsoda, ki kivel milyen kapcsolatban áll. Mondanám, hogy ismétlésnek nem rossz, de mivel már lassan 3 éve olvastam a Trónok harcát, így sok minden kiesett. Már nem emlékszem pontosan, hogy ki kinek a kije.
A rajzoktól helyenként amúgy frászt kaptam, de ez az én szubjektív véleményem. :)
A történet bonyolódik. A kedvenceim továbbra is Tyrion és Ned. Meg hát Arya, bár belőle sem kaptunk annyit, amennyit én szerettem volna. :)

diamondfox P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

184 oldal, a történet folytatódik, a szálak igazából most kezdenek szerte ágazni és már megint elvesztettem a fonalat, hogy egyébként miért van ennyi szereplő… borzalmas. Erre külön táblázata van szerintem az öregnek, hogy ki kivel mikor hol mit és hogyan csinált és hogy kapcsolódik egyáltalán?!
De sebaj, szeretnek az elvetemült olvasók szenvedni – én egyelőre a sorozatot preferálom a legjobban, még a könyv ellenére is. Ez pedig egy érdekes bónusz, gyönyörű rajzokkal, de gyűjteményembe nem kellene…

R4ms3s P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Nehezen de végre megszoktam kinézetre, hogy ki kicsoda, mert folyton a sorozatbeli kinézetek jutottak eszembe. Fenntartom az előző résznél is leírt véleményem. Már a történések is kezdenek beindulni így sokkal izgalmasabb volt, mint az első rész. Csak így tovább!

Jeyne_Poole >!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Ugyan úgy mint az előző kötet igen jóra sikeredett. Bronn itt is csak mint a könyvekben/sorozatban nagy kedvenc lett. Lady Catelyn meg… Hát nyaff, nem a legszimpibb a hugával Lysaval együtt..

ftamas>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Egy fokkal jobb mint az első rész. Talán mert beindul a történet, vagy legalább is elkezd beindulni. Külön tetszik, hogy a mások ábrázolása más mint a filmekben ( ahol nem egy nagy szám ) A képek továbbra is szépek.

Lilyom>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Kicsit lassan halad a történet, de ugyanúgy élvezhető mint az első rész. Tyrion szövege haláli néhány helyen. A képek még mindig jók, bár volt pár harcolós jelenet aminél nem volt felirat és nem igazán lehetett kivenni belőle, hogy mi történik. Hiába, azért képregényben mégiscsak nehezebb visszaadni mindazt, ami a képernyőn 2 mozdulatból egyértelművé vált.

Victorious>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Továbbra is jól ábrázolja a storyt. Jóóóó sok halott embert látok :D Viserys mennyire idegesítő volt te jó ég :D Most gondoljon bele mindenki milyen lenne egy ilyen ember hatalmon…

Mr_Koxi>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Sokkal jobban tetszett mint az első rész.
Itt már tisztul a kép, izgalmasabb a történet és rajzokhoz is hozzászokik a szem.

xeral>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Alapvetően jól követi a könyv történéseit, de a bonyolultságát természetesen ez a műfaj nem tudja átadni, lemaradunk a szereplőket cselekvésre, vagy épp passzivitásra késztető belső gondolatokról, így csak egy felületes képet kapunk arról, mi miért is történik és minek a hatására. Fenntartom az előző résznél is leírt véleményem, a könyv ismerete nélkül nem igazán élvezhető.

Leah P>!
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 2.

Kezd be indulni az esemény .
Volt benne egy kimaradt jelenet a sorozatból ami pedig érdekes lett volna. Egy női fattyú. Eddig kb. csak férfiakat láttunk itt, erre kihagyták.

Styges>!

Soha nem voltam annyira élő, mint amikor megszereztem a trónt, és soha nem voltam annyira halott, mint most, hogy már az enyém.

Styges>!

-Kevés dicsőség van a trükkökben.
-Kevés dicsőség és húszezer arany.

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás