Trónok ​harca 1. (Trónok harca 1.) 21 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Közeleg ​a tél. Ez a Starkok rideg mottója, akik a messzi Királyvárból kormányzó Robert Baratheon király által egyesített birodalom legészakibb részének urai. Robert király nevében Lord Eddard Stark irányítja Derest, ahol a nagyúr és családja békében és nyugalomban él. Messze északon azonban, a Birodalmat védelmező hatalmas Fal mögött barbár vadak és még náluk is rosszabbak élnek: természetfeletti lények, akik a tél beköszöntével mítoszból valósággá válva jeges rémülettel töltik el a Királyság lakóit.
Dél felől is veszély fenyegeti a törékeny békét: a király segítőjének váratlan és rejtélyes halála fellebbenti a fátylat a birodalom nagy családjai között feszülő ellentétekről, melyek akár egy pusztító polgárháború kirobbanásához is vezethetnek…

Először egy többkötetes regényciklus, majd egy minden nézettségi rekordot megdöntő tévésorozat, most pedig itt a képregény is. George R. R. Martin hatalmas sikerű fantasy sagáját két kiváló alkotóművész, Tommy Patterson… (tovább)

Eredeti mű: George R. R. Martin – Daniel Abraham: A Game of Thrones: The Graphic Novel 1.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Szukits, Szeged, 2017
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974239 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Tommy Patterson

GytAnett P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

A Trónok harcával érdekes a kapcsolatom, valahogy mindig csak az elejével van szerencsém: eddig az első könyvet olvastam, illetve a sorozatból is csak az első két évadot láttam. Most kaptam egy harmadik történetelmesélést, ami meglepő módon egészen kiegészítette a korábbiakat.
A történetünk hála a jó égnek ugyanaz maradt, viszont képregény formában azoknak is emészthető lehet a Trónok harca nem éppen egyszerű világa, aki megriad a féltégláktól. :)
A szereplőkről még mindig ugyanaz a véleményen, Havas Jon és Arya az abszolút favoritok, az utáltjaim pedig szerintem egyáltalán nem meglepőek. :)
Én lepődtem meg a legjobban, hogy teljesen el bírtam merülni a képregényben, pedig nem sűrűn olvasok a műfajban, és még a történet is ismert volt már számomra.
Kíváncsi leszek, hogy a további 3 kötet alatt meddig jut el a történet.

Nikymeria P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Elfogult vagyok, nem tagadom. 5 csillag.
A szereplőket szokni kellett, őket a harmadik alakjukban láttam most. De tetszenek. Catelynt még mindig nem bírom.
Nincs több mondanivalóm. Trónok harca. Kész. :D

BubuMaczkó P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Úgy, hogy a sorozatot többször láttam, és a könyvben is elmerültem már, ez a harmadik változat tökéletesen illeszkedik az előző kettő mellé. A belső gondolatokat jobban meg tudja jeleníteni a filmnél, a vizualitás pedig nagyon szépen aládolgozik a könyv által felépített világnak. Daniel Abraham remekül megragadja a történet lényegét. Az tömörebb lett, de mégis önmagában értelmezhető maradt. Tommy Patterson grafikája gyönyörű, és szerencsére inkább támaszkodott George R. R. Martin leírásaira, mint a sorozat színészeire és ábrázolására.
Bővebben:

ftamas
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Elég szépen megszerkesztett képregény. Igazából nem tudom, hogy a könyvet, vagy a filmet követi, mert az elején, ha jól tudom még nem váltak szét. Martin jó író és mivel képregény, így nem is túlírt, bár igen érződik rajta, hogy egy történet eleje.
Amúgy, bár nem vagyok nagy angolos, már régen megfogalmazódott bennem, hogy mennyire jobban illik a „játék”, vagy „játszma” szó erre a történetre, mint a „harc” a „Trónok harca” címből.

Szyszyyy
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Így az értékelés elején be kell valljam, hogy nem vagyok Trónok harca fan.
A sorozatból is kb. az első két évadot láttam(amire amúgy szinte már nem is emlékszem), a könyveket pedig nem tervezem elolvasni.
Mondjuk a sorozatot viszont tervezem folytatni, csak idő mire ráveszem magam. xD
De mivel szeretem a képregényeket és egy ilyet pár óra alatt bedarálok, nem volt kérdéses az elolvasása. :D
Nem volt rossz.
Leginkább annak örültem, hogy nem volt rövid. Utálom, amikor egy képregény túl rövid és a sztori nem tud kibontakozni és csak azon morgolódok, hogy ez így kevés és nem elég részletes.
A rajzolása is nagyon szép. Stílusában hasonlít szerintem a Marvel-ekre.
Bár néha a szereplők, helyszínek közötti váltások és az idő múlása számomra nem volt érzékelhető.

Leah
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Kicsit furcsa még a karakterek rajzolása de megszokható.
A (sorozat) történetét tényleg kiegészítette. Egyszer majd elolvasom a könyvet is :)

elisa04
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Nekem nagyon tetszett maga a történet, de rengeteg szálon fut, emiatt számomra az eljén nehezen volt követhető és rengeteg elég nehezen megjegyezhető név van benne.

xeral
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Nem nagyon szoktam képregényt olvasni, sőt már nem is emlékszem, mikor volt utoljára a kezemben, de mikor láttam, hogy a Trónok harcából is készült, akkor úgy gondoltam érdemes lesz elolvasni. Magát a sorozatot szerettem, hiszen nagyon látványos, sokkal fogyaszthatóbb, mint maga a könyv (amivel elég sokáig küzdöttem, és küzdök a második résszel). A rajzok nekem furcsák, túl szögletesek, merevek, nem tetszettek, a történetet meg a könyv nélkül szerintem nem értettem volna.

Risus P

A bátyámnak ott a kardja, Robert királynak a harci kalapácsa, nekem pedig itt az eszem. Azt viszont könyvek edzik élesre, hogy jól vágjon.

4. Fejezet (Szukits, 2017)

Risus P

Soha nem feledd el, hogy ki vagy, mert a világ sem teszi. Változtasd az erősségeddé. Akkor nem tehet gyengévé. Fegyverezd le magad vele, akkor biztosan nem használhatják föl ellened.

2. Fejezet (Szukits, 2017)

Risus P

Emlékezz erre fiú! Minden törpe lehet fattyú…. de nem minden fattyúnak kell törpének lennie.

2. Fejezet (Szukits, 2017)

Risus P

A különböző utak gyakran ugyanabba a kastélyba vezetnek.

4. Fejezet (Szukits, 2017)

Trónok harca sorozat · Összehasonlítás