Trónok ​harca 1. (A tűz és jég dala 1.) 74 csillagozás

George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Közeleg ​a tél. Ez a Starkok rideg mottója, akik a messzi Királyvárból kormányzó Robert Baratheon király által egyesített birodalom legészakibb részének urai. Robert király nevében Lord Eddard Stark irányítja Derest, ahol a nagyúr és családja békében és nyugalomban él. Messze északon azonban, a Birodalmat védelmező hatalmas Fal mögött barbár vadak és még náluk is rosszabbak élnek: természetfeletti lények, akik a tél beköszöntével mítoszból valósággá válva jeges rémülettel töltik el a Királyság lakóit.
Dél felől is veszély fenyegeti a törékeny békét: a király segítőjének váratlan és rejtélyes halála fellebbenti a fátylat a birodalom nagy családjai között feszülő ellentétekről, melyek akár egy pusztító polgárháború kirobbanásához is vezethetnek…

Először egy többkötetes regényciklus, majd egy minden nézettségi rekordot megdöntő tévésorozat, most pedig itt a képregény is. George R. R. Martin hatalmas sikerű fantasy sagáját két kiváló alkotóművész, Tommy Patterson… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Szukits, Szeged, 2017
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974239 · Fordította: Szolga Emese · Illusztrálta: Tommy Patterson

GytAnett P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

A Trónok harcával érdekes a kapcsolatom, valahogy mindig csak az elejével van szerencsém: eddig az első könyvet olvastam, illetve a sorozatból is csak az első két évadot láttam. Most kaptam egy harmadik történetelmesélést, ami meglepő módon egészen kiegészítette a korábbiakat.
A történetünk hála a jó égnek ugyanaz maradt, viszont képregény formában azoknak is emészthető lehet a Trónok harca nem éppen egyszerű világa, aki megriad a féltégláktól. :)
A szereplőkről még mindig ugyanaz a véleményen, Havas Jon és Arya az abszolút favoritok, az utáltjaim pedig szerintem egyáltalán nem meglepőek. :)
Én lepődtem meg a legjobban, hogy teljesen el bírtam merülni a képregényben, pedig nem sűrűn olvasok a műfajban, és még a történet is ismert volt már számomra.
Kíváncsi leszek, hogy a további 3 kötet alatt meddig jut el a történet.

Nikymeria P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Elfogult vagyok, nem tagadom. 5 csillag.
A szereplőket szokni kellett, őket a harmadik alakjukban láttam most. De tetszenek. Catelynt még mindig nem bírom.
Nincs több mondanivalóm. Trónok harca. Kész. :D

Saileach P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Adtam még egy esélyt a Trónok harcának. Egyszer már nekiálltam a sorozat pilotjának vagy 3 éve, de nehezen bírtam végig. Képregény formában sokkal pörgősebb, és tényleg nagyon szépen van megrajzolva, ezt javára írom. De sajnos a történet (amely kicsivel megy csak túl a piloton), most sem tudott megragadni. Az a sok öncélú kegyetlenkedés, nők megalázása, és a szinte csak perverz módon űzött szexualitás engem alaposan elriaszt(ott) akkor és most is. Az egész csak arról szólt, hogy ki kit hogy készít ki a hatalmi játszmákban. Igy amikor a fantasy elemekre kerül a sor, azok bár érdekesek és akár költőiek is lehetnének (l. a sárkányok eredetmondája), de inkább csak kilógnak az egészből. A 4 csillagot inkább a képregényes forma fantasztikus kidolgozottságáért kapja, na meg Havas Jon tényleg helyes fiú és a legszimpatikusabb a bagázsból….

Borító 3*

ftamas
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Elég szépen megszerkesztett képregény. Igazából nem tudom, hogy a könyvet, vagy a filmet követi, mert az elején, ha jól tudom még nem váltak szét. Martin jó író és mivel képregény, így nem is túlírt, bár igen érződik rajta, hogy egy történet eleje.
Amúgy, bár nem vagyok nagy angolos, már régen megfogalmazódott bennem, hogy mennyire jobban illik a „játék”, vagy „játszma” szó erre a történetre, mint a „harc” a „Trónok harca” címből.

Szyszyyy IP
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Így az értékelés elején be kell valljam, hogy nem vagyok Trónok harca fan.
A sorozatból is kb. az első két évadot láttam(amire amúgy szinte már nem is emlékszem), a könyveket pedig nem tervezem elolvasni.
Mondjuk a sorozatot viszont tervezem folytatni, csak idő mire ráveszem magam. xD
De mivel szeretem a képregényeket és egy ilyet pár óra alatt bedarálok, nem volt kérdéses az elolvasása. :D
Nem volt rossz.
Leginkább annak örültem, hogy nem volt rövid. Utálom, amikor egy képregény túl rövid és a sztori nem tud kibontakozni és csak azon morgolódok, hogy ez így kevés és nem elég részletes.
A rajzolása is nagyon szép. Stílusában hasonlít szerintem a Marvel-ekre.
Bár néha a szereplők, helyszínek közötti váltások és az idő múlása számomra nem volt érzékelhető.

Leah P
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Kicsit furcsa még a karakterek rajzolása de megszokható.
A (sorozat) történetét tényleg kiegészítette. Egyszer majd elolvasom a könyvet is :)

Jeyne_Poole
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Tudom elfogult vagyok a TH dolgokkal, de nagyon tetszett az egész, szépen földolgozza a könyv tartalmát, az ábrázolás meglehetősen szépre sikerült pár szereplő kivételével, de összességében meg vagyok elégedve.

Lehvira
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Jó volt egy kis ideig visszatérni ebbe a világba, hisz alapjáraton nagyon szeretem Westerost és Martin bácsi világát. Valamelyest dobott a hangulaton ez a képregény formátum, sokáig a sorozat színészeiként azonosítottam a fejemben a szereplőket. Itt azonban (a leírás alapján) Marin által kigondolt kinézetre sokkal jobban hasonlítanak. Catelyn nagyon szépnek és fiatalnak van ábrázolva, ami már csak azért is változatos és frissítő, mivel a sorozatban szerintem öreg és nem annyira szép. Khal Drogo sikerült a legeslegjobban, őt szerintem nagyon elkapták! ♥ Nem mintha Jason Momoával bármi problémám is lenne :D Ő egyszerűen mindkét verzióban tökéletes
Kicsit azonban sajnáltam, hogy Rickont kihagyták az egészből, végtére is ő is Stark gyerek még ha nagyon kicsi is

R4m3s
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Nem olvastam a könyveket, csak a sorozatot láttam, de ismerősök és oldalak alapján „hallottam”, hogy mik az eltérések a könyv és a sorozat között. Mikor szüleimtől megkaptam a képregényt először féltem, hogy a sorozatra fog hasonlítani és nem az eredeti könyvre. De szerencsére nem így lett. :) A rajzok nagyon szépek lettek, a történet izgalmas volt és be kell vallanom jobban tetszett, mint a sorozat.

Szukits, Szeged, 2017
Lynella
George R. R. Martin – Daniel Abraham: Trónok harca 1.

Nem lett nagy szerelem, de csak a rajzolás miatt. Egy két karakter olyan csúfra sikeredett, én kicsit másképp képzeltem volna őket. :D

Maga a sztori viszont szépen viszi a könyv fonalát. Attól függetlenül, hogy Martin szereti bőlére ereszteni a mondanivalóját, a képregény tömörsége nem ront az élvezeti és érthetőségi jellegen.

Risus P

A bátyámnak ott a kardja, Robert királynak a harci kalapácsa, nekem pedig itt az eszem. Azt viszont könyvek edzik élesre, hogy jól vágjon.

4. Fejezet (Szukits, 2017)

P_A_Doorman P

Minden nemesi háznak megvolt a saját mottója: becsületről, dicsőségről, hűségről, hitről és bátorságról szóltak. Kivéve a Starkokét. Az ő szavaik így hangzottak: KÖZELEG A TÉL.

1. Fejezet (Szukits, 2017)

DreamR IP

– Te tényleg varjú vagy? – kérdezte Bran.
„Te tényleg zuhansz?", kérdezett vissza a varjú.
– Ez csak álom – válaszolta Bran.
„Valóban?", kérdezte a varjú.
– Felébredek, amikor a földnek ütközöm – mondta a madárnak Bran.
„Meghalsz, amikor a földnek ütközöl", felelte a varjú. Folytatta az evést.
Bran lepillantott. Hegyeket látott most havas csúcsokkal és sötét erdőkben kígyózó folyók
ezüstfonalát. Becsukta a szemét és sírni kezdett.
„Ezzel nem mész semmire", figyelmeztette a varjú. „Mondtam neked, a válasz a repülés, nem a
sírás. Nem lehet az olyan nehéz! Én is csinálom."

101 Bran

Risus P

Soha nem feledd el, hogy ki vagy, mert a világ sem teszi. Változtasd az erősségeddé. Akkor nem tehet gyengévé. Fegyverezd le magad vele, akkor biztosan nem használhatják föl ellened.

2. Fejezet (Szukits, 2017)

Risus P

Emlékezz erre fiú! Minden törpe lehet fattyú…. de nem minden fattyúnak kell törpének lennie.

2. Fejezet (Szukits, 2017)

Risus P

A különböző utak gyakran ugyanabba a kastélyba vezetnek.

4. Fejezet (Szukits, 2017)

A tűz és jég dala sorozat · Összehasonlítás