Rejtélyes ​lovag (Dunk és Egg történetei 3.) 22 csillagozás

„MINDEN ​NÁSZHOZ KELL EGY DALNOK, ÉS MINDEN
LOVAGI TORNÁHOZ KELLETIK EGY REJTÉLYES LOVAG.”

Westeroson különös béke honol. I. Aerys király ül a Vastrónon. A dühöngő pestis elmúlt. Ám a felszín alatt feszültség lüktet, még tizenhat esztendővel a balsikerű felkelés után is. És e nyugtalan időkben a nemes kóbor lovag, Ser Duncan, a Magas – barátainak csak Dunk –, valamint koravén fegyverhordozója, Egg a Hét Királyságot járja, hogy vitéz tetteket vigyenek végbe, gondosan titkolva Egg származását – minden áron.

Miután északnak indulnak, Deres felé, Dunk és Egg letér a Királyi útról egy esküvői lakoma – valamint egy szokatlanul bőkezű lovagi torna – kedvéért. A lándzsavívás győztese igazán ritka trófeát hódíthat el: egy sárkánytojást. Dunk, aki világéletében a kézitu­ sában boldogult jobban, szívesen beérné némi meleg étellel, egy kupa borral meg egy teli erszénnyel is, de alighanem előbb szökken szárba egy gaz és áruló fondorlat, minthogy egy újabb sárkány… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Delta Vision, 2018
164 oldal · ISBN: 9789633952887 · Illusztrálta: Mike Miller

Molymacska>!
George R. R. Martin – Ben Avery: Rejtélyes lovag

A képregény számomra viszonylag nagy csalódás volt. Nem a történet miatt, hiszen az ismerős volt a könyvből is, hanem a képregény forma miatt. Számomra túl sok volt a szöveg, túlságosan sok mindent leírt, amit a képregény forma megtudott (volna) mutatni, emellett pedig nagyon sok volt a belső monológ is, ami azért nem a legjobb egy képregényben.
A rajzolás érdekes volt, semmi extra igazából. A szintet hozta, nekem kicsit hiányzott, hogy jellegzetesebb dolgokat jobban kiemeljen, de ez az én kis elvárásom, amúgy nem volt vele gond.
Rajongóknak érdekes lehet a forma, de nekem kicsit csalódás volt. Egy minimum szintet hoz, abban nagyon jó, de amúgy…. olyan semmilyen.

Aliko>!
George R. R. Martin – Ben Avery: Rejtélyes lovag

A Kóbor lovag után egy újabb Dunk és Egg történet akadt a kezembe. A kötetet a Delta Visionnak köszönhetően magyarul élvezhettem végig, amiért külön köszönet. Sajnos a kiadáskor költséghatékonyak voltak a srácok, így csak papír kötés járt neki ami sajnos elég sérülékeny szóval vigyázva kell olvasni. A képek továbbra is nagyszerűek és bár a történet nem egy nagy durranás azért a „képi világa”miatt azt kell mondanom hogy a Martin és /vagy Trónok farca fanoknak kötelező darab, de jó szívvel ajánlom minden fantasy rajongónak!

BBetti86 >!
George R. R. Martin – Ben Avery: Rejtélyes lovag

Egyszerűen nem találom a logikát abban, ahogy ezt a sorozatot kezelték. Megjelent az első és a harmadik része? Ez is egy jó történet, de miért kellett a középsőt kihagyni? Vagy örüljünk annak, hogy legalább ezt elolvashattuk?

Ha megragadt belőle valami, azt a főszereplő egyik mondása jól összefoglalja: Dunk, a mamlasz. Esze annyi, mint a várfalnak. Még a mestere mondogatta mindig neki, és újra és újra elismétli magának, amikor felismer egy igazságot, amit sokkal előbb kitalálhatott volna. Legyen az annyi, hogy spoiler De talán pont az a történetek vonzereje, hogy Dunk sárkányokkal táncol mély erkölcsökkel, és mindig rá tud csodálkozni arra, hogy másik milyen mocskos módszerekkel élnek és harcolnak.

Most Deresbe tartanak Egg-gel, de közben betérnek egy esküvőn rendezett viadalra. Mire észbe kapnak, már nyakig vannak egy spoiler Megint van, akinek jósló álma van. Megint van titkos személyazonosság és nagy viadalok. Azon különben a későbbiek ismeretében tudtam mosolyogni, hogy spoiler
Vagyis, ugyanazokat az elemet használja fel a történet, amit korábban is, csak más keretbe helyezi, így újfent egy szórakoztató történetet alkot. Izgalmas, vannak fordulatok és azok a nagy hátba szúrások és ármányok, ami Martin védjegye.

Nagyon szeretem azt a kontrasztot, ahogy Dunk és a többiek jelleme mélyen eltér. Ahogy a dicső lovagok kétszínűek, ahogy soha nem lehet tudni, éppen mit tesznek, miközben mást mondanak. Míg Dunk a nagyon alacsony származásával, a puszta szerencséjével jó ember. Egész más értelemben vitéz, mint a nemesként született lovagok. Az egyiket a születés, a másikat a személye miatt nevezhetjük lovagnak. Jó döntés is volt a hercegtől, hogy mellette hagyta a fiát: nem véletlenül lesz Aegon majd az, aki.

Továbbra is szép a kötet grafikája. Az emberi alakok, a viadalok, a kifejező arckifejezések. A részletekre is oda van figyelve, legyen az egy sárkánytojás külleme, vagy Egg szeme. Amikor Dunk felfigyel a spoiler szemszínére, akkor néztem vissza, hogy Egg szemét hogyan színezték. És tényleg, végig megvan az ibolya, a kis képeken is, ha eddig nem is szúrtam ki.

Tetszett ez a rész is, komolyan sajnálom, hogy magyarul csak ennyit tudtam elolvasni belőle.

A_S1M0N P>!
George R. R. Martin – Ben Avery: Rejtélyes lovag

Jó volt hosszú idő után visszatérni Dunk és Egg kalandjaihoz, anno a kisregények is tetszettek, az első alapján készült képregényt szintén olvastam már, hiányoltam akkor is a folytatásokat, aztán felbukkant ez, a 3. rész…
Érthetetlen, hogy a 2. rész miért nem jelent meg még itthon, remélem hamarosan pótolják ezt, és nem kell éveket várni rá, mint ebben az esetben.

Csokky>!
George R. R. Martin – Ben Avery: Rejtélyes lovag

A rajzok szépek, a sztori a Martintól megszokott színvonalat hozza. Ajánlom mindenkinek, aki szeret Westeros-on kalandozni.

BBetti86 >!

Lehet, hogy a csiga nyálcsíkot húz maga után, de egy kis nyál senkinek sem árt. Míg ha sárkányokkal táncolsz, készülj fel, hogy megégsz!