54. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
96. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​Game of Thrones (A Song of Ice and Fire 1.) 163 csillagozás

George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones George R. R. Martin: A Game of Thrones

In ​a world where the approaching winter will last four decades, kings and queens, knights and renegades struggle for control of a throne. Some fight with sword and mace, others with magic and poison. Beyond the Wall to the north, meanwhile, the Others are preparing their army of the dead to march south as the warmth of summer drains from the land. After more than a decade devoted primarily to TV and screen work, Martin (The Armageddon Rag, 1983) makes a triumphant return to high fantasy with this extraordinarily rich new novel, the first of a trilogy. Although conventional in form, the book stands out from similar work by Eddings, Brooks and others by virtue of its superbly developed characters, accomplished prose and sheer bloody-mindedness. Although the romance of chivalry is central to the culture of the Seven Kingdoms, and tournaments, derring-do and handsome knights abound, these trappings merely give cover to dangerous men and women who will stop at nothing to achieve their… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

Bantam, 2016
Bantam, 2016
896 oldal · ASIN: B01DHWCL6S
HarperCollins, London, 2016
keménytáblás · ISBN: 9780008209100

Kapcsolódó zóna

!

A tűz és jég dala (tvsorozat)

846 tag · 2148 karc · Utolsó karc: 2019. szeptember 23., 08:27

!

Tűz és Jég dala (könyvek)

271 tag · 78 karc · Utolsó karc: 2019. augusztus 12., 15:26 · Bővebben

Tyrion Lannister · Havas Jon · Arya Stark · Daenerys Targaryen · Jaime Lannister · Eddard Stark · Petyr Baelish (Kisujj) · Robb Stark · Sansa Stark · Bran Stark · Varys · Cersei Lannister · Bronn · Jorah Mormont · Catelyn Stark · Theon Greyjoy · Aemon mester · Öreg Nan · Viserys Targaryen · Luwin mester · Pypar · Jory Cassel · Doreah · Gared · Harwin · Hullen · Mirri Maz Duur · Waymar Royce · Will

Deres

Papusz P

Aztarézfánfütyülőrézangyalátneki.

Félve indultam neki, mint minden gyanúsan népszerű könyvnek, de erre végre illik a „méltán népszerű” jelző. Mitől jó?

1. Kiszámíthatatlan. Gyakorló molyként voltak előzetes következtetéseim, hogy „á, ez a rohadék tuti főellenséggé növi ki magát”, meg „ő fontos szereplő, tuti túléli ezt is”… igen, mindketten meghaltak. Ahogy az én egyik kedvencem is, de hát figyelmeztettek, hogy ne nagyon szeressek meg senkit.
2. Fantasy létére is elképesztően hiteles. Sansától kiütést kapok, ugyanakkor tök jó, hogy van egy ilyen karakter a sok hősies alkat között. A többi karakter is hihető és gyarló. A világ maga megintcsak hihető, és A Gyűrűk Ura óta először végre olyan érzésem volt, hogy történelmi regényt olvasok, nem fantasyt.
3. Addiktív. Jon harcol valamivel (nem spoilerezem el), és a kellős közepén nézőpontot váltunk, aztán 70 oldal múlva megtudjuk, mi is történt vele. Általában erős vagyok, és nem olvasok/lapozok előre, de most többször azon kaptam magam, hogy azt lesem, lesz-e még fejezet az adott szereplővel, vagy temethetem.
4. Hogy lehet így befejezni egy könyvet? Ha nem lenne itt a második, hogy akármikor belekezdhessek, már keresném, honnan szerezzem meg. Úgy elválni egy főszereplőtől, hogy kést tartanak a torkához? Komolyan? :D

Szamღca
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Haat magam is megdobbentem, menyire tetszett! Nem tudom miert de nagyon odzkodtam ettol a konyvtol…. Ha nincs a ferjem aki szinte mar naponta forszirozta a konyv elolvasasat talan soha nem veszem elo es szerintem sokat vesztettem volna. Annak ellenere, hogy ez csak egy bevezeto kotet nagyon- nagyon erdekes volt, es rendkivul olvasmanyos. Voltak es vannak kedvenc szereploim akikert most nagyon izgulok es mar vannak olyanok is akiket meg egy kanal vizben meg tudnek fojtani….
Kis szunetet tartok de mindenkepp olvasom tovabb mert nagyon erdekel a tovabbi sorsuk…. :D

Hajdu_Ildikó

Nem egyszerű értékelnem.
Teljesen más volt, mint amire számítottam, hisz nem ismertem a sorozatot sem, csak egyszerűen megfertőződtem itt a molyon.
Először a sok disztópia után nem tudtam elhelyezni időben, eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy fantasy, mert azért annyira nem fantasy.
Aztán belesüppedtem a világba, és csak vitt, vitt a történet, haladtam előre, de annyira hosszú, hogy egyszerűen úgy tűnt, sose érkezek a végére. (Ez azért fura, mert a FTT sorozat könyvei egyenként ekkora terjedelműek, de sose éreztem őket ilyen hosszúnak.)

Két kedvenc szereplőm Eddard Stark és Daenerys (Dany) voltak.
Míg előbbi hűségével, erejével, kitartásával egyszerűen lenyűgözött, így képzelek el egy igazi királyt/uralkodót, persze tudom, hogy ő nem király, de Robertnél klasszisokkal jobb lett volna a szerepre. Utóbbit egyszerűen nem lehetett nem szeretni.
De rühelltem azt a büdös boszorkányt Mirri Maz Duur-t, én nem is tudom mit csináltam volna vele. Talán azt amit Dany.
Catelynről viszont az elején azt hittem, hogy a kedvencem lesz később már nem tudtam érte rajongani. Az ő külön utakon járása számomra érthetetlen volt. Otthagyta a gyerekeit, és körbejárta a fél világot, ő nagyon férfias karakter, nem tudok eligazodni rajta.

Remekül felépített a világ, borzalmasan sok szereplőt mozgat az író és rendkívül következetes, kidolgozott személyiségek.
Sehol nem működtek a számításaim, meglepett folyamatosan. Azt hittem egyes szereplők nem halhatnak meg, hiszen nagyon fontos pontjai a történetnek, de pofára estem.
Kiakasztott a szemszögváltásaival! A legizgalmasabb pillanatban hagytuk ott a szereplőket folyton. Tiszta ideg voltam tőle. Egyszer Jon esetében, egyszer Eddardnál és egyszer Danynél is ért úgy véget a fejezet, hogy bizony szitkozódtam, hogy itt abbahagyni???
És ami tetőzi: AZ EGÉSZ KÖNYVET ÍGY ABBAHAGYNI????
Unom már, hogy minden sorozat, és bár csakazértse akarom tovább olvasni, mégis muszáj! Tudni akarom hogyan folytatódnak a szálak.
Zseniális mű, hatalmas lélegzetű varázslat.

crissy
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Csiszolnom kell az angoltudásomon, mert szegényt elhanyagoltam, emiatt nem minden szót értettem meg a könyvből. Viszont a történet ismeretének köszönhetően gyorsabban haladtam vele, mind amire számítottam annak ellenére, hogy súlyos időhiányban szenvedtem, és a nyaram elég pörgősre sikerült.
Néha azért elgondolkodom, hogy G. R. R. Martin ha egy történetet ennyi szálon indít útnak, akkor vajon a fejében mi zajlódhat le…

Gedi P
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Most, hogy kijön a sorozat utolsó évada, és már mindenki látta/olvasta, aki akarta, csak én nem, ideje volt, hogy megtudjam, kik azok a Starkok, mi ez a Vastrón meg Fal-dolog… :) Sajna néhány dolog akaratlanul is átcsúszik a spoilerszűrőmön, ha a csapból is ez folyik spoiler, de többnyire tényleg Westeros-szűz voltam eleddig. És hát jó volt, na. :) Ha belegondolok, Tolkienen kívül nem is igazán olvastam még fantasyt, de most úgy megjött a kedvem hozzá, hogy az alapművekkel (illetve sajna -sorozatokkal, mert ugye nyilván ha az ember kitalál egy részletgazdag világot, akkor nem csak egy könyvet ír róla…) apránként megismerkedjek. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően a tolkieni high fantasy az, ami igazán bejön nekem, de a GoT ilyen értelemben inkább volt egy alternatív középkorban játszódó történelmi regény, persze némi fantasztikus spoiler lényekkel megfűszerezve. Illetőleg a Dűne ugrott még be a nemesi házak és a bonyolult kapcsolatrendszer kapcsán.

A karakterek jók, a többszempontú narráció kifejezetten jót tesz neki, hogy ne fekete-fehér szereplőket kreáljon, mondjuk egy echte gonosznak beállított szereplő szemszögéből is érdekes lenne a dolog (Cersei, Joff? bár utóbbi csak egy szadista kiskamasz, spoiler). Bírom a hideg és kimért Starkokat, a cinikus Tyriont, a kislányból a végére nővé érő Danyt, és hát kíváncsian várom, ki kivel intrikázik még a következő 4 (illetve majd az utolsó 2) köteten keresztül. A közepén akadt néhány üresjárat azért, de ezeknél a sokszereplős, többkötetes monstrumoknál ez talán megbocsátható. Jövőre folyt.köv. :)

Mimiti
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Azt hiszem négy évvel ezelőtt olvastam magyarul, és akkor is imádtam. Úgy, hogy végigolvastam magyarul az összes könyvet, és végignéztem az eddig kijött sorozatrészeket, teljesen más élmény volt, de ugyanúgy lenyűgöző.
Martin egy csodálatos világot alkotott meg, tökéletesen kidolgozott, gazdag, változatos. Egyelőre úgy gondolom, hogy az eddig megjelent könyvek közül ez a legjobb. Ismerve a történetet már rögtön kiszúrtam az elejtett utalásokat, amikkel csak jó néhány kötettel/évaddal később találkozunk; elképesztő, hogy ezt ilyen jól kifundálta. A következő részeknél anno úgy éreztem, hogy Martin bá annyira túltolta a kiszámíthatatlansági faktort, hogy teljesen kiszámítható lett, túlságosan a sokkolásra törekedett, de ebben a könyvben még nem érzek semmi erőltetettséget; könnyed, realista és fantasy.
Az, hogy a fejezetek az egyes szereplők szemszögéből íródnak, rengeteget tesz hozzá. Nem egyszer lapoztam hátra, hogy mikor várható az adott szereplő történetének folytatása; nehéz volt esténként éjjel kettőkor letenni.
A nyelvezete egyébként számomra olyannyira könnyű volt, hogy csak egy-egy szót kellett kiszótáraznom, de egyébként csaknem ugyanolyan tempóban tudtam olvasni, mint egy magyar nyelvű könyvet, és ez nagy szó.

Tüncsimüncsi
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Előbb láttam a sorozatot, mint a könyvet, de sokkal jobbat kaptam, mint amire számítottam. Először tartottam tőle, hogy hogyan fogja fenntartani az érdeklődésem több mint 900 oldalon, de nem kellett csalódnom. Az író által megalkotott világ teljesen magával ragadott, nem volt kiszállás. Sok meglepetés is várt rám, mind a szereplők kidolgozottsága terén, mind pedig az események alakulását tekintve. Tetszett a sok történelmi szál, amit eddig általában mellőztem. A Starkok lettek a kedvenceim. ;)
A sorozatra visszatérve, nagyon jól választották meg a színeszeket az adott karakterekhez.

metahari
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Uhh, nagy levegő, hosszas unszolásra kezdtem el olvasni. Az első harminc oldallal nehezen végeztem, a szókincse hátráltatott, nem vagyok fantasy-jártas olvasó, főleg nem angolul, de hát még itt van előttem hat könyv és állították barátok, hogy jó lesz ez, csak nyomjad. Na jó.
A hatvanhatodik oldal körül kezd ragadóssá válni az olvasás, ahol egyre kevésbedik a leírás és elkezdődik valami történet. Arra gondoltam, hogy hullaszámlálást kéne tartanom, mert az első fejezetekben mind egyre halnak a népek, leginkább erőszakkal, ja igen, a történelem véres.
Lebeszéltek róla, majd meglátom, mondták, nem érdemes, több lesz az annál…
Ennyi ajánlás után már tényleg nincs mit tenni, olvasni kell tovább…
xxx

mandris
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Ezt nem tudom, hogy leírtam-e már valahová, de én általában azért szeretek sci-fit, fantasy-t, disztópiát, stb. olvasni, mert általában ezek is a valóságról beszélnek, csak másképp. Ezért szerettem a Tűz és Jég dala sorozatot is. Mert bár a világ, amelyben játszódik, át van itatva rejtéllyel, mágiával, és még sárkányok is élnek benne, mégis valóságosan működik. A szereplők komplexek, vannak jó és rossz tulajdonságaik egyaránt, nagyon emberien gondolkodnak, éreznek és cselekszenek. Ezeknek a cselekedeteknek pedig – ha nem is előre látható – de utólag mindenképp logikusan következő következményeik vannak.
Emellett tetszik a nézőpontok megválasztása, ami – szó se róla – remek módja annak is, hogy eseményeket, összefüggéseket, intrikákat elrejtsen a szemünk elől, és így a végkimenetelt illetően sötétben tartsa a nézőket.

cinnamon
George R. R. Martin: A Game of Thrones

Na azt például sosem vártam volna egy fantasytől, hogy ne rágja a számba, kit szeressek és kit ne. Felüdülés.

Noro

When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground.

Kapcsolódó szócikkek: Cersei Lannister
Szelén

„My mind is my weapon. My brother has his sword, King Robert has his warhammer and I have my mind…and a mind needs books as a sword needs a whetstone if it is to keep its edge.” Tyrion tapped the leather cover of the book. "That's why I read so much, Jon Snow.”

Kapcsolódó szócikkek: könyv · Tyrion Lannister
aurorag

Kapcsolódó szócikkek: Tyrion Lannister
SzabóTamás

„Let them see that their words can cut you, and you'll never be free of the mockery. If they want to give you a name, take it, make it your own.Then they can't hurt you with it anymore.”

Papusz P

Laughter is poison to fear.

580. oldal (Harper Voyager, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Catelyn Stark
SzabóTamás

“Let me give you some counsel, bastard,” Lannister said. “Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Kapcsolódó szócikkek: Havas Jon · Tyrion Lannister
Életveszélyes_és_Tilos

A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

Kapcsolódó szócikkek: Tyrion Lannister
Aurelia

„I don't even know who my mother was,” Jon said.
„Some woman, no doubt. Most of them are.”

Kapcsolódó szócikkek: Havas Jon · Tyrion Lannister

A Song of Ice and Fire sorozat · Összehasonlítás