Ez a könyv egy hitvesztés regénye. Orwell egy szolid vidéki paplány kálváriáján keresztül próbálja ábrázolni saját nemzedékének mélységes csalódását egy alapjaiban megrendültnek érzett világrendben, melyet jószerével csak a talmi tekintély, a gyáva megszokás és képmutatás tart egyben."- Drága gyermekem, mutasson nekem olyan életfilozófiát, amely nem színtiszta hedonizmust hirdet. A maga férges keresztyén szentjei a világ legnagyobb hedonistái. Az örök boldogságot kergetik, mikor mi, nyomorult bűnösök csak néhány évre szólóval is örömest beérnénk. Végül is mindannyian jól akarjuk magunkat érezni, csak vannak, akik az ilyen perverz formákat kedvelik. Maga például akkor érzi jól magát, ha masszírozhatja Mrs. Pither lábát.- Nem egészen. Jaj, hogy magyarázzam meg magának?! Dorothy azt akarta mondani, hogy bár a hitét elvesztette, gondolkodása lelki hátterét nem változtatta meg, nem is tudná, nem is akarná megváltoztatni. Hogy a mindenség, amelyet most üresnek és értelmetlennek lát,… (tovább)
A lelkész lánya 34 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 1935
Enciklopédia 5
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Várólistára tette 31
Kívánságlistára tette 34

Kiemelt értékelések


Élet-e az élet? Milyen ez a világ, nem túl rideg egy csöppet? Vajon mit akart Orwell ezzel a regényével? Valószínűleg a saját csalódottságát vetítette ki könyvébe, mély elhidegülését a társadalomtól. Csak erős idegzetű embereknek ajánlom, akik racionálisan képesek gondolkodni. A többi mind-mind benne van a könyvajánlóban.


Egy néhány dologban megerősödtem, hogy mit nem szabad csinálnom lányom lelkész-apjaként…
Különösen tetszett a csavargók éjszakáját jelenetszerűen leíró rész (III. fejezet [1]), amelyben kiváló jellemrajzok és összefonódó kuszaságban mégis követhető beszélgetések és monológok találhatók. Borzongató és mosolyfakasztó, gyötrelmes és taszító… zseniális!


Nem szerettem volna abban a korban élni, amikor a regény játszódott. Nem szerettem volna gyerek lenni, de tanító sem. Nyomasztó, léleknyomorító világ. Hősök voltak, akik benne éltek. Tudom, minden történelmi kornak megvannak az embert próbáló nehézségei, de azért mégis …, ez nekem sok. A könyv maga nem volt rossz. ám nem is gyakorolt rám különösebben nagy hatást.
Népszerű idézetek




A gyerekekkel, még ha szeretnek is, nem sokra mész, ha nem őrzöd meg előttük felnőtti tekintélyed; ha az csorbát szenved akárcsak egyszer is, még a legjobb szívű gyerektől is csak megvetést kapsz.
285. oldal, Cartaphilus Könyvkiadó




…a puszta külsőségek, a szegénység, a küszködés, de még a magány sem számít önmagában. Csak az, ami a szívedben történik.
338. oldal, Cartaphilus Könyvkiadó
Hasonló könyvek címkék alapján
- Aldous Huxley: Pont – ellenpont 91% ·
Összehasonlítás - Aldous Huxley: A végzet bábjátéka ·
Összehasonlítás - Aldous Huxley: Pont és ellenpont 82% ·
Összehasonlítás - Charles Dickens: Karácsonyi ének 92% ·
Összehasonlítás - Dickens Károly: A harangjáték ·
Összehasonlítás - Charles Dickens: Dombey és fia 87% ·
Összehasonlítás - Charles Dickens – Kathleen Olmstead: Twist Olivér 89% ·
Összehasonlítás - Charles Dickens: David Copperfield I–II. 87% ·
Összehasonlítás - Charles Dickens: Martin Chuzzlewit I-II. ·
Összehasonlítás - Charles Dickens: Szép remények 86% ·
Összehasonlítás