The ​Storm Before the Calm 1 csillagozás

America's Discord, the Coming Crisis of the 2020s, and the Triumph Beyond
George Friedman: The Storm Before the Calm

The ​master geopolitical forecaster and New York Times bestselling author of The Next 100 Years focuses on the United States, predicting how the 2020s will bring dramatic upheaval and reshaping of American government, foreign policy, economics, and culture.

In his riveting new book, noted forecaster and bestselling author George Friedman turns to the future of the United States. Examining the clear cycles through which the United States has developed, upheaved, matured, and solidified, Friedman breaks down the coming years and decades in thrilling detail.
    American history must be viewed in cycles—particularly, an eighty-year “institutional cycle” that has defined us (there are three such examples—the Revolutionary War/founding, the Civil War, and World War II), and a fifty-year “socio-economic cycle” that has seen the formation of the industrial classes, baby boomers, and the middle classes. These two major cycles are both converging on the late 2020s—a time in… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

>!
Doubleday, New York City, USA, 2020
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780385540490 · ASIN: 0385540493

Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

pytta>!
George Friedman: The Storm Before the Calm

George Friedman: The Storm Before the Calm America's Discord, the Coming Crisis of the 2020s, and the Triumph Beyond

George Friedman kivette az 'A következő 100 év' című könyvéből az Egyesült Államokra vonatkozó fejezeteket, és kicsit kibővítve újra leírta őket.
Ennél persze több a könyv, de a kiindulópontja kb tényleg ez.
Három nagy részből áll, számomra az első volt a legérdekesebb, ahol Amerika történelméről ír, sajátos szempontjai alapján veszi végig, hogy miért és hogyan alakult ki az Egyesült Államok, miért így működik, és egyáltalán, hogyan működik :) Ez nagyrészt történelmi események magyarázata, de egészen egyedi szemüvegen át.
Aztán a második rész a különböző nagy történelmi ciklusok, a társadalmi-gazdasági és az intézményi ciklusok boncolgatásával telik, ez azért fontos, mert Friedman értelmezésében ezeknek a ciklusoknak a vége most éppen egybe fog vágni a 2020-as évek végén, ami egy súlyos válságot okoz az Egyesült Államokban – melyből azonban újult erővel emelkedik fel. Lényegében erről szól a könyv, ennek rendel alá mindent. Ez nekem már kicsit hókuszpókuszolás volt, vannak benne érdekességek, de kicsit erőltetett a magyarázat, nagyon „bele akar látni” valamit a történelem menetébe, de ezt nem érzem annyira alátámasztva.
A harmadik nagy rész pedig a várható eseményekkel foglalkozik, két területre fókuszálva, az oktatásra és a technológiára, ezek mentén fognak változni a ciklusok. Ezek a dolgok olyan óvatosan kerülnek megfogalmazásra, hogy akármi történik, ő nyugtázni tudja majd a ’30-as években, hogy „na látjátok, megmondtam!” :) Szóval mond is valamit, meg nem is…

Összességében azért olvasmányos könyv, és az első harmada tényleg kifejezetten érdekes, és annyira nem hosszú az egész könyv, hogy túlságosan sok elvesztegetett időnek tűnjön a másik kétharmadán is végigrágnia magát az embernek.


Hasonló könyvek címkék alapján

Michelle Obama: Becoming
Bryan Stevenson: Just Mercy
Barack Obama: A Promised Land
Kim Stanley Robinson: New York 2140 (angol)
Barack Obama: The Audacity of Hope
Bob Woodward: Rage
Frances FitzGerald: The Evangelicals
George W. Bush: Decision Points
Maggie Haberman: Confidence Man
Noam Chomsky: Hegemony or Survival