Gyalogút (Dave Bexley 2.) 15 csillagozás

George Cooper: Gyalogút

A Magánügyből megismert magánnyomozó, Dave Bexley ismét úgy érzi, minek elvállalni egy ügyet, ha kettőt is lehet – aztán jön a többi magától. Először egy bánatos víg özvegy orvul meggyilkolt férjének gyilkosát kell előkeríteni, majd egy bájakkal erősen megáldott hölgy zsarolóit megállítani. Tetejében még megtalálja a titkosszolgálat is, hogy elveszett biológiai fegyverek után kutasson. És, mivel a nap 24 órából áll, képbe kerül a korábban eltűntnek hitt, titokzatos Leslie Morton is, és az általa hajszolt mágnesfegyver.
Bár Dave néha úgy érzi, csupán gyalog a sakktáblán – de tudjuk jól, akár egy gyalog is képes játékokat eldönteni.

ozsolt
George Cooper: Gyalogút

Végre! Már alig vártam a folytatást. Az író első könyvének elolvasása után, amint az utolsó ponthoz értem, nagy ürességet éreztem. Azt hittem nem lesz folytatás. Emlékszem, csak egy pár helyen lehetett olvasni, ki rejtőzik a George Cooper név mögött. Nagyon izgultam, reméltem, lesz még folytatás. Ééééééééés lett. Amint láttam az első hírt a megjelenésről azonnal rohantam megvenni, igaz ekkor már több hónapja a boltok polcain volt. Mikor már a kezembe tartottam úgy éreztem magam mint gyerekkoromban, amikor valami nagyon vágyott dolgot kaptam, eljött a karácsony.
El kezdtem olvasni. Zseniális. Annyira jó a könyv. Ez, az, a könyv, amit jól esik elolvasni. Vicces, izgalmas, vicces, fordulatos, vicces és nagyon szellemes. Nyomoztam én is, nevettem, izgultam, nevettem, és amikor közeledtem a végéhez szomorú lettem. Ahogy a hátralevő oldalak száma egyre csak fogyott, egyre nagyobb szomorúság lett úrrá rajtam. De ezt a könyvet annyira jó volt olvasni hogy egyszerűen nem engedte, hogy szomorkodjak, így most reménykedek újra, a folytatásban…
Az író tényleg zseniális. Olyan szépen építi fel a könyvet, a könyveb a környezetet, a történetet, hogy az valami csodás. A helyszín bárhol lehet, nincs semmi konkrétum, csak legyen taxi. A cselekmény egy csöppet se giccses, hihetetlen, túlkomponált. Pont tökéletes. Nem is akarom ragozni, ezt a könyvet el kell olvasni.
U.I.: Olvasás előtt érdemes, a nevető izmokat bemelegíteni.

George Cooper: Gyalogút

„Felfűztem a fehér gyalogot a kulcsaim mellé, és kicsit örültem, hogy nem a sötét paraszt jutott eszébe rólam az őrnagynak.”

Februárban olvastam George Cooper: Magánügy című könyvét.
Azóta reménykedtem a folytatásban és amikor megláttam, hogy érkezik, nagyon megörültem. Ismét nem csalódtam, hozta az elvárt színvonalat. Nevettem,
izgultam, nevettem, nyomoztam, nevettem, meglepődtem, nevettem… :))

(…)

A történet maga ismét nagyon érdekes volt, több szálon futott a nyomozás, amit én nagyon szeretek. Ezek egy része szépen összefutott a végén, de a hitelesség kedvéért, nem az összes futott egyetlen pontba. Ezért plusz pont a szerzőnek. Kapunk csavart és meglepetést bőven. Itt-ott rendesen leesett az állam. :)

Bővebben:

adrykacska P
George Cooper: Gyalogút

Hosszabb értékelést a napokban írok majd a blogon, addig is pár mondatban összefoglalnám milyen is volt.
A fél csillag levonást csak azért léptem meg, mert számomra egyes részek vontatottak voltak, és hosszabb idő kellett ahhoz, hogy igazán beinduljon a történet és Dave-el együtt agyaljak az eseteken. Egy az egyben megnyert a könyv a Rejtő Jenő humorával. Köszönöm szépen az Álomgyár kiadónak a lehetőséget.

Dinah I
George Cooper: Gyalogút

Nagyon vártam már a folytatást.

Az első könyv elég sokáig volt a kívánságlistámon, így igyekeztem a folytatást hamarabb beszerezni. A kiadótól sikerült is elég hamar, de aztán közbejött egy durván két hónapig tartó olvasási válság, amikor a kislányom mesekönyvein kívül nem tudtam mást a kezembe venni.

De szerencsére ennek vége, és örülök, hogy ezzel a könyvvel kezdtem a 2018-as évet. Talán nem kerül az a bizonyos léc magasra, de az biztos, hogy nehéz lesz ezt remek írást bárkinek túlszárnyalnia.

A történet zseniális. Nagyon tetszett benne, hogy több esetben is nyomozniuk kell. A szálak kuszálása mesteri, a nemzetközi piacon is simán megállná a helyét.

A már megismert karakterek most is szuperek, jókat mosolyogtam a tetteiken, mondataikon. Tom hozta a formáját, de könnyedén, nem erőltetetten. Nem lehet nem szeretni. Ahogy a többieket sem.

Nem igazán lehet spoilerezés nélkül beszélnem erről a kiváló könyvről, így csak annyit mondok: higgyetek nekem és olvassátok el. Rekeszizom-dolgoztató, könnyfacsaró, izgulós krimi, amit mindenkinek szívből ajánlok. :)

Inmelius_Mudri_Jolcsi
George Cooper: Gyalogút

„Nem én öltem meg a férjemet” – jelenti ki Amanda Leichard, az imádnivaló, de roppant együgyű (?), kissé hervadó szépasszony Dave Bexley magánnyomozónak, aki hivatásának kiválója a településen.

…aztán
Dave-t kedvenc ismerőse, egy nyugállományú hírszerző őrnagy sakkpartira hívja, és közben – szinte mellesleg – elpöttyinti neki, hogy Kazahsztánban – bagatell – kiraboltak egy titkos mikrobiológiai labort, és khm… pár veszélyes apróságnak nyoma veszett, amiből akár biológiai fegyver is … tenyészthető, vagy mi.

…aztán
Dave-nek nem elég a fenti ügyekben rohangálni, anyagot gyűjteni, mozaikokból összerakni a valóságot, hanem még saját társa, Tom ostobaságával is meg kell küzdenie, aki – uram segíts! – megszerezte élete első, önálló ügyét egy zsarolás képében.
Innen szép nyerni, nem?

Nos: Dave Lexley nyomoz, rész- és végeredményeket produkál, és ezekhez új ügyek tapadnak, mert nyomozása közben csak úgy hullanak az emberek (meg a pofonok), akik aztán vagy életben maradnak, vagy nem.
Vérbő krimi, humoros felütésekkel, pletykában megőszült hölgyekkel, vírusos winchestereket gyűjtő PC gurukkal, fusizó könnyű / és vagy súlyos testi sértőkkel.

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2017/09/02/_nem_en_oltem_meg_…

padmee
George Cooper: Gyalogút

Igazság szerint ez még a Magánügynél is jobban tetszett :-) Azért adtam fél csillaggal kevesebbet, mert már nem volt akkora újdonság, meglepetés, ugyanakkor ez a történet feszesebb, pörgősebb volt, jobban olvastatta magát. A szerző humora nekem nagyon bejön, láttam az értékelésekben, hogy megint jönnek Rejtővel, de újra csak azt mondhatom, hogy ez kicsit más, klasszikus krimihez jobban illő. Ámde felbukkan a könyvben egy igen szimpatikus és a történetbe szépen belesimuló szereplő, aki egyértelműen Piszkos Fred köreiből való, és akinél szabadjára engedhető a rejtői humor anélkül, hogy komolytalanná válna a történet. :)

Knekató
George Cooper: Gyalogút

Lehet, hogy rosszkor került a kezemben, de nekem valahogy ez nem jött most be. Szeretem a humort, de nekem ez végül is egy viccesen összekevert zagyvaságként jött le. Sokszor azt sem tudtam, hogy ki, hogyan került a képbe és a viccek is erőltetettnek tűntek.

Gorkie P

A kávé után rábíztam a járművemet Carolra, búcsút intettem neki, majd vettem egy mély levegőt, és beültem Tom mellé az anyósülésre. A fiú még mindig csak komoly harcok árán tudta uralni a kocsiját, de vezetési technikája sokat finomodott az elmúlt hónapokban. Időnként már el is mertem engedni a kapaszkodót. Persze, csak akkor, ha az autó nem mozgott.

Lillsz

– Nem én öltem meg a férjemet.

Lillsz

(…) minden játszma tanulságos. És tanulni mindenkitől lehet. Néha egy kezdőtől kapja az ember a legjobb ötleteket.

Gorkie P

– Van egy íratlan szabály a hírszerző hivatalok között: ha a baj átnyúlhat az országhatáron, összefogunk.

Gorkie P

Mielőtt azonban szabadulhattam volna a kézfogásból, Chris balkézzel előkapta a mobilját, és lőtt kettőnkről egy szelfit. Egy vigyorgó óvódás egy bamba idióta társaságában. Hogy a pillanat felejthetetlen maradjon.

Lillsz

-Mert én nem vagyok fajgyűlölő – hajolt közelebb hozzám a néni, és ettől felriadtam. – Igaz, az arabokat gyűlölöm, mint a bűnt. A néger meg már csak olyan nekem, mint az arab.

Gorkie P

(…) Higgye el, voltunk már sokkal melegebb helyzetben is, csak nem csaptunk neki nagy hírverést. Mindig van egy elkóborolt atomtöltet, egy ellopott tervrajz, vagy néhány tonnányi lába kélt robbanószer.