Heller ​Ágnes 4 csillagozás

A véletlen értéke
Georg Hauptfeld: Heller Ágnes

A világhírű magyar filozófus regényes életrajza, amely németül a 2018-as Frankfurti Könnyvásárra jelent meg hatalmas sikerrel. Ez a kötet kerül most a magyar olvasó kezébe Bartók Imre értő műfordításában.
A szerző előszavából:
"Heller Ágnes hosszú és mégis örökifjú élete során négy különböző politikai rendszert nézhetett végig testközelből: az autokratikus osztálytársadalmat, a totalitárius nácizmust és kommunizmust, illetve a liberális demokráciát. Ma saját korábbi tapasztalatai miatt fordul szembe az ismét megerősödő nacionalizmussal és az illiberális demokráciával.
Miután annyi éven át harcolt a totalitarizmus ellen, és miután az egész világot többször is bejárta, többé már nem hisz a nagy változás álmában. Meggyőződése szerint inkább azon kell munkálkodnunk, hogy a szűkre szabott lehetőségeink között megtegyük, amit megtehetünk. Senki sem tudhatja, hogy mi sül ki ebből, és éppen ezért fontos, hogy ne várjunk a másikra, hanem saját magunk vegyük kezünkbe az életünk irányítását.

Róla szól: Heller Ágnes

Noran Libro, Budapest, 2019
254 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155900488 · Fordította: Bartók Imre
Kossuth, Budapest, 2019

fukszia>!
Georg Hauptfeld: Heller Ágnes

Georg Hauptfeld: Heller Ágnes A véletlen értéke

Tulajdonképpen Heller Ágnes könyveinek megismerését (egy részének újraolvasását) tűztem ki célul. Gondoltam bevezetőként a legjobb, ha magával az alkotóval kezdem az ismerkedést, hiszen róla, jó részt csak a Wikipédiában olvastam bővebben.
Bővebben:

petrozy>!

Azért olvasunk filozófusokat, mert általuk a saját életünkre és a saját világunkra vonatkozó belátásokat nyerhetünk, teljesen függetlenül attól, hogy épp mikor alkottak.

Georg Hauptfeld: Heller Ágnes A véletlen értéke