Az ​Élet Iskolája 10 csillagozás

Amit az iskolában nem tanítottak meg
Geoffrey Cross: Az Élet Iskolája

Ez egy kitalált történet! Szereplői is a képzelet szülöttei. Éppen ezért bárki bármelyik szereplőben magára ismerhet, hiszen hasonló problémákkal küzdünk mindannyian.
Az iskolában megtanulhatjuk, hogy mikor éltek íróink, költőink, királyaink, hogyan bánjunk el a szorzótáblával, és hogyan elemezzünk egy verset. Később jól szerepelhetünk egy kvízműsorban, de sajnos az életben való boldoguláshoz ez kevés.

Willtord, 2006
122 oldal · ISBN: 9789632291932

DCinti>!

Geoffrey Cross: Az Élet Iskolája Amit az iskolában nem tanítottak meg

Santiago története egy rövidke olvasmány, mely hosszan gondolkodóba ejti az embert.
Bizony nem szabad át alvajárnunk az életet, figyelnünk kell arra, ami körülöttünk történik, önmagunkra, milyenek is vagyunk, mikre is vagyunk képesek, kezünkbe tudjuk-e venni az irányítást életünk felett.
Mindig tanulnunk kell, az Élet iskolája soha nem ér véget. Gondoznunk kell saját lelkünket, kapcsolatainkat, vágyainkat, gondolatainkat, testünket.
Lényegében erről szól a könyv, de ajánlom mindenkinek, egy olvasást bőven megér.

Csokihab>!

Geoffrey Cross: Az Élet Iskolája Amit az iskolában nem tanítottak meg

Életem egyik legjobb választása. A könyv nagyon mélyen hatott rám és a mondanivalóját szerintem minden embernek meg kéne tudnia. Egy kötelező könyv, amit sokan nem is ismernek. Bárcsak népszerűbb olvasmány lenne. Nekem a kedvenc könyvem lett. 5*

webkukkoló>!

Geoffrey Cross: Az Élet Iskolája Amit az iskolában nem tanítottak meg

Geofrey Cross egy igazán jó mesélő :) Nagyon szépen adja át azt, ami a léleknek és a szellemnek kell a fejlődéshez. Remélem, hamarosan olvashatom az új könyvét! :)

Amíg nem szereted magad, addig másokat sem tudsz. És ezt az érzést fogod közvetíteni a külvilágnak is. Gondold csak meg, ha még te sem szereted önmagad, addig hogy várhatod el bárkitől, hogy szeressen téged?

Ombodi_Gábor>!

… mikor értél el jobb eredményt, ha kitűztél 50 fekvőtámaszt és sikerült, vagy akkor, ha 70-et tűztél ki, de csak 62-ig jutottál?

Lótusz68>!

A kisgyermeket felnőtt fejjel akár öntörvényűnek is gondolhatnánk, mert nincsen félelemérzete, nincs kényszere, nem fél a kudarctól. Egy gyermek érzelmek nélkül mond nemet bármire…

48.-49.o.

Éva_Tarr>!

Tudod, az emberek nagy része azt hiszi, sőt korábban én is így gondoltam, hogy a szeretet csupán egy érzés, ma viszont már tudom, hogy nagyrészt: cselekedet. A szeretet nem történik velünk, nem átéljük, hanem mi magunk teremtjük.

Ombodi_Gábor>!

A jó cél a realitás és az irrealitás határmezsgyéjén mozog

Lótusz68>!

Ha te most a nagy pozitív gondolataiddal vakbuzgón azon kezdenél dolgozni, hogy megteremtsd a világbékét, vagy megszüntesd az afrikai népek éhínségét, akkor nem pozitívnak néznének az emberek, hanem bolondnak. A realitások felmérése igenis a negatív gondolkodással kezdődik, azzal, hogy felméred, mik az esélyeid az adott helyzetben.