Duplázd ​meg a tanulóerődet! 14 csillagozás

Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet! Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet! Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet!

A szerző a könyvben föltárja mindazt, amit a tanulási képességről az utóbbi időkben fölfedeztek a pszichológusok, és olyan gyakorlati módszereket ajánl, amelyek segítségével ezt a tudást a magunk javára tudjuk fordítani.

Eredeti cím: Double Your Learning Power

Eredeti megjelenés éve: 1996

Bioenergetic, Budapest, 2019
Bioenergetic, Budapest, 2017
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913032 · Fordította: Márton Ferenc
Bioenergetic, Budapest, 2015

blueviolet P>!
Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet!

Nem mondom, hogy semmit nem ér ez a könyv, de az én tanulóerőm biztosan nem duplázódott meg tőle. A leírt módszerek, tanácsok nagy részét már ismertem, így túl sok új információval nem gazdagodtam. A lényeg még mindig ugyanaz: le kell ülni és tanulni kell. Persze fontos kérdés a „hogyan”, de sajnos ezek az ötletek nekem nem igazán segítettek.
Maximum annak tudnám ajánlani ezt a könyvet, aki még semmit nem olvasott/hallott a témában, és magától sem jött rá semmire.

Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet!

Tesztek, vizsgálatok erősítették meg az elméleteket, melyek nagy igazságokat mutattak. Több segítő módszert osztott meg az egyéni sikerességünk kibontakoztatására. Néhány kőbevésett mnemonikai módszerre is ráismerhetünk (max nem tudtuk, hogy ennek ilyen mókás neve van! ).
A kötet végén szereplő teszt és a függelékben olvasható lehetőség is pozitívan hat.

Kooczka>!
Geoffrey A. Dudley: Duplázd meg a tanulóerődet!

Nem adott annyit, mint vártam, mert számomra egyrészt kicsit száraz, és nem eléggé tagolt, másrészt bizonyos szakaszoknál oldalakon keresztül sorakoztat egy problémát bemutató vagy a mondanivalót igazoló példákat – miközben azokból már kettő-három is elég lenne a megértéséhez. Az említett memorizálási technikák közül némelyik szerintem nagyon nyakatekert, és van, ami magyarul nem is igazán működik.
Nem mondom, hogy teljesen haszontalan, mert lehet belőle mazsolázni érdekességeket és hasznos információkat – főleg, ha valaki még nem nagyon foglalkozott ezzel –, de talán akad ennél jobb könyv is a témában.

NagyBetty>!

A tudásnak akkor vagyunk igazán a birtokában, ha bármikor képesek vagyunk alkalmazni.

Trudiz >!

Jobban fogunk emlékezni, ha keveset tanulunk, de sűrűn.

Trudiz >!

Jobban fogunk emlékezni, ha egységes részeket ismételgetünk, nem pedig töredékeket.

Trudiz >!

Tavasszal előre, ősszel hátra. (A tavaszi és az őszi óraátállítás irányának megjegyzésére.)

Trudiz >!

Mindenképpen bízzunk magunkban és a képességeinkben.

Trudiz >!

A tizenkilenc magyar megye felsorolása sem lehet gond, ha egy kis történetet kerekítünk hozzá:
Gyuri, Zoli, Feri, és Tamás a négy barát. Ketten hordóhasúak, ketten vékonyak. A csűrben pipázgatva kártyáznak. Nagyon sokat számít a szerencse.

Gyuri, Zoli, Feri, Tamás: Győr, Zala, Fejér és Tolna.
A négy barát, vagyis a négy B-vel kezdődő: Bács, Baranya, Békés, Borsod.
Ketten hordóhasúak, vagyis a H-betűs: Heves, Hajdú.
Ketten vékonyak, vagyis a két V-vel kezdődő: Vas, Veszprém.
[…]

Trudiz >!

A verseket például egészben tanuljuk, ne külön versszakonként.

Trudiz >!

Aki zongorázni tanul, a G-kulcsra vonatkozóan a kottavonalak közötti helyeken található hangokat a FACE szóval jegyezheti meg, amely angolul azt jelenti: arc.

Trudiz >!

A mnemonika nem egyéb, mint az emlékezés működését megkönnyítő eljárások módszerét és elméletét jelölő pszichológiai szakkifejezés.

Trudiz >!

A jó memória művészete valójában a jó figyelem művészete.