A ​jövő most van (Tini Titánok 4.) 28 csillagozás

TINI TITÁNOK: A JÖVŐ MOST VAN
Eredeti megjelenés: a Tini Titánok 3. kiadásának 17-19., valamint 21-23.számában, 2004 decembere és 2005 júniusa között.

A Titánok hétvégéi általában arról szólnak, hogy végre maguk mögött hagyjanak mindent. De ezúttal túl messzire mentek… egészen a 31.századba!
A jövőbe utazva a Titánok és a Szuperhősök Légiójának a segítségére sietnek.

A BÁTOR ÉS A VAKMERŐ 60.SZÁM
Eredeti megjelenés: 1965. július

Csodalánnyal kiegészülve, a Tini Titánoknak meg kell menteniük Midville városát a Szanaszétember nevű óriástól.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

162 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788375662405 · Illusztrálta: Ivan Reis, Joe Prado, Mike McKone, Tom Grummett, Marc Campos, Marlo Alquiza, Nelson Conrad

Th3DarkKn1ght>!
Geoff Johns: Tini Titánok – A jövő most van

A Tini Titánokat a rajzfilmsorozat alapján ismertem meg. Robinon kívül mindegyikük új karakter volt a számomra, de hamar megkedveltem az egész csapatot, főleg Raven-t! :3 Nagyon igényes rajzfilm, olykor vicces, olykor komolyabb történetekkel. Viszont azt kell mondjam, hogy a Tini Titánok harcra fel! sokkal maradandóbb a számomra. Imádom a bárgyú humorát és ahányszor csak sikerül elkapni a CN-en, megnézem! :) Most, hogy megjelent ez a kötet, végre megleshetem, hogy képregényben milyen ez a csapat!

A kötet két történetet tartalmaz. Az elsőben a Titánok a jövőbe utaznak, ahol megtudják, hogy a jövőbeli énjeik nagyon eldurvultak. Félelemmel tartják fent a rendet, nem riadnak vissza a kínzástól vagy akár a gyilkosságtól sem. Hőseink innen próbálnak visszajutni a saját korukba, de ez koránt sem lesz egyszerű. Nagyon tetszett, hogy a jövőbeli Titánok igazából nem bánthatják a fiatalabb énjüket, mert ezzel meg is ölhetik magukat. Ez egy nagyon különleges dinamikát adott a történetnek. Szórakoztató volt olvasni, kíváncsian vártam, hogy mi fog még történni, hogyan jutnak haza a Titánok, na és persze, hogy mitől lettek ilyenek a jövőben. A karakterek is remekül vannak megírva, főleg Tim Drake. Egyetlen dolog, ami zavart, hogy Tim azt a pisztolyt használja, amivel lelőtték Bruce Wayne szüleit. Ezt túlzásnak éreztem. Ettől eltekintve ez a történet nagyon bejött!

A kötet második fele Dr. Fény-t helyezi a központba, aki túszként tartja fogva Zöld Íjászt. Ezt a történetet inkább éreztem egy össznépi eseménynek, mint Tini Titán történetnek, mert nagyon sok szereplőt mozgat. A cselekménybe nem akarok belemenni, mert egy nagyon egyszerű szabadítsuk ki a társunkat szituáció az egész. Igazából, akkor válik élvezetessé, ha előtte olvastuk az Identitás Válság képregényeket. Nagyon sok utalást tesz rá és Dr. Fény indítékait is úgy lehet igazán megérteni. A másik főszereplő Mia Dearden, a legújabb Speedy (Fürge). Legalábbis úgy érzem Johns főszerepet szánt neki, de ez nem sikerült túl jól. Azon kívül, hogy az utcán nőtt fel, egy lényeges dolgot tudunk meg róla, hogy elkapott egy betegséget, amit sajnos nem mondanak ki. spoiler Ez egy kicsit gyengébb történet, de így sem rossz! Pláne az Identitás Válság ismeretében.

A rajzok szépen festenek. Dinamikusak, átláthatóak. A színvilága is nagyon rendben van. Egyszerűen jól esik rá nézni!

Még meg kell említenem az utolsó oldalakon található „klasszikus” történetet: A Meghökkentő Szanaszétember-t. Hát képregényen rég nevetem ennyit! :D Annyira hatvanas évek, hogy az már fáj! Óriás fület kergetnek, hatalmas szemmel küzdenek, ami lángoló könnycseppekkel támad. A szövegek is nagyon retrók. Kedvencem, amikor Csodalány azt mondja az egyik fiúra: „Akinek ilyen őszinte kék szemei vannak, az nem hazudhat!” A fiú barátnője pedig azt gondolja: „Amazon vagy sem, ha így folytatja, jól megfogom tépni a haját!” XD Nagyon jól szórakoztam rajta! Ami még tetszett, hogy ezeken a régi rajzokon a tinik, tényleg tiniknek néznek ki! A mostani Csodalánynak, hosszú lábai, lapos hasa és jó alakja van, míg itt tényleg gyereknek van ábrázolva.

Összességében egy nagyon kellemes élmény volt ennek a kötetnek az elolvasása!

Dominik_Blasir>!
Geoff Johns: Tini Titánok – A jövő most van

Nem tudom, hogy szándékosan tervezték így, vagy csak valamiért így jött ki a lépés, mindenesetre sajátos élmény egymás után három Geoff Johns-kötetet olvasni ebben a gyűjteményben… bár arra még mindig nem jött rá, hogy miért is lett ekkora név.
Az aktuális Tini Titánok történet határozottan szórakoztatóbbnak tűnt, mint az ezt megelőző Zöld Lámpás vagy Superman-kaland, bár most is erősebbnek éreztem a koncepciót, mint ami végül megvalósult belőle. A felnövésben lévő, még bizonytalan, a tinédzser kor nyavalyáival küzdő szuperhősök csapatában van annyi dinamika, hogy lehessen rájuk építeni: bár többen vannak a szükségesnél (emiatt páran mindig csak személytelenül statisztálnak), de a felnőttekkel való szembeállításuk vagy épp a jövőjükkel való szembesülés mindenképp izgalmas alap. A tinédzsereknek ráadásul messzemenőkig izgalmasabb személyisége van, mint a jellemzően egysíkú felnőtt-változatuknak – többeknél is úgy éreztem, hogy remek karakterdrámát lehetne írni a „valakinek az árnyékában, ám közben felnőni hozzá” dilemmára alapozva (főleg Tim Drake-hez/Robinhoz kötődnek üdítően erős pillanatok).
Sajnos Johns ezúttal sem hagyta az eseményeket a maguk tempójában haladni: a jövős kiruccanás fájdalmasan többen érdemelt volna annál, hogy három oldalnyi elmélkedés és tépelődés után egy nagy csatajelenetben csúcsosodjon ki; a Dr. Fénnyel való összecsapásba pedig nem tudom, miért volt szükség még húsz szereplőt belerángatni (pedig egy ponton azt hittem, ott tényleg valami érdekesre készül a főellenség). Ráadásul önálló történetként is csak épp állta meg a helyét – érezhetően jól jött volna az előzmény az értelmezéshez és igazából a folytatás is bőven érdekes lenne még.
Viszont remélem, tinédzseres retrósztoriból nem lesz már sok, mert a meghökkentő Szanaszétembertől és a tini reagálásoktól újfent leolvadt az agyam.

fowler P>!
Geoff Johns: Tini Titánok – A jövő most van

Nehéz sok újdonságot írnom erről a kötetről, mert @Dominik_Blasir képernyőre vetette már hónapokkal ezelőtt mindazt, ami bennem is megfogalmazódott, amikor a végére értem spoiler. Ami számomra pozitív hozadék: Alakváltó/Beast Boy/bármi legyen is épp a neve egy kicsit hátrébb sorolódott a „biztos bennem van a hiba de ki nem állhatom” DC hősök listáján, legalábbis nálam. A DC-nél évtizedek óta mindennapos az időutazás, így maga a fő konfliktusforrás (azaz, hogy „elnézik” az évszámot a jövőből visszatérve) egy kicsit megerőszakolt és röhejes, ugyanakkor a kibontakozó ellentétek alapján azt gondoltam volna, hogy a kb. 130 oldalas történet végig erről fog szólni. Na, ehhez képest kb. a kötet felénél járva Kiborg beközli, hogy „a nagy francokat” spoiler, aztán meg vissza is tértünk a jelenbe, majd kimarad egy szám (tudja valaki, miért?) és jön Dr. Fény, a Titánok pedig egy senki által nem bizonyított feltételezés alapján jó nagyot csalódnak a mentoraikban. Hát, biztos velem van a baj tényleg, mert megint csak önmagamat ismételgetem, mint a DCNK kötetei során már annyiszor: nagyon jó alapötlet, és érthetetlenül félresikerült kivitelezés.

A retro sztori az eddigiekhez képest megdöbbentően hosszú, ennek megfelelően két napomba telt, míg végigrágtam magam rajta. Ez többek között annak köszönhető, hogy az általam már korábban szintén emlegetett DC Idióta Neveket Kitaláló Főosztálya egy alaposan átcuccozott céges buli után kiötölte SZANASZÉT EMBERT spoiler, akivel aztán alaposan meggyűlik Robin, Csodalány, Kölyök Flash és Aqualad baja spoiler, de persze a vége azért csak happy end lesz. spoiler Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem kérek több teenage sidekickes retro sztorit. :)

KMReni P>!
Geoff Johns: Tini Titánok – A jövő most van

A Tini titánok mindig is egy olyan csapat volt, akik nem tudtak túl közel kerülni a szívemhez.
Nem tudom miért, de ez van. Így most ez sem varázsolt el. Persze klassz volt a minőség, meg a rajzok is jók, de ennyi.

Léczfalvy_Lili>!
Geoff Johns: Tini Titánok – A jövő most van

Egy kicsit szövevényes volt, de tulajdonképpen lekötött. Minden volt itt. Időutazás, duplikált karakterek és persze egy csomó kb. ismeretlen Tini titán. Egy kicsit ez is a negatív része, hogy elveszel a karakterek között.