Superman: ​Agykeselyű 52 csillagozás

AGYKESELYŰ
Eredeti megjelenés: Action Comics 866-870. szám és Superman: Új Kripton különkiadás 1. száma, 2008. augusztus-december

Amikor ellenséges szondák kezdik támadni a világunkat, Superman útnak indul az világűr végtelen messzeségébe, hogy szembeszálljon régi ellenfelével. De az az Agykeselyű, akire rátalál, közel sem olyan, mint az eddigiek, akikkel dolga volt. Hatalmas hajója fedélzetén, az igazi és egyetlen Agykeselyű egyaránt begyűjtötte a világ csodáit, és retteneteit. Csak egy kincs vonzza őt. Supermant kiszemelve, Agykeselyű útjába semmi sem állhat, amíg Kripton utolsó fia egyedül az övé nem lesz.

ACTION COMICS 242. SZÁM
Eredeti kiadás: 1958. július

Clark Kent és Lois Lane a Colombus nevű űrhajón vendégeskednek, amikor megtámadja azt egy repülő csészealj, amit egy Agykeselyű nevű lény irányít. Vajon megtudja-e állítani Superman a tudományok földönkívüli mesterét, aki elhatározta, hogy lezsugorítja és elrabolja a Föld városait?

Eredeti cím: Superman: Brainiac

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

146 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377186671 · Illusztrálta: Gary Frank, Jon Sibal

Superman

Dominik_Blasir>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Lehetett volna ez a kötet akár egy megható, érzelmekben gazdag és izgalmas történet is, egy eredeti főhőssel, komoly morális dilemmákkal és meglepő fordulatokkal. Sőt, nem is sok hiányzott hozzá: az érzelmi háttér alapozása gyakorlatilag hibátlanul sikerült Johns-nak, a cselekmény keretei is adottak voltak ahhoz, hogy valóban megmutassa a kreativitását. Csak aztán megint elkezdték egymás püfölni a szereplők.
Mondanám, hogy Superman képregénytől nem is vártam ennél többet, de nem igaz, igenis vártam, és az Agykeselyű a tökéletes példa ahhoz, hogy nem sok hiányozna hozzá. A címszereplő főellenségben ugyanis rengeteg lehetőség van – kaphatott volna összetett motivációt és érdekes személyiséget, olyan kérdéseket vethetne fel, mellyel Supermannek komoly kihívás megküzdenie. Mert a családi háttér, Clark szerkesztőségi élete, Kara személye mind-mind a helyükön voltak: nem terhelték túl a sztorit, de szimpatikus alapokat biztosítottak, melyre Johns tudott volna építeni. És sokáig úgy tűnt, így is lesz, csak aztán a harc mindent felülírt (ráadásul meglepően gyorsan lezavartak mindent).
De legalább a harc látványos volt, nem tagadom. Gary Frank jól eltalálta Agykeselyű mindegyik inkarnációját; plusz nem elhanyagolható módon képes kifejező arcokat, szépen megjelenő emberfigurákat rajzolni.
Szóval félsiker, élveztem benne egy csomó mindent, csak mégsem annyira, mint szerettem volna.

Sylvanas_Windrunner>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Hát igen, reméltem, hogy ez jó lesz, és nem kellett csalódnom. :3 Az alapsztorit már ismertem, így nem lepett meg annyira, viszont a kivitelezést eléggé odatették, és ennek most nagyon-nagyon örülök. A helyén vannak az érzelmek, a grafika pedig baromi jól közvetíti ezt. A vége spoiler. Szerintem tök jó húzás volt, mert így sokkal nagyobb élet kapott a történet.
A grafika is nagyon tetszik, bár a karakterek néhol kicsit furcsák, Loisnál például néha olyan érzésem volt, mintha sokkal idősebbnek nézne ki, mint kéne lennie. De ezeken sikerült átlendülni, mert a kötet nagyon pörgős, és teljesen elvisz a sztori. :) Nálam repült a kedvencek közé. :)

Th3DarkKn1ght>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Agykeselyűt mindig is egy érdekes ellenfélnek tartottam, így már vártam, hogy eljussak ehhez a kötethez. Ahogy olvastam, nagyon meglepődtem, hogy az Injustice 2 alaptörténete köszön vissza az oldalakról. Agykeselyű megtámadja Kriptont és Kandor városát egy erőtérbe zárva magához ragadja. Majd 35 évvel később Metropolis-szal is ugyanezt tervezi. Superman nem fél tőle, hiszen számtalanszor legyőzte már, de Supergirl közli vele, hogy azok csak felderítő egységek voltak. Az igazi Agykeselyűvel még nem találkozott. A történet szórakoztató, jó gyorsan lehet haladni vele. Johns stílusának köszönhetően, olyan filmszerű az egész. Supergirl karakterét nagyon eltalálták, csak sajnos keveset szerepel. A történettel egyetlen bajom van, hogy a vége az csak úgy hirtelen bekövetkezik. Olyan, mintha az alkotók felélték volna a rendelkezésükre álló oldalszámokat és amikor látták, hogy már nincs sok hátra, akkor gyorsan lezárták az egészet. Ötletes, ahogy legyőzik Agykeselyűt, csak az egész elsietett. Az unalmas Daily Planet-es mellékszereplők helyett, inkább erre koncentrálhattak volna. A rajzok szépek, viszont engem sokszor kizökkentett az olvasásból, hogy Superman-nek Christopher Reeve feje van. Amivel nem lenne baj, csak eléggé torznak hat. Van olyan panel, ahol nagyon jól mutat, de legtöbbször sajnos nem.

De ettől függetlenül egy élvezetes darab ez a képregény, bár lehet nekem az Injustice 2 nosztalgia hatása miatt tetszett annyira!

LoneWolf>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

A SyFy-on futó Krypton széria óta jobban foglalkoztat Brainiac (Nem fogom Agykeselyűnek hívni…) története, szóval ideje volt már ezt is elolvasnom. Nem csalódtam, bár semmi újat nem nyújtott. Az alapjait az Injustice 2 is átvette anno, illetve már Kandor ostromát is bemutatta az említett sorozat (Érdekes, hogy Jax Ur-t is megemíltik, akiről ott hallottam először és neki tulajdonítják a hold elpusztítását, melyen most a lázadók csücsülnek, szóval remélem, hogy ez nem volt spoiler a szériára nézve.) Mindenesetre egyértelmű, hogy Geoff Johns itt helyezte új alapokra Superman szülőbolygójának pusztulását, illetve azt is megmagyarázta, hogy az Brainiac miért kapott álladóan más külsőt az évek során. Rajzolását tekintve gyönyörű, az egyik legszebb Superman kötet, amivel eddig dolgom volt, ráadásul Clark ábrázása 100%-ban Christopher Reeve-et elevenítette meg. Egyedül talán Cat Grant megformálása volt számomra itt furcsa, illetve nem tudtam, hogy a képregényekben Brainiac okolható spoiler, ami elég drámaira sikeredett. Nem egy művészi, vagy extra mód kiemelkedő kötet, de nem is az összecsapott piff-paff stílus, szóval nem igazán tudok belekötni, ráadásul a fordítás itt sem lett rossz. (Köhmm… kivéve az Agykeselyűzést, amit sajnos más médiumok is átvettek már.)

Near>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Szeretem az olyan történeteket, ahol nem egyszerűen szép vagy „hatalmas” a rajz és minden egyes harcjelenet dupla oldalas gyönyörűség. Szeretem, amikor kapunk egy kis lelket is a történetbe, nem egyszerűen vannak a jófiú meg a rosszfiúk, akik az ötvemből negyven oldalon át csatáznak – lényegében kockázat nélkül, hiszen úgyis tudjuk, hogy a jók győznek, a rosszak pedig legyőzetnek.

ftamas>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Nekem teljesen rendben volt a történet. A rajzok nagyon szépek és a történet is jó. Kara szerepe szerintem kitűnően meg van írva. Ha ilyen történetek lennének mindig, akkor minden részt megvennék.

Achilleus_atya>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Talán a legkevesebb párbeszédet tartalmazó kötet, ezért hamar végig lehet lapozni. A története egész jó, kis betekintést lehet nyerni Supergirl múltjába, és Brainiac eredetébe. Az egyik legjobb Superman sztori amit olvastam, csak kár, hogy majdnem mindegyik egy eredet-történetbe fut ki..

Tündérlányka>!
Geoff Johns: Superman: Agykeselyű

Rá kellett döbbenem, hogy inkább vagyok könyv párti, mint képregény párti.
Tetszenek a rajzok, jók a történetek is, egyszerűen csak ennél kicsit történetesebb, regényesebb történetekhez szoktam. Szeretem ha picit több a cselekmény.
Ezek nek inkább képernyőre való sorozatok, filmek.
Ettől függetlenül élveztem az olvasását.

Sylvanas_Windrunner>!

– Szerinted se kéne mennem, igaz?
– Már rég nem aggódom a döntéseid miatt. Nem az a legnagyobb erőd, hogy repülni tudsz, vagy, hogy átlátsz a falakon. Hanem az, hogy tudod mi a helyes.

Kapcsolódó szócikkek: Superman