Sólyom: ​Végtelen repülés 21 csillagozás

SÓLYOM: ​VÉGTELEN REPÜLÉS
Eredeti megjelenés: a Sólyom 1-6. számában, és a Sólyom Titkos Akták 1. számában, 2002. május és október között.

Száz életet leélt már, a lelke újból és újból reinkarnálódott, arra rendeltetve, hogy újraegyesüljön egyetlen szerelmével. Ez történt, egészen eddig…

Khufu Herceg lelki társa Kendra Saunders, más néven Sólyomnő testében reinkarnálódott, de a korábbi életeinek emlékei nélkül, így Kendra egyértelművé tette, hogy semmit sem akar Sólyomtól többé.

A szerencsétlen csillagzat alatt született hősök e történetben egy déli város, St. Roach rejtélyei után nyomoznak, izgalmas földekre utaznak, és ősi vagy új mitológiai lényekkel és gonoszokkal küzdenek meg.

FLASH COMICS 1. SZÁM
Eredeti megjelenés: 1940 januárjában

Réges-rég, Khufu Herceget és szerelmét, Shierát megölte a gonosz Hath-Set. Halálukkor Khufu megesküdött, hogy egészen addig reinkarnálódik, amíg meg nem bosszulja… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788375662481 · Illusztrálta: Rags Morales, Patrick Gleason, Michael Bair, Christian Alamy

Zöld Íjász

Dominik_Blasir>!
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés

Mindig lelkesen fogadom azokat a köteteket, amelyek valamely nem elsővonalbeli szuperhősre fókuszálnak (azért így hetven kötet után kezd amúgy is sok lenni Batmanből/Supermanből/Flashből), különösen ha azok még az ismeretlen faktort is teljesítik.
Nem sokat tudtam ugyanis a Sólyom/Sólyomlány duóról – ez történetesen a mostani kötet elolvasása után sem sokat változott, de legalább olyan szuperhősökről olvashattunk, akikről ismeretlenségük miatt nem tudjuk kapásból kitalálni, hogyan reagálnak egyes helyzetekre, miként viselkednek bizonyos szituációkban (különösen furcsa volt a duó dinamikája, ahogy emlékeznek/nem emlékeznek régebbi eseményekre). Ez pedig azzal együtt is felüdülés, hogy annyira azért nem izgalmas figurákról van szó (legalábbis ennyiből még nem éreztem azt).
A cselekmény a maga Indiana Jones-os/indiai mitológiás indításával egészen lelkesítő volt, bár azért meglepően gyorsan valami zavaros kapkodás lett belőle – hogy még váratlanabbul lekeverjék a kötet vége előtt (az utolsó két füzetnyi történet Zöld Íjász vendégszereplésével pedig még indokolatlanabbnak tűnt, már ami a terjedelmet illeti).
Persze ezt anno a Sólyom sorozat kezdeteként mutatták be, így végülis értem a sűrítést, de azt azért nehéz elhinni, hogy ennyiből valaki rendszeres vásárlóvá lépett elő. Még ha nagyon szép borítókat is készítettek hozzá.

Th3DarkKn1ght>!
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés

Sólyom nekem mindig úgy jött át, mint egy erőszakos, agresszív bunkó, buzogánnyal a kezében. Ez ebben a kötetben sincs másképp, de legalább egy szórakoztató történetet sikerült írni hozzá! Carter Hall rengetegszer újjászületett már, és mindegyik életére emlékszik Egyiptomig visszamenőleg. Szerelme is újjászületett, de legnagyobb bánatára, a lány nem emlékszik semmire korábbi inkarnációiból. Kendranak nagyobb gondja is van, mint a kéretlen udvarló, ugyanis szülei halálának a körülményeit szeretné kivizsgálni. Alapfelállásnak nagyon ötletes! Mivel Carter archeológus (ilyen háttérrel nem lehetett nehéz elsajátítani ezt a tudományt), ezért egy Indiana Jones szerű kalandot kapunk. Az indiai környezet jó, főleg, amikor átcsap az ottani hitvilágba! A kötet második felére kalandból nyomozásba fordul át a történet, amit Zöld Íjász feltűnése dob fel! A rajzok szépek és színesek, legalábbis a rajzoló váltásig, onnantól kevésbé szépek, de azért még színesek! Ami nálam rontja az összképet az az, hogy a két főszereplő egyáltalán nem szimpatikus. Pedig a háttértörténetük alapján ezt nem lett volna gond összehozni. Carter az agyatlan izomagy és ennél többet nem is nagyon mutat, míg Kendra jól indult, de a végére annyiban kimerült, hogy ő már csak azért se szereti azt a szerencsétlen Sólymot. spoiler De még ez sem rontja el az összképet, mert a Végtelen repülés így is egy könnyed kikapcsolódást tud nyújtani az olvasónak! A klasszikus 1940-es képregényhez, ami Sólyom legelső feltűnését meséli el, csak annyit fűznék hozzá, hogy nem Anubisz az egyiptomi sólyomfejű isten, hanem Hórusz! :D

Tamás_Lugosi>!
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés

Nagyon tetszett a történet. Nekem régebbi változatnak tűnt ahhoz képest, hogy 2002-es. A szereplők jól voltak megírva. A plusz retro szám is tetszett, főleg, hogy Flash-ben volt az első.
Várom a folytatását ha lesz. Ajánlom annak, aki a régebbi jól megírt, nem túl csavaros de élvezhető történeteket szeretik.

Popovicsp87 P>!
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés

Sólyom és Sólyomlány karaktere sosem tartozott a kedvenceim közé. A Justice League rajzfilmsorozatban ismertem meg őket, de ott sem voltak valami nagy durranások, illetve Michael Shanks keltette életre a Smallville-ben. Gondoltam itt talán változik a helyzet.
Hát nem!
St. Roch (amit már a kötet hátoldalán sikerült elírni, és Roach lett belőle) városának múzeumában dolgoznak hőseink.
Kendra Saunders nyomoz szülei gyilkosai után, ebben segíti Sólyom.
Bár a történet része kettőjük reinkarnációja, egyedül Sólyom emlékszik mindenre, és mániákusan próbálja megszerezni Kendrát.
Igazából nem kerültek hozzám közelebb hőseink, Sólyom, mint egy izomagyú, mindent erőszakkal próbál megoldani.
spoiler
A kötet egyébként érdekes, sok helyen találkoztam szlovák feliratokkal, gondolom a nemtörődömség, vagy a sietség miatt. :D
Összességében nem lenne ez rossz, a rajzok szépek, a végén kapunk egy korai Sólyom sztorit is. Nekem sok pluszt nem adott, de aki kíváncsi a nem elsővonalas hősökre az mindenképpen tegyen vele egy próbát.

Léczfalvy_Lili>!
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés

Sólyom és Sólyomlány története kötetbe rendezve. A rajzok most kifejezetten tetszettek, de már megszokható, hogy leírom, nekem a kevesebb szöveg sokkal jobban esne. A végén lévő „retro” Flash történet meg hát.. felejthető kategória.

Th3DarkKn1ght>!

– Nem várom el, nem akarom, és nincs is szükségem rá, hogy megértsd, hogy…
– Hogy szereted őt? Milyen parfümöt használ? Mi a kedvenc könyve? Filmje? Kutya fajtája? Fagylaltja? Mikor tudtad utoljára megmosolyogtatni? Semmit sem tudsz a szerelemről. Csak a megszállottságot ismered.

Kapcsolódó szócikkek: Zöld Íjász

Chris Claremont: Kitty Pryde és Rozsomák
Jason Aaron – Brian Michael Bendis – Matt Fraction – Ed Brubaker – Jonathan Hickman – Kathryn Immonen – Kieron Gillen – Steve McNiven – Jeph Loeb – Christopher Yost – Rick Remender – Kaare Andrews: Az Angyalok az X-Men ellen 1-3.
Chris Claremont: A Fantasztikus Négyes az X-Men ellen
Chris Claremont: A rejtélyes X-Men 10. – Vér és viszály
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy
Stan Lee – Arnold Drake – Steve Gerber – Bill Mantlo – Jim Valentino – Jim Starlin – Dan Abnett – Andy Lanning – Brian Michael Bendis: Mi vagyunk a Galaxis Őrzői
Todd McFarlane – Neil Gaiman – Alan Moore – Frank Miller: Spawn: Kezdetek 2.
Jason Aaron – Al Ewing – Daniel Kibblesmith – Gerry Duggan: A Birodalmak háborúja
Donny Cates – Chris Hastings – Kieron Gillen – Katie Cook – Ryan North – Al Ewing: Thanos győz
Chris Claremont – Jim Lee – John Byrne – Scott Lobdell: X-Men: Mutánsok genezise