Éjsötét ​csók (Az alvilág urai 2.) 341 csillagozás

EMBERFELETTI hatalom
HALHATATLAN szenvedély

Az Alvilág Urai bukott harcosok, akikre Pandóra szelencéje hozott romlást évezredekkel ezelőtt. Bűnükért a földre száműzték őket, míg testüket halálos démonok szállták meg. A harcosok vezérét egy csábító kisisten, Anja akarja megszerezni magának, ezért láthatatlanul követi a halál démonától megszállt férfit. Anja a Mindenek Kulcsának őre, akit a főisten parancsára Luciennek kell meggyilkolnia… de vajon a szenvedély legyőzheti-e a kötelességet?
Az Alvilág Urai megtudják, hogy egy ősi templomban őrzik Pandóra szelencéjét. Eszeveszett hajsza kezdődik, hiszen ha a Vadászok bukkannak előbb a szelence nyomára, annak segítségével elpusztíthatják Lucient és társait…

Gena Showalter a paranormális-romantikus irodalom új csillaga. Világszerte népszerű sorozataiban démoni vágyakkal és emberfeletti hatalommal rendelkező férfiak és az őket csábító nők szerelmét írja meg, szenzációs sikerrel.

Eredeti mű: Gena Showalter: The Darkest Kiss

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2010
534 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542966 · Fordította: Marczali Ferenc

Kapcsolódó zóna

!

Az Alvilág Urai

115 tag · 67 karc · Utolsó karc: 2018. december 11., 16:11 · Bővebben

Lucien (Halál) · Paris (Promiszkuitas) · Reyes (Fájdalom) · Gideon (Hazugság) · Strider

Budapest

Xoxoribizli P

PIIIIFFFF!!!
Oké! Szerettem, odavoltam, imádtam.
        Megnyert!
Anja nagyon tökös csaj! Ezzel elnyerte az egyik helyet a kedvenc női karaktereim között. :) ❤

Viktória_Erdei
Gena Showalter: Éjsötét csók

Ha az előző részre 5 csillagot adtam, akkor erre 6-ot adok. Olyan jó párost alakítottak, ahogy évődtek egymással, a szócsatákat is imádtam. Mindvégig csak úgy szikrázott a levegő Anja és Lucien között. Én is szívesen rendelkeznék ilyen képességekkel, mint amilyen nekik van. Egy picit zavaró volt, hogy egy fejezet egy másik szereplőről szólt, ki is zökkentett. De mégis megértem az írónőt, így fogja átvezetni a következő könyvekbe az ő történetüket.

molybarby
Gena Showalter: Éjsötét csók

Sokat gondolkodtam rajta, hogy hány pontot is adjak erre a könyvre. Ugyanis az elején elég idegesítő volt számomra ez az oda-vissza huzavona Lucien és Anja között. Amíg jobban bele nem láttam a szerepükbe elég csalódottnak éreztem magam az első rész után, ami már az első fejezeteivel megfogott magának. Itt is körülbelül a felénél indulnak be az események és válik tényleg érdekessé a történés. Innen viszont számomra legalább is letehetetlen volt a könyv. A vége meg, te jó ég. Most kérem a következő részt, mert egyszerűen meg kell tudnom, hogy mi lesz a kis démonjaimmal. :)

Szilvi00 P
Gena Showalter: Éjsötét csók

Remélni sem mertem, hogy ilyen jó lesz a folytatás!
Egy ismerősöm látta mit olvasok és kicsit lenézően ezt kérdezte:
„Te szereted a mitológiai ponyvát?" Most mit mondjak, vállalom! :D
Szerintem Lucien éa Anja története sokkal jobb volt, mint az első rész. Szórakoztató, izgalmas és persze romantikus is volt, ez pedig nagy részben a Fejetlenség istennőjének köszönhető, aki harciasságával és nagy szájával rendesen feldobta a történetet.
A többi Lord ezúttal eléggé háttérbe szorult, de Anja humora és egész személyisége, mindenért kárpótol. A kissé zárkózott és csendes Luciennel remek párost alkottak. Kettejük szerelme szépen fokozatosan alakult ki.
A szelence sorsát valószínűleg sosem tudom meg, de azért élvezem az utána való keresést és köré szőtt történeteket.

Madama_Butterfly
Gena Showalter: Éjsötét csók

Mi volt ez?! Mégis mi a fészkes nyavalya volt ez?!
Mikor szólít egy nő egy pasast virágszálamnak?! Meg szépségemnek?! Pláne cukorfalatnak?! Egyszerűen nem tudom (vagyis eddig nem tudtam, bár így utólag visszagondolva el lettem volna boldogan eme tudás nélkül…) a helyzetet elképzelni, és amikor így tolják az arcomba, valamint egyidejűleg belém csap a felvilágosodás villáma is, akkor hirtelen az ember lánya nem tudja elképzelni, hogy nőként szégyellje el magát, vagy csak egyszerűen nevessen az egészen…
Még keresem a szavakat, de szerintem erre nem fogom megtalálni egyhamar…. az első részhez képest egy hatalmas csalódás, ez van….

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

Az alvilág urai 2

Nem tudom megunni ezt a sorozatot, imádom az ötletet, a görög mitológiára épülő alaphelyzetet. Azt hogy pont Budapesten van a csapat székhelye, ez otthonosságot ad a történeteknek.
Imádom ezeket a férfiakat, azt hogy a démonok őrzőiként védelmezik a világot. Arról nem is beszélve, hogy milyen dögösek, mindegyik egy külön egyéniség. Külön imádom, hogy minden részben 1-1 új pár talál egymásra, sok kalandon keresztül, így önállóan is megállják a helyüket a történetek és csak lazán kapcsolódnak egymáshoz. Arról nem is beszélve, hogy ez a stílus mennyire sarkallja az olvasót, hogy a többi szereplő társra találását is olvashassa.
Ebben a részben Lucien, a Halál démonának őrzője találja meg a párját.
Tele van a történet humorral, miközben komoly mondanivalója is van az emberi gyarlóságról, önfeláldozásról, de mindezt oldja a szerelem és a fülledt erotika.

Marcsi P

Még mindig kedvenc! *-*
Imádom Anja-t is imádom Lucien-t! Hihetetlen világot teremtett Gena és már most fáj a szívem, hogy csak 4 része van magyarul. :( De ezért megéri majd angolul szenvedni.
a borító viszont nagyon nem tetszik. a srác mintha 17 lenne, és azon kívül, hogy felemás a szeme, semmi köze Lucien-hez…

K_A_Hikari
Gena Showalter: Éjsötét csók

"– Nem találsz vonzónak, virágszálam?
Lucien szeme sarkában megrándult egy izom.
– Nem ez a nevem.
– Jól van. Akkor nem találsz vonzónak, cukorfalat?"

Kicsit nehezebben es lassabban haladtam ezzel, mint az előző kötettel, bár ezért a magánjellegű időhiány okolható.
Tetszett, és több pozitivumot tudok mondani, mint negativat, de azert az elsőt nem übereli, legalább is nálam biztosan nem.
Egy olvasást érdemel én se bántam meg és talán valamikor kezembe kerül a folytatás is.

Trice29 P
Gena Showalter: Éjsötét csók

Kevésbé tetszett, mint az első rész, mert nagyon bő lére lett engedve. Halál úr sem tudott annyira elbűvölni, bár határozottan fejlődő tendenciát mutat. Ő főkegyelmessége is egyre jobban a bögyömben van, így nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra!

Gaby33
Gena Showalter: Éjsötét csók

Erre a részre határozott és jól emlékeztem. Anja egy nagyon jól sikerült karakter volt ebben a sorozatban, és Lucient is hamar megkedveltem. Jól szórakoztam ezen részen, kimondottan tetszett.

island

– Senki nem nyúlhat a nőhöz – közölte Lucien fakó, színtelen hangon, miközben tekintetét egy pillanatra sem vette le a szemközti falról. – Ő az enyém.
Azt mondta, az enyém. Anja mosolyogva odaintett mind a négy harcosnak.
– Hallottátok. Az övé vagyok, úgyhogy bekaphatjátok.

Hetedik fejezet

Sli SP

– Ez illik a szemed színéhez. Legalábbis az egyikhez.

224. oldal, Nyolcadik fejezet (Ulpius-ház, 2010)

Quiconque

– Nem találsz vonzónak, virágszálam?
Lucien szeme sarkában megrándult egy izom.
– Nem ez a nevem.
– Jól van. Akkor nem találsz vonzónak, cukorfalat?

Quiconque

Hirtelen megkordult a harcos gyomra. A szájához emelt egy darab pitét, és beleharapott. Egyszerűen tökéletes volt.
– Te sütötted? – kérdezte Lucien, aki képtelen volt elképzelni Anját, amint a konyhában robotol.
– Istenek, dehogy. Loptam.

gladyna

Mindez jól mutatna egy társkereső hirdetésben, mosolyodott el magában. Nagy hatalmú, egyedülálló, a bérgyilkosságok iránt érdeklődő fehér férfi keresi párját egyedülálló fehér hölgy személyében, aki segédkezne neki a világ leigázásában és irányításában. Érdekel?

inka0507

– Az istenek szerelmére, csinálj már valamit a hajaddal!
– Vágjam le?
– Borotváld le – javasolta Lucien, de abban a pillanatban szomorúan konstatálta, hogy Anja valószínűleg még ezzel sem veszítene a vonzerejéből. Összpontosíts! ……

– Tényleg? – kérdezte meglepetten Anja. – Azt akarod, hogy leborotváljam, mint az a jóképű hadvezér, Vin Diesel?
Ki az isten az a Vin Diesel? És miért támadt Lucienben erős vágy, hogy végezzen vele? Végül csak annyit mondott: – Igen.

Kapcsolódó szócikkek: Anja · Lucien (Halál) · Vin Diesel
Quiconque

Anja nekibátorodott, és gyorsan folytatta:
– Egyszer jelmezbálba mentem, és ördögnek öltöztem. Nem hangzik valami őrültségnek, de ez 1819-ben történt, úgyhogy elég nagy felbolydulás volt, képzelheted. Amikor megkértem a Hogyishívják bárót, hogy adja el nekem a lelkét, megpróbált leszúrni egy kenőkéssel.

Kapcsolódó szócikkek: Anja
meacska

Ebben a pillanatban Strider robbant be a szobába, kardját magasan a feje fölött tartva.
– Aki bújt, aki nem, jövök – kiáltotta, majd körbepillantott a siralmas állapotú szobán.
A tekintete végül megakadt a láncon.
– Mi az isten történt? Az egész ház szét van verve.
– Rakd azt el – intett Lucien az állával Strider kardja felé. – Kicsit összeverekedtünk Anjával.
– És aztán nekilátott megkötözősdit játszani?

Quiconque

– Jaj, ne. Az ásás egyáltalán nem jó móka.
– Nem azért utazunk az Északi-sarkra, hogy szórakozzunk.
– Ünneprontó – állapította meg Anja, majd előhúzott a zsebéből egy pár fekete kesztyűt. A fogával letépte róluk az árcímkét, majd mélyen Lucien szemébe nézve, felhúzta őket.
– Elloptad?
– Pont ezt kedvelem benned, szívecském. Isteni a megfigyelőképességed.

inka0507

– A második jel – hagyta abba a vicsorgást a harcos – egy cikcakkos vonal.
– Ez az Északi-sark – közölte Anja, és a szívére tette a kezét. – Az első randink jut róla az eszembe. Tudod, amikor úsztál egyet, én pedig a gleccser tetejéről néztelek. Emlékszel? – kérdezte, majd anélkül, hogy megvárta volna Lucien válaszát, így folytatta: – Szerintem ez egy isteni jel, hogy mi örökké a legjobb haverok leszünk. Szerintem meg kéne ölelnünk egymást, egyetértesz?

Kapcsolódó szócikkek: Anja · Északi-sark · Lucien (Halál)

Az alvilág urai sorozat · Összehasonlítás