Atlantisz (Atlantisz 1.) 191 csillagozás

Gena Showalter: Atlantisz

Grace csinos és sikeres fiatal nő, aki nem igazán találja helyét az életben. Bátyja, Alex egy elveszett birodalom titkát kutatja, de amint közelébe ér a megfejtésnek, ismeretlen erők elragadják. Grace eltűnt bátyja keresésére indul, és a nyomokat követve megtalálja az átjárót, amit egy kegyetlen lény őriz. A titokzatos Darius azonban vonzalmat érez a lány iránt, és társául szegődik Atlantisz és Alex megmentésében.
Ketten hatalmas sereg toborzásába kezdenek, ugyanis Atlantisz létét egy ismeretlen földi gonosz és a vérszomjas vámpírfejedelem serege egyszerre veszélyezteti, miközben valahol az elérhetetlen vágyak birodalmában Alex szerelemre talál, amivel talán megválthatja a világot…

GENA SHOWALTER a paranormális-romantikus irodalom új csillaga. Világszerte népszerű sorozataiban démoni vágyakkal és emberfeletti hatalommal rendelkező férfiak és az őket csábító nők szerelmét írja meg, szenzációs sikerrel.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Ulpius-ház, Budapest, 2010
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542959 · Fordította: Bartók Júlia

Grace Carlyle

Mrs_Curran_Lennart P>!
Gena Showalter: Atlantisz

Csak egy kihívás miatt olvastam el a könyvet, nem voltak nagy elvárásaim, de azt kell mondanom, hogy tud ennél G. S. jobbat is. A témaválasztás nem volt rossz, csak kissé összecsapottnak éreztem bizonyos részeket. A hangsúly inkább Grace és Darius kapcsolatára fókuszált, a többit meg gyorsan lerendezte. Hogy találták meg Atlantis bejáratát, hogy szövetkezett az ellenség a vámpírokkal, és még sorolhatnám. Grace kedvelhető hősnő volt, bátor és kitartó, és nem az az üresfejű szőke botsáska. Bár az is lehet, hogy eredetiben jobban tetszett volna, az Ulpius nem a legjobb kiadó. Egy olvasást megért.

cicus61 P>!
Gena Showalter: Atlantisz

Első könyvem az írónőtől, de úgy érzem, nem az utolsó :) Nagyon tetszett a könyv, bár apróbb problémáim azért voltak vele. Túl sok a felesleges leírás, felesleges megjegyzés és kevesebb az akció. Grace és Darius isteniek együtt :) Darius hozzám is jöhetne :) Érdekes Atlantisz elmélet, már ugyebár tudom, hogy regény, de akkor is :) A vége kicsit összecsapott, de tetszett.

christine I>!
Gena Showalter: Atlantisz

Egyszeri olvasmánynak tökéletesen megfelelt, bár nem hiszem, hogy később még a kezembe fogom venni. A folytatásra viszont baromi kíváncsi vagyok, ezért is kezdtem bele a második részbe. Meglássuk-meglássuk! ❤

Silverlight>!
Gena Showalter: Atlantisz

Az írónő másik sorozata sokkal jobban tetszett. Ez is jó, de azért nem az igazi, s közel sem tudtam olyan izgatottan olvasni, mint az alvilág urairól szólókat. Atlantisz, mint helyszín és mint történet is nagyon tetszett volna, de valahogy maga a cselekmény, a leírások és sok körítés valahogy lefárasztott olvasás közben. Gyanús volt már, hogy viszonylag elég gyatra az értékelése a történetnek, de gondoltam egy próbát megér. Ugyan nem bántam meg, hogy elolvastam, de azért nem villanyozott fel. Lassan haladós könyv, de szerencsére nem olyan hosszú, így viszonylag gyorsan túl estem rajta. Most erőteljesen gondolkodom rajta, hogy egyáltalán belefogjak-e a második kötetbe.

Ulpius-ház, Budapest, 2010
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542959 · Fordította: Bartók Júlia
Viktória_Erdei P>!
Gena Showalter: Atlantisz

Nem volt a legtökéletesebb fantasy. Néhol sorokat ugrottunk át, és nem értettem, hogy most mi van. A vége is össze lett csapva. Nem lett kedvenc, pedig Gena másik sorozatát szeretem. De mégis valamennyire tetszett. Alex-Teira történetet olvastam volna még. A borító lehetne szebb is.

kiruu P>!
Gena Showalter: Atlantisz

Atlantisz egy kicsit modernebb változatban. :)
Teljesen magával ragadott. Grace nagyon aranyos lány, simán legjobb barátnőm lehetne.
Darius. Ahw. Úr isten. Ez a pasi.. görög szexisten.
Izgalmas volt és teljesen lekötött. Ahogy Gena-ra jellemző, jobbnál jobb beszólások voltak benne. Viszont, amin meglepődtem, hogy kevesebb szex. ne értsétek félre, nem hiányzott, csak feltűnt Alex választása nagyon tetszett, bár szerintem kicsit furcsa figura. :D
Összességében imádtam, engem nagyon lekötött. :)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Gena Showalter: Atlantisz

Gena Showalter – Atlantisz I.
Nagyon tetszett, sok különböző mitológiai lény harcol egymással, elfelejtve teremtőjüktől, az Istenektől, egy tenger alatti világban. Az Istenek embert akartak alkotni, de félresikerült a terv és mindenféle szörny, sárkány, vámpír és egyebek lett az eredmény, akiket száműztek a földről Atlantiszra, hogy megóvják az új már jól sikerült embereket.
A teremtmények viszonylagos békében élnek addig, míg a kapzsi emberek fel nem fedeznek portálokat, amiken be, illetve ki lehet jutni. A tudomány égisze alatt indulnak Atlantiszra, de az ott talált gazdagság megszerzéséért minden gazságra, gyilkosságra készek.
Természetesen nem hiányzik a sok kaland, a szerelem és erotika a történetekből. Igazi felnőtteknek szóló mese.
Sajnos ez is egy kaszált sorozat, de hátha kézbe veszi valamelyik kiadó esetleg az Alvilág urai sorozat után.

melka123>!
Gena Showalter: Atlantisz

Nagyon tetszett Atlantisz világa! A helyszín végre egyedi, nem csupa sablonra épít! A fél csillag levonást azért kapta, mert bár nagyon tetszett a történet és letehetetlen volt, a vége nagyon össze lett csapva. Picit csalódtam a végén.

Naomi1>!
Gena Showalter: Atlantisz

Nem értem a kevés pontokat, nekem nagyon tetszett, nem bírtam letenni.. Végéért viszont kár, túl rövid volt a végső harc.

Toffy_Sentellion>!
Gena Showalter: Atlantisz

Jhaaaajjj! Sárkány… ♥ Igen, a gyengém a sárkány alakváltós pasis könyvek nagy része. Ezek után már faltam is a könyvet. Csak megemlítette: sárkány…
Könyv inkább romantikus. Kevésbé akció dús, de nem rossz. Közben keresnek, kutatnak, szóval olvastatja igazán magát. Aki pedig imádja a sárkány alakváltókat, azoknak meg egyenesen a szívébe talál. Grace is aranyos maga módján, nem túl idegesítő.
Egy bajom volt csak… Kevésszer vannak sárkány formában. *singh* Kis telhetetlen mindenemet. :)
Nagyon tetszett ennek ellenére a könyv.

Sunshine>!

– Mint mond a sárkány, ha megpillant egy lovagot csillogó páncélban?
Darius a homlokát ráncolta, majd sóhajtott.
– Jaj, ne, már megint konzervkaja.
Lassan, nagyon lassan a férfi ajka mosolyra húzódott.

Dombi_Petra>!

– Az en asszonyom vagy. Mondd ki!!
– A tied vagyok. Most. Mindorokre.
– Es en a tied. – Darius a no ajkara tapasztotta a szajat, es ugyanabban a pillanatban magara rantotta.

kellyolvas P>!

Kéne neked egy agymosás, fiatal hölgy, ha valóban vonzónak találod ezt a pasit! Visszhangoztak elméjében anyja szigorú szavai. „Tetoválások. Kardok. Hogy ne is említsük azt a bestiális módot, ahogy végigcipelt a hátán! Rémisztő!"
Ekkor a Sophie nagynéni fütyült közbe: „Gracie baba, ne hallgass anyádra! Évek óta nincs pasija. Felajánlhattál volna Dariusnak némi ezt-azt. Nincs véletlenül egy egyedülálló bátyja?"
– Tényleg szükségem van egy agymosásra – motyogott Grace.

Sunshine>!

– Ha még simábbra nyalod a seggét, kicserepesedik a szád – morgott Tagart. Brandnek azon nyomban lelohadt a mosolya, és a nyakában lógó medalion fényleni kezdett.
– Mit mondtál? – kérdezte fojtott indulattal.
– A füled is olyan gyönge, mint a többi testrészed? – szökkent talpra Tagart, tenyerével a csillogó asztallapra támaszkodva.

Ercsusz>!

– Csukd be a szád, vagy én csukom be neked. A sajátommal.

christine I>!

Miután két siralmas napig zötykölődtek a szekéren, az udvarias, segítőkész idegenvezető ellopta a hátizsákját, és eliszkolt. Most aztán sem étel, sem víz, sem sátor. Jóllehet, maradt nála egy pisztoly. Seggbe is lőtte vele a rohadékot, miközben az elszaladt.

Cintia_ P>!

Mi kellene ahhoz, hogy teljes egésznek érezhesse magát?

– A sárkányok tudnak repülni […]
– Szárnyakkal?
– Lehet máshogyan is?

Ercsusz>!

– Egy vérszívó vámpírra emlékeztet.
[…]
– Olyasmi, mint… ööö… a vámpírok, nem léteznek.
– Ahogy sárkányok sem, biztos vagyok benne – válaszolta Darius.
[…]
– Így igaz […]
– Mivel maga hitetlen, soha nem kell aggódnia a miatt, mi van, ha egy sárkány élve föl akarja falni. – Féloldalasan felhúzta a szemöldökét. – Ugye?

Viktória_Erdei P>!

A következő pillanatban kérdések özöne árasztotta el Dariust. – Miért vettél egy emberi lényt feleségül? Mikor történt? Mi történt, amíg távol voltál? Mi történt Javarral?
– Adjatok neki egy percet! – mondta nekik Grace.
Darius rámosolygott, és gyöngéden szájon csókolta.
Madox levegő után kapkodott. – Láttátok ezt?
– Én igen. Én láttam – szólalt meg Grayley megilletődve.
– Az emberek világából származó asszony sikerrel járt ott, ahol mi kudarcot vallottunk – mondta Renard. – Mosolyra bírta Dariust.
– És meg is nevettettem – jelentette be Grace.

355. oldal, 20. fejezet

Atlantisz sorozat · Összehasonlítás