A ​kabbalista 46 csillagozás

Geert Kimpen: A kabbalista

Chajim Vitalnak, az ifjú kabbalistának nagyratörő álmai vannak. Az egész emberiséggel szeretné megismertetni a misztikus vallási hagyományt, a Kabbalát. Jichák Luriában találja meg azt a mestert, aki minden kérdésére tudja a választ, és segít egyengetni útját Isten végső megismerése felé. Elszántan tanul és úgy érzi, bármit megtenne, hogy megírhassa a Kabbala esszenciáját. Egyetlen leküzdhetetlen érzés állhatja csak útját. Beleszeret tanítómestere tüzes lányába, akit apja azonban másnak szán.
Mi a fontosabb, átélni az igazi szerelmet, vagy megtalálni a választ az örök kérdésekre?

Geert Kimpen sikeres színházi és televíziós rendezői pályafutását hagyta el gyerekkori vágya miatt: író lett belőle. Első könyve, A kabbalista a megjelenés után rögtön bestseller lett, számos nyelvre lefordították.

Eredeti cím: De kabbalist

Eredeti megjelenés éve: 2006

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2009
386 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639725898 · Fordította: Balogh Tamás

Geert Kimpen: A kabbalista

„De hova álljanak a belgák?”

Ilyen az, amikor egy goj nem zsidó próbál könyvet írni a zsidókról. Jó-jó, de nem az igazi. Ld.: http://moly.hu/idezetek/219313 Na, mindegy. Szép tőle, hogy megpróbálta; sőt valahol meg is tudom érteni: kabbala, tudás, misztika, rafináltság, mélység – felcsigázta a dolog. Csak éppen nekem az nem hatolt a szívemig, amit ő csinált ezekből. Érdektelennek azért nem nevezném az egyébként valóságalappal rendelkező történetet, sőt.

Külön megérintett, hogy visszaköszöntek benne olyan gondolatok, amik arra utalnak, hogy „egy újfajta spiritualitás van születőben”. (Ám tényleg-e?)

Egy ötletét találtam zseniálisan fantasztikusnak, amire a vége felé jöttem rá. Éspedig, hogy az összesen 72 fejezetet isten 72 titkos nevéről nevezte el (melyekre nem egy utalás esik a regényben), méghozzá olyan sorrendben, hogy mindegyik cím a cselekmény egy-egy részletére utaljon. Fél csillag bónusz jár érte.

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2009
386 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639725898 · Fordította: Balogh Tamás
szallosas P
Geert Kimpen: A kabbalista

Kicsit többet vártam, de nem volt rossz.
Az eleje elég lassú folyású volt, a végére azért izgalmas lett. Összességében nem bánom, hogy elolvastam.

Hiranneth
Geert Kimpen: A kabbalista

Nem tudtam mit is várjak a könyvtől, és kissé féltem tőle, de azt kell mondanom, hogy pozitívan csalódtam benne.
Van benne minden, a komolyabb gondolatokon keresztül a mesés, misztikus elemekig, megszórva némi romantikával. Engem szórakoztatott.

kukuska
Geert Kimpen: A kabbalista

Hihetetlen,de ugyanakkor érdekes.Mondanivalója számomra: Higgyünk az álmainkba, mert ha
erősen akarjuk beteljesülhet…
Mese, Ezoterika,divat?
A kabbalista- A sikerregény története Az interneten találtam rá ,ezt még utószó gyanánt a könyvbe megírhatta volna az író.Mindenkinek ajánlom az interneten való megkeresését!!!!!
Számomra ez is csak egy vallás ,mely a többihez hasonlóan vannak felfoghatatlan és megmagyarázatlan részek.

geucsa
Geert Kimpen: A kabbalista

Elég gyenge írás. Sajnálom, hogy ajánlottam a legjobb kortárs könyvek közé.

Galagonya33
Geert Kimpen: A kabbalista

Szeresd felebarátodat úgy, mint magadat. Ez lenne a Kabbala lényege- legalábbis a könyv szerint.
Számomra kellemes és haszonos volt ilyen módon picit beavatódni ebbe a világba.
Az író stílusa nekem tetszett, de nem volt egy „egynapos” könyv, többször kellett nekiveselkedni, de megérte.

Juci P
Geert Kimpen: A kabbalista

Nekem ez sajnos Coelho-színvonal volt. (Remélem, nem bántok meg senkit, akinek tetszett.) Bővebben a blogon: http://amigalszanak.blogspot.com/2011/09/geert-kimpen-k…

vrita80
Geert Kimpen: A kabbalista

Milliószor elaludtam rajta, annyira unalmas, de altatónak így pont jó :)

Aurore

Simon bár Jocháj nem véletlenül javasolta, hogy negyven éves kora előtt senki ne fogjon a Kabbala tanulmányozásába. Az embernek előbb bizonyítania kell ebben az alsóbbrendű világban, és csak azután fordulhat a magasabb dolgok felé. Végül kiderülhet, hogy nem megelőzi a többieket, hanem lemarad mindenről. Elfelejtett élni, pedig vannak dolgok, amikre csak az élet tanít meg.

37. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: 40. születésnap / negyven éves · Kabbala
Aurore

Az igazi jóság, hogy olyasvalamit csinálsz, amire semmi sem kényszerít. Isten meghallgatott téged. Mostantól fogva, hogy minden kívánságodat összekötötted Isten egyetlen nagy kívánságával, hogy mindig csak adj, a te kívánságaid is meghallgatásra találnak majd.

Kapcsolódó szócikkek: jóság
Aurore

Az igazi jóság, hogy olyasvalamit csinálsz, amire semmi sem kényszerít.

lupi4

– A legszebbnek a lelki rokonságról szóló fejezetet tartom. Ahogy összefüggést teremtesz a Szaturnusszal, a reinkarnáció bolygójával. Ahogy a Szaturnusz huszonkilenc éves ciklusa, ami alatt megkerüli a Napot, egybeesik az emberi élet első huszonkilenc esztendejével. Már magam is sokszor felfigyeltem rá, hogy az emberek huszonkilenc éves korukig mintha csak tévelyegnének, keresnék a helyüket. Mintha korábbi életük szomorúságával küszködnének.

Aurore

Az idő csupán az ok és az okozat közti távolság.

Aurore

– Feltételezem, önző megfontolásból kívánod, hogy bárcsak te lehetnél a valaha volt legnagyobb kabbalista szerző – felelte Cordovero. – Híres és csodált szerző szeretnél lenni.
    Chájim igazat adott neki.
     – Részben, de főleg mégis az hajt, hogy a lehető legtöbb emberrel megismertethessem a Kabbalát.
     – Vagyis mindegy volna, hogy a Te neved alatt jelenik-e meg a könyv vagy sem? – kérdezte Cordovero.
    Chájim nevetett, mert ezzel most megfogta a mester.
     – Persze hogy szeretném, ha az emberek tudnák, hogy én írtam.
     – És ezzel csak egyetlen érdeket szolgálsz: a magadét. Kívánságod lényege, hogy megírd a legnagyszerűbb könyvet a Kabbaláról. Egy olyan könyvet, amely az emberiséget megtanítja a mindenség törvényeire. Igazán önzetlen vagy. Az a kívánságod, hogy továbbadd mindazt a tudást, amit kaptál.
     – S minél több tudással gazdagodom, annál többet adhatok tovább – egészítette ki Chájim. – Erre céloz, mester, azzal, hogy egy kabbalistának csak nagyratörő vágyai vannak?
     – Igen, derék Chájim. Semmi baj azzal a törekvéseddel, hogy szeretnél végtelenül sokat kapni az élettől. Hanem az ezzel járó öröm elillan, ahogy megszűnünk adni. S akkor már bármit kapunk is, semmi sem tölti ki szívünkben az ürességet. A mindenség egyetemes elve a viszonzást nem váró önzetlen adakozás.

18-19. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Aurore

– Már elnézést – kiáltott fel Káró –, azokat, akik nem szegik meg a törvényt, alacsonyabb rendű polgároknak nevezed?
     – Ha a félelem vezérli a tetteiket, akkor igen. Ha feladják az álmaikat, mert rettegnek attól, hogy hibáznak. Ha legfőbb gondjuk az, hogy illendő módon éljenek, nagy vágyak és kívánságok nélkül. A Teremtő azt szeretné látni, hogy nagy dolgokat vigyünk véghez. Azt várja tőlünk, hogy hódítsuk meg és tegyük jobbá a világot. Azt várja tőlünk, hogy azzá legyünk, ami ő: egy új világ teremtőivé.

106. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Aurore

Olyan voltál, mint a sánta ló vontatta rozoga szekéren elszunyókáló kocsis. De most felébredtél. Gondoskodnod kell a lovadról és a kocsidról, és irányt kell adnod az életednek.

Aurore

Ugyan mit ér az a bölcsesség […] amit nem osztanak meg másokkal?

244. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Aurore

A bölcsesség a legegyszerűbb dolgokban nyilvánul meg: egy őszinte mosolyban, egy meleg köszöntésben. Abban, hogy a bölcs még az ellenségei iránt is őszinte együttérzést mutat.