Steve ​Jobs 14 csillagozás

A digitális kor látnoka
Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs

A kiadványban szakírók, IT- és médiaszakértők, újságírók foglalják össze Steve Jobs pályafutásának és az Apple történelmének legfontosabb fejezeteit, illetve megszólal Steve Jobs egyik volt kollégája is, aki 1990 és 1994 között dolgozott együtt az Apple alapítójával. A kiadó szándéka szerint a korabeli interjúk és médiaszereplések anyagait is feldolgozó kötet változatos és érdekfeszítő portrét rajzol az IT korszak ikonjáról.

Steve Jobs (1955–2011) küldetésének érezte, hogy megváltoztassa a világot. Intellektusa és megalkuvásra képtelen természete, vezetői és üzleti képességei segítségével a földkerekség egyik legnagyobb vállalatává tett egy kaliforniai garázscéget. Emberközpontú technológiát, mindenki által használható eszközöket alkotott, és a digitális kor ikonjává vált. Úgy élte az életét, hogy távozása után is örökre köztünk maradjon, mint az információs társadalom farmernadrágos prófétája.

Szalay, Kisújszállás, 2012
Szalay, Kisújszállás, 2011
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632513584 · Fordította: Mészáros Orsolya, Schüszler Orsolya

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

A legnagyobb bajom az volt ezzel az összeállítással, hogy az összes információt az Apple-ről, ha nagyon akarom, elolvashattam volna az internetről is. Bár tény, hogy sok tényanyagot, cégfejlődést olvasmányosan fognak meg az alkotók. Viszont, ami nekem nagyon hiányzott, az az, hogy keveset tudunk meg Jobs valódi személyiségéről, pedig én legjobban erre lettem volna kíváncsi. Amit viszont megtudunk, azt túlmisztifikálják.
De Jobs egy gondolata nagyon tetszett:

Andilány

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Bevallom őszintén, én nagyon keveset tudtam Steve Jobs-ról és az Apple-ről, szóval nekem érdekes volt olvasni ezeket a dolgokat. Jobs nem lopta be magát a szívembe, de a könyv olvasása közben rájöttem, hogy valamit nagyon tudhatott, mert néha úgy megkívántam egy iPhone-t, egy iPad-et vagy egy MacBook-ot (van ilyen egyáltalán vagy valami tök más a neve?). :) De mivel mindig is drágának találtam az almás termékeket, így nem én vagyok a célközönség.

n P

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Ha nem hal meg, nem olvasom el. De így amit akartam röviden, tömören, fotókkal, interjúkkal megtudtam róla.
Steve, a pénz nem boldogít. A te életedben ölt.
Kiegészítés: ez egy jól összeszedett, de gyenge könyv róla. A másikat olvassátok el.
Walter Isaacson: Steve Jobs életrajza

Szimirza P

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Ott kell kezdenem, hogy a férjemé a könyv , nálunk ő a nagy almás, én csak kíváncsiságból olvastam el, mert tudni szerettem volna , miért is tartja nagyra Jobs-t. A könyv túlnyomó része inkább a cégről, annak felépítéséről szól, nem pedig magáról az emberről, aki mellesleg, hát finoman fogalmazva is , nem egy egyszerű eset. Ennek ellenére egy briliáns elme, aki nagyot és forradalmit alkotott.

kissakos I

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Steve Jobs élete maga az amerikai àlom. Inspiratív és rendhagyó. Ebben a könyvben viszont a kevésbé ròzsaszín oldal is megjelenik, és ettől jò.

mohapapa I

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Öt évig számítógép közelben dolgoztam. PC-kel. Hardver, szoftver, hálózatépítgetések. Nem vagyok guru. Pilátus voltam a Szlicium-völgy credo-jában, szencedtek is velem a kollégim, még szerencs, hogy az egyikük a mai napig az egyik legjobb barátom. De ott a credo-ban észrevettem, hog a problémaegoldások tanulásában a számtech nagyon hasznos tudatformáló: ha az emer valamilyen szinten ért hozzá, keresi a megoldásokat, és hajlandó nem csak az egy bevált úton járni, hanem többfelől megközelíteni a problémát. Hasznos felismerés volt, és tudom, hogy ilyen módon az életem is változott valamelyest. Bizonyos értelemben ennek is a következménye, hogy ma szerelmetesfeleségtársam mellett boldog vagyok.

Hogy jön ez Jobs mesterhez? Egyfelől le a kalappal előtte. Másfelől hányinger egy személyiség lehetett az emberi kapcsolataiban. Harmadrészt valószínűleg neki nem lehetett olyan érzése a halála előtt, hogy feleslegesen élt, mert komoly befolyással volt a világra a problémák megközelítésében, és a megoldások felismerésében. Sőt, ő volt az, aki re teljesen érvényes a számteches barátom axiomája: „A számítástechnika az a tudomány, amit azért hoztak létre, hogy megoldjon olyan problémákat, ami nélküle nem is létezne!”
Jobs ennél eggyel előrébb lépett: megalkotta a jövő problémáit.

A köny korrekt, nem túl részletes, de átfogó bemutatása az életének, a nevéhez kötődő alkotásoknak, és a személyiségének. Itt egy kicsi, ot egy kicsi, s az embernek olyan érzése támad, hogy nagyjából minden lényegeset tud a pasiról, s nagyjából többre nem is kiváncsi.

Illetve de. Az Apple cuccokra. Nekem még nem volt, mert annyit nem adnék értük, ajándékba meg senki nem fenyegetett még meg velük. De van egy finoman megszállott kedve ismerősöm, aki a múltkor, náluk jártunkkor kiteregette előttünk az Apple-Matrjoskát: iPhone, iPad, MacValamelyik. Büszke volt rá. Mondta is, hogy ő fan. Tudja. De ez minőség, mindenben. Kézbe vettem ezt is, azt is, leginkább a McValamelyik fogta meg a Microsoft szoftverekhez szokott lelkemet. S mert baráti látogatáson voltunk, nem akartam órákra leragadni a masina mellett, de úgy tíztizenöt perc alatt átláttni véltem a különbséget. S a dolgok lelkébe nem is hatoltam be; úgysem értem, az már túl magas nekem. De tisztelet Steve Jobsnak és az Apple-nek.

S ha nem olyan vérmakacs, még ma is élhetne…

csikosarpad

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Számomra lenyűgöző írás volt!
Annak ellenére, hogy sosem kedveltem az Apple termékeit igazán, mégis el kell ismernem, egy valóságos látnok volt Steve Jobs!
Amellett, hogy mennyire nem volt empatikus embertársaival sajnos.
Érdemesnek tartom elolvasni szakmabelieknek és nem szakmabelieknek is, olvasmányos, érdekes!

Herczeg_Antal

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

A teljesen felesleges könyv mintapéldánya. Nem mellesleg inkább szól az Apple cégről, mint Jobs-ról. Úgy gondolom, ha az interneten kicsit alaposabban utánaolvas az ember, minden a könyvben lévő információt megtalál.

Őri_András

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Olvasás közben azon töprengtem, hogy ezzel az erővel akár jó könyvet is lehetett volna szerkeszteni, mert a téma érezhetően többet tartogatott. Jobs erősen arrogáns személyiségét szépen kidomborították, de az újra és újra előbukkanó környezet, a többi cég és munkatárs is érdekes lehetne, sajnos őket mindig visszatuszkolják. A legérdekesebb rész amikor Bill Gates és Steve Jobs közös beszélgetős estjét elevenítik fel. http://oriandras.hu/steve-jobs-a-digitalis-kor-latnoka/

gerlaip

Géczi Zoltán (szerk.): Steve Jobs A digitális kor látnoka

Nem volt rossz könyv, de nem tudtam meg belőle sokkal többet, mint amit a médián keresztül és egy-két életrajzi filmből ne lehetett volna tudni (Szilícium völgy kalózai). Mindenesetre a régi apple-ellenszenvem csökkent valamelyest.

luthienlovemagic IP

Nem a technológiában hiszek. Az emberekben hiszek.

PeTTusz

Azok változtatják meg a világot, akik elég őrültek ahhoz, hogy azt higgyék, képesek rá.

luthienlovemagic IP

Maradj éhes. Maradj bolond.

luthienlovemagic IP

Az élet időnként fejbe fog vágni egy téglával. Ne veszítsd el a hited.

luthienlovemagic IP

Senki nem akar meghalni. Még azok az emberek sem szeretnének meghalni, akik a mennyországba szeretnének kerülni, csak hogy a haláluk által eljussanak oda. És mégis, a halál a végső állomás, mindannyiunk közös végső állomása.

Kapcsolódó szócikkek: halál
luthienlovemagic IP

Csak úgy lehet nagyszerű munkát végezni, ha szereted azt, amit csinálsz. Ha még nem találtad meg, hogy mi az, akkor keress tovább. Ne alkudj meg.

luthienlovemagic IP

Nem hiszem, hogy a Windows-felhasználóknak nincs befolyásuk. Úgy vélem, hogy boldogok a Windowszal, és ez a gondolat elmondhatatlanul nyomasztó.

luthienlovemagic IP

Ez az egyik mantrám: összpontosítás és egyszerűség.

luthienlovemagic IP

A munkám lényege, hogy ne legyek elnéző és laza másokkal szemben. Az én dolgom az, hogy nyomást fejtsek ki ezekre a nagyszerű emberekre, hogy még nagyszerűbb emberekké válhassanak.

PeTTusz

A gyümölcsdiétát olyan hatékonynak tartotta, hogy a rendszeres fürdéstől is eltekintett, mindennek köszönhetően vészesen olvadt azoknak az embereknek a száma, akikkel szót válthatott.

2. fejezet (1972-1976) - Power Power; Megtalálni az utat