Gecső Tamás (szerk.) · Szabó Mihály (szerk.)

Színnevek ​a különböző nyelvekben és kultúrákban 0 csillagozás

Gecső Tamás – Szabó Mihály (szerk.): Színnevek a különböző nyelvekben és kultúrákban

Az ​TINTA Könyvkiadó és a Kodolányi János Egyetem 2018 novemberében Budapesten rendezte meg Színnevek a különböző nyelvekben és kultúrákban címmel az éves Alkalmazott Nyelvészeti Konferenciát. Az elhangzott előadások, illetve az utánuk kialakult viták a témák továbbgondolására késztették az előadókat, így született meg a jelen tanulmánykötet anyaga.
A könyv írásai a színnevek különböző nyelvekben és kultúrákban való használatának kérdését járják körül számos alkalmazott nyelvészeti tudományterület szemszögéből – az etimológiától a frazeológián és a stilisztikán át a lexikográfiáig. A kötetet egyaránt ajánljuk nyelvészeknek és nyelvtanároknak, valamint a nyelvészet iránt érdeklődő doktoranduszoknak és egyetemi hallgatóknak.
Az Alkalmazott Nyelvészeti Konferencia előadásaiból a következő tanulmánykötetek jelentek meg:
• A szinonimitásról, 1997;
• Poliszémia, homonímia, 1998;
• Lexikális jelentés, aktuális jelentés, 1999;
• Kontrasztív szemantikai… (tovább)

Tinta, Budapest, 2020

Sándor Klára: Határtalan nyelv
Hutterer Miklós: A germán nyelvek
Balázs Géza: A pesti nyelv
Révay Valéria – Anja Haaparanta – Bogár Edit – Novotny Júlia: Finn nyelv és kultúra magyar szakosoknak
Edward Sapir: Az ember és a nyelv
Balázs Géza (szerk.): Jelentés a magyar nyelvről 2010–2015
Tér, idő, társadalom és kultúra metszéspontjai a magyar nyelvben
Balázs Géza – Dede Éva (szerk.): Európai nyelvművelés
Szinnyei József: A magyar nyelv
Koutny Ilona – Kinga Piotrowiak-Junkiert – Paweł Kornatowski – Németh Szabolcs (szerk.): A hungarológia ma / Hungarologia dzisiaj