Van ​élet a halál után (?) 1 csillagozás

A szuperfolyékony éter és filozófia következményei
Gazdag László: Van élet a halál után (?)

Ez ​a könyv a széles nagyközönség részére íródott. A Szerző a tudomány határterületén barangol, a „homályos zónában”, a ma még megmagyarázhatatlannak tűnő jelenségek birodalmában. Merész célkitűzése mégis az, hogy magyarázatot adjon e jelenségekre. A kötetből kiderül, hogy hit és tudomány, materializmus és idealizmus 2500 éves vitája a jón bölcselők óta álvita volt, csupán a lét különböző dimenzióit írták le. A vallások, az idealista filozófiák a szuperfolyékony kvantumvákuumban zajló, ezért számunkra csak korlátozottan vagy egyáltalán nem észlelhető folyamatokat taglalták, míg a materializmus és a természettudományok a szuperfolyékonyságát elvesztő, kölcsönhatásra képessé vált anyag valóságát. Mindezek a kérdések most már egy paradigmarendszerben vizsgálhatók, mégpedig a modern természettudomány (kvantumfizika) paradigmarendszerében. A könyv izgalmas áttekintést ad az emberiség nagy mítoszairól, a parajelenségekről, megpróbálva ezek természettudományos magyarázatát adni.… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szintézis könyvek Tarandus

Molu P>!
Gazdag László: Van élet a halál után (?)

Gazdag László: Van élet a halál után (?) A szuperfolyékony éter és filozófia következményei

„Természettudományos alapokra helyezhető a testből kilépés élmények, a reinkarnáció-élmények kutatása” – a könyv egyik állítása. Ugyanakkor, pár sorral később beismeri, hogy ez egy hipotézis. Az ahogy kifejti ezt a gondolatot kicsit nehéz követni. A könyv elején az áll, hogy ez a laikusok számára íródott könyv, de számomra a könyv első fele túl tudományosnak tűnt. Viszont a második fele érdekesebbnek bizonyúlt. Itt már a összeveti az író a tudományos ismereteket a bibliai leírásokkal, álmokban, hipnózisban átélt élményekkel, stb.

Azoknak ajánlom, akiket érdekel a fizika világa, és hajlandóak afele nyitni, hogy a létünket meg lehet magyarázni tudományos alapból kiindúlva.

Szerintem sok igazság van benne, de nem a teljes igazság. Mint ahogy a szerelmes állapotot is meg lehet magyarázni kémiai reakciókkal, ami valóban végbe megy az emberben, de ez csak egy szemlélet, amely messze nem elég a teljes kép megértéséhez.

Molu P>!

…a lélek nem más, mint agyunk és a vákuumkontinuum közti kölcsönhatás megnyilvánulása. Eszerint a modell szerint a tudat, az én, a psziché, a lélek az emberi agy hologramlenyomata a vákuumkontinuumban.

Molu P>!

„A józan ész a 18 éves korunkig belénk vert előítéletek összessége.” – Albert Einstein

Molu P>!

Ha valaki 90 éves korában hal meg, az valójában csak hatvanat élt, mert harminc évet egyszerűen átaludta.

Molu P>!

Amikor az életföltételeket sorolják, mindig az oxigén (levegő), víz, élelem hármast emlegetik, valójában negyedikként az alvást is oda kellene a sor végére illeszteni.

Molu P>!

… háromnapos ébrenlét fölött már elkezdődik a személyiség szabályszerű fölbomlása…

Molu P>!

Úgy tűnik, hogy biológiai energiánkat a táplálékból nyerjük, míg pszichikai energiánkat közvetlenül a vákuumból. Ezért alszunk tehát.