Három ​évtized magyar külpolitikája (1989–2018) 2 csillagozás

Gazdag Ferenc: Három évtized magyar külpolitikája (1989–2018)

Az 1989-es rendszerváltozás óta 3 évtized telt el, ami történelmi léptékkel mérve csupán egy pillanat, mégis különleges helyet fog kapni a magyar történelemben. 1989-ben Magyarország még a bipoláris világ, a szovjet befolyási zóna része volt, tervgazdasági rendszerrel, s a társadalmat a kommunista párt diktatórikus rendszere irányította. 2018-ban Magyarországon piacgazdaság van, az ország a világ fejlett államainak csoportjában az alsó harmadhoz tartozik, államformája köztársaság, politikai rendszere többpárti demokrácia. Az ország tagja vagy részese a nemzetközi életben meghatározó szerepet játszó nyugati intézményeknek és szerződéseknek. Reális remény van arra, hogy a magyar történelemből sokszorosan visszaköszönő, oszcilláló fejlődési pályát az ország a fejlett országok oldalán horgonyozva rögzítse.

Dialóg Campus / Nordex, Budapest, 2021

Nelli_Ter_Manueljanc>!
Gazdag Ferenc: Három évtized magyar külpolitikája (1989–2018)

Ebből a könyvből készültem fel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen több vizsgára, nagyon hasznos volt. Segített megérteni és átlátni az eseményeket, különböző szervezetek és intézmények alakulását és változását. Dr. Gazdag Ferenc nem csak ritka kiemelkedő oktató, hanem nagyon jó szerző is, hiszen értelmezhetően fogalmazza meg azokat a dolgokat, amiket sokan túlbonyolítanak.