Honnan ​jöttél, Télapó? 18 csillagozás

Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó? Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó? Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó?

Színes, kihajtogatható mesekönyv, gyermekek számára, mely kedves karácsonyi történetet mesél el.

Szalay, Kisújszállás, 2010
8 oldal · ISBN: 9789639677920 · Illusztrálta: Vida Kata
Pro Junior, Budapest, 2007
8 oldal · ISBN: 9789639533448 · Illusztrálta: Radvány Zsuzsa
Móra, Budapest, 1982
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631128504 · Illusztrálta: Kovács Péter

Gelso>!
Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó?

A vers aranyos, a rajzok kedvesek, szeretetet árasztanak, minden a karácsonyt, a szeretet ünnepét idézi – mackóbocsok anyucival sütit sütnek, együtt a család, téli, havas képek, szánkó, ajándékozás, fenyőfadíszítés, zenélés a feldíszített fa körül, bent meleg van, kályhában, kandallóban ég a tűz, mindenki boldog, vidám. Minden kerek a kicsikben képileg is formálni a karácsonyi ünnep hangulatát.
Egy probléma az ábrázolásban: a Télapó – sajnos vagy kancsal, vagy öreg, vagy r.szeg. Ez nem túlságosan jól sikerült rajz…
A könyvvel kapcsolatban csak az a GONDom, hogy nálunk, Magyarországon, sosem kapcsolódott össze a Mikulás a karácsonnyal. Télapókor Miklós püspök érkezik teli puttonnyal, karácsonyra az ajándékot meg az angyalka hozza, nem pedig a Gyed Maróz Sznyegurocskával. Más kultúrkörökben ők ketten együtt jelennek meg, de nálunk nem.

dianna76 P>!
Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó?

Teljesen beleszerettem ebbe a régi kiadásba. Nem ismertem a verset eddig, de most kétszer is elolvastam, annyira tetszik. Maga a szöveg, mint kis történet, a dallamossága, a varázslatos humora. A vége pedig nagyon aranyos és jópofa.
Emlékeim szerint Kovács Péter rajzaival még nem találkoztam. Nekem tetszettek a maguk sajátosságával, a régi stílusjegyekkel. Igazán gazdag minden oldal. Az a Singer varrógépnél szorgoskodó mackó… Behalás!
Gondolom esélytelen beszereznem egy ilyen példányt. Miért nem adják ugyanilyen formában ki újra?

Móra, Budapest, 1982
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631128504 · Illusztrálta: Kovács Péter
Paulina_Sándorné P>!
Gazdag Erzsi: Honnan jöttél, Télapó?

Aranyos verses történet a Télapóról. Néhol furcsák voltak a rajzolt figurák.