Jóvátétel (Elrendezett esküvők 3.) 47 csillagozás

Gayle Callen: Jóvátétel

Adam Chamberlin egy herceg harmadik fiaként a maratoni szerencsejáték-estekről és a részeg tivornyákról híres. Nem sok elvárást támasztott felé a család… egészen addig, amíg be nem következik egy tragédia. Adam az új Rothford hercegének szerepébe kényszerülve eltökéli, hogy helyrehozza az általa elkövetett hibákat. Egy múltbéli titok arra ösztönzi, hogy segítsen annak a nőnek, aki egyáltalán nem kér a segítségéből.
Nem mindennap fordul elő, hogy egy herceg bemutatkozik egy magányosan üldögélő hölgynek a Hyde Parkban. Faith Cooper még jobban meglepődik, amikor Adam felajánlja neki, hogy legyen idős nagynénje társalkodónője. Faith nem akar újra egy férfi lekötelezettje lenni – pláne nem annak, aki egyszerre dühíti és vonzza őt. Vajon elég erős lesz-e, hogy a köztük izzó szenvedély ellenére kordában tartsa tiltott vágyait?

Eredeti megjelenés éve: 2014

Vinton, Budapest, 2022
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635403950 · Fordította: Gärtner Zita
Vinton, Budapest, 2022
352 oldal · ISBN: 9789635403967 · Fordította: Gärtner Zita

nicosia P>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Nekem ez volt a sorozat legerősebb darabja. Általában a történelmi romantikus kategória regényeihez képest, kevéssé tökéletesek a szereplők, és olyan témához is nyúl Gayle Callen, amiről eddig tőle nem olvastam. Kicsit talán kidolgozatlan és elsietett a történet, de szerethetőek a szereplők, fordulatos a cselekmény, összességében egy nagyon élvezetes olvasmány.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Elrendezett esküvők 3

Ez is nagyon jó rész volt nagyon tetszett.
A borító is szép, bár megint nem olvasott bele a könyvbe a készítő, mert a főhősnő nem szőke volt, hanem fekete hajú.
Sok meglepő fordulatot hozott a könyv. Igen csak nehéz helyzetbe kerültek a férfiak uralta világban a jövedelem nélkül maradt úrihölgyek, nem sok becsületes lehetőség marad számukta, főleg ha még családtagokat is el kellett tartaniuk.
Faith is ilyen hölgy volt, de keményen dolgozba társalkodónőként, nem kellett neki segítség és eléggé dühös volt a hercegre, mikor kiderült, hogy része volt bátyja halálában.
Vissza is utasította a felajánlott segítségek, de nem gondolt a herceg trükkös mivoltára.
Aztán természetesen jött a vonzalom, ami ellen igencsak tehetetlenek voltak.
Volt ebben kaland, zsarolás, fenyegetés és nem volt kiszámítható, végig nem gondoltam arra a személyre, aki végül a hunyó volt.

Brigi89>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Ez a rész is hasonló volt, mint az első kettő.
Adamnek bűntudata van az Indiában meghozott döntése miatt, ezért segíteni akar a halott katona rokonán.
Faith testvére halála után kénytelen társalkodónőnek állni. Sok dologra kényszerült, hogy megélhessen édesanyjával.
Végül Adam nagynénje mellett lesz társalkodónő. Egyre közelebb kerülnek egymáshoz, bár Faith nem hiszi el, hogy egy herceg boldog lehet mellette, főleg a múltja miatt. A titokzatos levelek vittek egy kis izgalmat a történetbe, bár az íróját ki lehetett találni.
Kellemes trilógia volt, bár szívesen elolvastam volna Sophia és a tiszteletes történetét is.

Tímea_Kocsis_2>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Az Elrendezett esküvők trilógia záró kötete, amiben az Indiából hazatért katonatrió harmadik tagja is próbálja jóvátenni hibáját. Faith nem fogadja olyan lelkesen a segítséget, mint társnői. A sors szeszélye folytán csak késve talál rá a segítség, mikor már nagyrészt segített magán és nem akar egy férfi lekötelezettje lenni. Hevesen ellenáll a segítő szándéknak, de némi családi cselszövés árán a herceg házába költözik a nagynénje társalkodónőjeként. Adam bár mindent megpróbál irányítani bizonyos kérdésekben meglepően modern nézeteket vall.

Ani249>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Méltó befejezést kapott a trilógia. A 3 különböző férfi, 3 különböző nő mellett találta meg a boldogságot. Igaz, ez a rész sem volt tökéletes, sőt, de mégis szórakoztató volt. Itt is lett egy kis krimiszál benne, egy kis nyomozás. Adam néha túlságosan „okos” volt, de talán a végére ez is megváltozott. Faith kissé naiv volt. A lezárás is tetszett.
A borító szerkesztőjének nem ártott volna beleolvasni. Annak ellenére, hogy szép a borító, nem passzolnak a színek. A főhősnő sötét hajú ;)

zöldelefánt>!
Gayle Callen: Jóvátétel

A sorozatból számomra ez volt a leggyengébb rész.
Kezdjük a borítóval. Mi köze a képen szereplő nőnek Faith-hez?! Semmi. Neki sötét haja volt, ez meg szőke. ?! Aztán ez a bírtoklós póz?! Ami amúgy még illene is a karakterhez, mert elég önfejű és makacs volt néha…enyhén fogalmazva. Vagy pont emiatt a borító miatt láttam ilyennek?! Én nem tudom. De nem kedveltem, az biztos.
Szerencsére ott volt Adam, aki színt vitt a történetben. És igaz kicsit uralkodó típus volt, de sokszor mosolyt csalt az arcomra megjegyzéseivel.
A történetben a csavar tetszett. Volt hogy a valós tettest gondoltam én is a hunyónak, de ez a feltételezés hamar elmúlt. Így a végén kellemesen csalódtam, hogy legalább ez is tett ahhoz, hogy a könyv jobb legyen. Mert Faith eléggé lehúzta.
Sajnos nem avattam kedvenc sorozatot, pedig reménykedtem benne.

Kuri_Szilvia P>!
Gayle Callen: Jóvátétel

A sorozatban, bár itt minden a helyére kerül, mégsem a legjobb rész. Nekem furcsa volt, hogy Adam a bűntudata miatt milyen hazugságokra veszi rá a nénikéjét, mert azt hiszi, hogy így segít Faith-on. A csel bevált, a lányt állást vált, de után már itt sem áll meg, és nem lehet tudni a mozgató rugója, hisz azt hangoztatja végig, hogy meg kell védeni.
Adam családja minden csak nem szerethető. Faith( hozzáteszem nem szőke, mint a borítón) titkol valamit, és ez hoz egy kis érdekes szálat a „fenyegető” levelek mellé.
A végén jó volt hallani az másik két párról is.

baba03 P>!
Gayle Callen: Jóvátétel

A három rész közül ez tetszett a legkevésbé. Nem volt pedig rossz a történet, csak Adam és Faith viselkedése is bosszantott néha. Adam nem úgy tűnt, hogy tanult a múlt hibájából, sokszor még mindig azt gondolta, hogy ő mindent jobban tud, majd egyedül megold mindent. Bosszantott, hogy mennyire nem osztott meg semmit sem Faith-tel, még akkor sem, mikor egyre agresszívabbak lettek a levelek. Igaz, hogy jót akart és mindent megtett, hogy a lány és a családja biztonságban legyen. Bár a nagynénjét azért bevonta, meg néha a húgát is. :-) A nagynéni hatalmas fazon, ő volt a kedvencem a könyvből. :-) Faith pedig a hihetetlen makacsságával bosszantott. Persze, borzasztó lehetett neki a testvére halála után, nem sok lehetősége maradt egy fiatal nőnek abban az időben, ha valahogy el kellett tartsa magát és a családját. Meglepett, hogy Faith múltjával meglépte az írónő, azt, ami miatt a fenyegető leveleket kapta, nem sok ilyenről olvastam a történelmi romantikus könyvekben. De tulajdonképp pont ezért lett olyan Faith, amilyen, és Adam mellett szól, hogy abszolút nem zavarta a dolog, sőt. :-) A névtelen levélküldő kiléte is meglepett, rá nem gondoltam, én is hasonló köröket futottam, mint Adam. Gondoltam a spoiler, de a tényleges személy eszembe sem jutott.
Örülök, hogy a legvégén felbukkantak az előző könyvek szereplői is, jó tudni, hogy mindhárom férfi révbe ért.

Odilia>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Nekem tetszett. Méltó lezárása a trilógiának. örülök, hogy annak ellenére, hogy a 3 férfi ugyanazzal a teherrel indult, mégis teljesen különböző történeteket olvashattam :)

Cs_Aniko>!
Gayle Callen: Jóvátétel

Szintén a női főszereplővel volt a legnagyobb bajom, mint az előző részekben. A kis Frances sokszor érettebben viselkedett nála.
A nyomozás ugyan feldobta a történetet, de könnyen kitalálható volt, akár az előző könyvekben. Még mindig jobban tetszik az írónő másik sorozata.