Esküdt ​ellenségek (Welles testvérek trilógia 2.) 102 csillagozás

Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Isabel Atherstone nem szokványos angol hölgy. Férfinak, lovagnak nevelték, élete csak a családi bosszú elszánt eszközéül szolgálhat. És a férfias, bátor hölgy már szinte beteljesíti sorsát: csak kicsi a híja, hogy legyőzze, porig alázza ellenfelét. Elrabolja vagyonát, s kardjával meg is sebesíti a férfit. Ám tántoríthatatlan elvakultságában megfeledkezik önmagáról: különös, ismeretlen érzések törnek rá. És a vasakaratú lovag-hölgy ráébred, a férfinál is nagyobb ellenséggel kell megküzdenie: a szerelemmel…

Eredeti cím: The Knight's Vow

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633682975 · Fordította: Végh Orsolya

James Markham (Lord Bolton) · Margery Welles · Sir Reynold Welles vikomt

nicosia P>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Ez a rész valamivel jobb volt mint az előző, de még mindig „nincs megírva” rendesen. A szereplők… hagyjuk is… Isabel finoman szólva nem a legélesebb kés a fiókban és James is pont akkor nem férfi amikor kellene. Ehhh…jó hogy nem ezzel a sorozattal kezdtem az olvasát.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Welles testvérek trilógia 2

Ez a rész is nagyon tetszett és a borítója is nagyon szép.
Ebben a részben egy faképnél hagyott vőlegény és egy harcos amazon leány talált egymásra, nem kevés kalamajka és ellenségeskedés után.
Nagyon humoros történet volt, jókat derültem olvasás közben.
A szereplők is nagyon szimpatikusak voltak, Isabel és James egészen elbűvöltek engem.
Nagyon bírtam a sziporkázó párbeszédeket, ahogyan harcoltak egymás, de főleg a saját érzelmeik ellen.
Szóval volt minden a könyvben, izgalom és szerelem, fülledt erotikával fűszerezve.

Gayle Callen: Esküdt ellenségek

„De Isabel nem ostoba, buta liba.” – hát, édes lányom, nagyobb esztelenséget nem is gondolhattál volna magadról!
Míg más könyvekben általában nem zavar, sőt, kifejezetten élvezem, amikor a főszereplők egymás torkának ugranak, itt rettenetesen idegesített Isabel viselkedése. Oké, ott állt a háttérben a bosszú, de ez még édes kevés volt ahhoz, hogy folyton megalázza Jamest, és úgy viselkedjen, mint egy durcás idióta. Végig vártam, hogy az állítólagos családok közötti viszályról is kiderüljön valami, de az írónő képes volt kb. három mondatban kifejteni (pff!), arról nem is beszélve, hogy Jamesnek miért kellett az spoiler?!
Na jó, ez még Gayle Callentől is gyenge történetnek számított.

molybarby>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

A mai nap folyamán ez a könyv volt az ami megmentette a maradék hangulatomat. Igazi régi, romantikus történet megfűszerezve egy kis bosszúval. Isabelre a fekete angyalra nem tudok igazán semmi rosszat mondani, talán csak annyit, hogy megértem. Úgy nőtt fel, hogy férfiak vették körül, ezért nem kapta meg azt a neveltetést amire szüksége lett volna. Kicsit elveszett. De nem baj, mert pont ekkor talál rá James. Együtt nagyon jól összeillenek, még ha nem is így gondolják. Az elejétől a végéig izgultam, még ha tudtam is mi lesz a vége. Hajnali egyik bírták a szemeim az olvasást, reggel pedig az első dolgom volt, hogy folytassam. :)

Paulina_Sándorné P>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Aranyos történet volt, bár nem szokványos volt a főszereplő hölgy, Isabel. Aranyos és szimpatikus volt, sajnáltam, hogy az apja elég rosszul bánt vele, és csúnyán kihasználta. De tetszett a stílusa, bár sokszor fejjel ment a falnak, de nem futamodott meg. James-t is megkedveltem, bár sokszor szerintem bántóan viselkedett, főleg miután spoiler Na itt azért, sokszor túlzásba vitte a dolgokat. De tetszett, ahogy alakult az életük.

Eva_Pussova>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Nagyon humoros történet. A két szereplő állandóan civakodik, borsot tört a másik orra alá. Nem csoda , hisz, ha egy lányt arra nevelnek, hogy gyűlöljön egy bizonyos férfit, abból jó nem sülhet ki, és a király parancsára meg kell házasodniuk.

HENGYE>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Nagyon jó kis történet volt, olvastam volna még. Kedves, jópofa, humoros. Az elejétől a végéig izgultam.
Isabel , kit az apja bosszúra nevelt kirabolja és megsebesíti James Bolton-t a család ősi ellenségét. Bár James elfogja a lányt, a király parancsára össze kell házasodniuk. Innen követhetjük Fekete Angyal lassú, ám aranyos átalakulását, bár igazi háziasszonnyá nem sikerült válnia. Jamest nagyon kedveltem, nagyon szimpatikus volt, hogy meg akarta ismerni a hozzáadott felesége múltját is.

Tímea_Kocsis_2>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Különleges történelmi romantika, egy trilógia középső kötete. A középkorba kalauzol minket, lovagok és családi viszálykodások közé. Nagyon szimpatikus Isabel figurája, a félrevezetett lovagnő. Szerelem két ellenséges család sarjai között, némi uralkodói közbenjárással. A félreértések majdnem olyan rombolóak lehetnek, mint a gyűlölet, ami kezdetben tombolt hőseink és őseik között.

Pötty96>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

Nagyon jó kis történet. Hangulatos, aranyos, kellemes és szórakoztató.
Mostanában nagyon megszerettem ezt az oroszlános sorozatot és most hírtelen elég sokat sikerült beszereznem, szóval dőzsölés van ezen a téren. Ezen felkerekedve sikerült megszereznem Gayle Callen könyveit.
Nagyon megtetszett a stílus, a szereplők, a tájak minden. Isabel egy nagyon kellemes karakter, hiába a neveltetéséből fakadóan egy elég fura jellem lett. James nem egy álompasi, de ettől függetlenül tetszetős.
Szó ami szó nem egy túl bonyolult történet, de nagyon szórakoztató.

Kuri_Szilvia P>!
Gayle Callen: Esküdt ellenségek

A harcos amazon bosszú hadjárata egy cserben hagyott vőlegényen. Összességében a történet jó, de Isabel férfias viselkedése, és ahogy bánt Jamessel kicsit túlzásnak találtam.
A családok közti viszályról olvastam volna bővebben. Az első rész jobban tetszett.

Ercsusz>!

– A kislányok, akik férfiakkal mennek ki, mindig bajba kerülnek – suttogta.
Isabel belélegezte James leheletét.
– De nem Wallace-szal. Ő úriember.
– De én nem vagyok az.

25. fejezet

Sippancs P>!

– Nem hinném, hogy árulás az, ha meg akarod védeni a családod, még akkor sem, ha nem működik a terv.

Sippancs P>!

– […] Egyetlen férfi sem akar engem, mert olyan megaláztatást szenvedtünk el a Bolton családtól.
– Isabel, ez nem igaz – mondta James. Lassan kinyújtotta a kezét, és megfogta a nő derekát. – Te egy hihetetlenül gazdag nemes hölgy vagy. Púposnak kellene lenned ahhoz, hogy ne vessenek rád szemet.
– Köszönöm – felelte keserűen Isabel.

Ercsusz>!

– Tudsz táncolni? – kérdezte Margery. Isabel legszívesebben felkacagott volna.
– Nem tudok.
– A fivérem szeretne táncolni veled.
– Nem fog – válaszolt gyorsan Isabel.
Margery elmosolyodott.
– De én elhatároztam magam. Megmondom neki, hogy szeretnél megtanulni táncolni.
[…]
– Isabel táncolni akar veled.
– Nem hiszem.
– Azt akarja, hogy tanítsd meg.
[…]
– Táncolsz vele, vagy sem?
James mosolya elhalványult, majd lehalkította a hangját.
– Nézz a kezemre, Margery. Nem tudok táncolni.
– Akkor ma este nagyon jól illetek egymáshoz.

27. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: James Markham (Lord Bolton) · Margery Welles
Zeraphic>!

James tiszta kötszerbe tekerte Isabel kezét, s élvezte, hogy megérintheti a bőrét. Hirtelen fura szagot érzett, és előrébb hajolva szippantott a levegőből.
– Sört érzek a leheleteden?
Isabel szeme elkerekedett, és egyik arcán egy gödröcske jelent meg.
– Azt mondtad, a sörfőzést is tanuljam meg.
– Ez nem azt jelenti, hogy le kell innod magad!
Csak nem magában kacarászik?
– Nem vagyok részeg. Azt mondták, kóstoljam meg a sört.

24.fejezet

Ercsusz>!

Vannak dolgok, melyeken már nem változtathatunk, de talán javíthatunk rajtuk

26. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Sir Reynold Welles vikomt
Ercsusz>!

– Úgy hallottam, remekül ért a kardforgatáshoz.
Isabel szándékosan nem nézett James-re.
– Jó vagyok, de nem legyőzhetetlen.
– Hál' Istennek – tette hozzá a férje. – Különben most nem lennék itt.
Reynold nevetett.
– Ezt a történetet hallanom kell!

26. fejezet

– Áthatóan bámul, uram.
James megvonta a vállát, majd arca eltorzult a fejébe hasító fájdalomtól.
– Csak a kilétén tűnődtem.
– Akkor nem tarthatom bizonytalanságban tovább. Én vagyok a Fekete Angyal.
– Az édesanyjának kitűnő lehetett a humora. Ilyen érdekes név!

Első fejezet

Kapcsolódó szócikkek: James Markham (Lord Bolton)
Ercsusz>!

– Kijönnél velem ma este? Mindenszentek estéje van. Örömtüzeket gyújtanak minden domboldalban.
Isabel sóhajtott.
– Miért csinálják?
James megpróbálta leplezni megdöbbenését. Hát ilyen ősi, szent szertartásokat sem engedélyeztek a Mansfield kastélyban?
– Azért gyújtunk tüzeket, hogy a halottak lelke könnyebben megtalálja a mennyországba vezető utat. Ezen a napon köztünk járnak a szellemek… legalábbis a babonások így hiszik. Nincs kedved kijönni ma este a domboldalba, és megnézni a tüzeket?

28. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: James Markham (Lord Bolton)
HENGYE>!

– Szeretlek, James – mondta Isabel halkan. – A kezed csak téged zavar, engem nem.
A férfi remegő kezét magához szorítva, megfogta a homlokát, majd a mellkasát.
– Csak az számít, ami a fejedben és a szívedben van. Persze, a férfiaknál van még egy dolog.

Welles testvérek trilógia sorozat · Összehasonlítás