A ​szeretet titkai 2 csillagozás

Gay Hendricks – Kathlyn Hendricks: A szeretet titkai

„A legfontosabb dolog az életben, hogy érezzük a bennünk és a körülöttünk élő szeretetet.” Egy elkötelezett kapcsolatban azonban időről időre problémákkal kell szembenéznünk.

A párkapcsolati szakértők, Gay és Kathlyn Hendricks, – akik idáig is párok ezreinek segítettek nehézségeik leküzdésében, maguk pedig 25 éve élnek házasságban – most megmutatják, mi is az, ami elszívja az életerőt a hosszú távú kapcsolatoktól, és mit tehetünk annak érdekében, hogy azok újraéledjenek. A munkájukból, illetve a saját tapasztalataikból származó intuícióik segítségével egy ötletes programot szerkesztettek (Tartós Szeretet program) aminek segítségével az intimitás mélyebb szintjét érhetik el a partnerek, ugyanakkor egymás egyéni szabadságát is növelhetik.
A hasznos, valódi életből vett példákat és őszinte tanácsokat tartalmazó könyv alapvető olvasmány bárki számára, aki hosszú távú kapcsolatban él, és nem csupán arra vágyik, hogy éljen, de virágozzék is a kapcsolata.

Lexecon, 2007
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638758507 · Fordította: Torkos Dóra

Caedere>!
Gay Hendricks – Kathlyn Hendricks: A szeretet titkai

Általában kerülöm az ilyen könyveket, mivel szerintem ugyanezt az információt online is megtalálom, ráadásul körítés nélkül. Viszont egy zsákbamacskában kaptam a kötetet, illetve most egy kihívás miatt el is olvastam.

Megérte.

Az, hogy konkrét példákat említenek, a lényeget kiemelik a szerzők rengeteget segít. Sokkal könnyebb megérteni azt a fejlődési irányt amit mutatni akarnak. Emellett pedig a kis munkafüzet részek nagyon hasznosak, a cselekvési tervekkel együtt. Ha valaki javítani akar a kapcsolatán ez egy remek indulópont.

Egyetlen egy bajom van: körítésből még így is sok. Minden fejezet eleje és vége ugyanaz. „X tevékenység harmóniát/kreativitást/boldogságot stb. hoz majd a kapcsolatodba. Ez fontos/jó/segít.” És egyéb megnyílvánulások, amik nem sokat tesznek a mondandóhoz.

eeszter>!

A párkapcsolatban rejlő kreativitási problémák megoldásának művészete abban rejlik, hogy mindkét fél felfedezi a saját eszközeit. Valaki számára ez például napi tíz perc spontán vad táncot jelent. Míg valaki más számára egy csésze teát és egy félóra magányt.

Kapcsolódó szócikkek: kreativitás · magány · párkapcsolat · tánc · tea
eeszter>!

Káros vonzalomról akkor beszélünk, ha olyan emberek, akik alapvetően nem kedvelik vagy tisztelik önmagukat, hasonló embereket vonzanak be az életükbe. Egymásba gabalyodnak, hogy legyen társaságuk a szenvedésükben.

eeszter>!

Amikor az emberek titkokat rejtegetnek a párjuk előtt, akkor mind több és több hibát kell találniuk a másikban.

eeszter>!

A vádaskodás erős függőség. A másik vádolása adrenalin-robbanást idéz elő. […] leköti a párokat, így nem kell szembenézniük a kreativitásuk kifejezésének félelemteli folyamatával.

Kapcsolódó szócikkek: kreativitás · párkapcsolat