A ​nagy ugrás 10 csillagozás

Győzd le a rejtett félelmet, és emeld a következő szintre az életedet!
Gay Hendricks: A nagy ugrás

Takarítsd el az utolsó akadályt a végső siker útjából.

A nagy ugrás című könyv New York Times sikerlista szerzője, Gay Hendricks egyszerű, mégis átfogó programot kínál a boldogság és elégedettség útjában álló egyetlen valós akadály legyőzésére. Világosan megmutatja az utat, amelyen haladva teljesen kibontakoztathatjuk a bennünk rejlő lehetőségeket, és nemcsak pénzügyi téren, hanem a szeretetben és általában az életben is sikeresek lehetünk.

Guruló Egyetem, Budapest, 2017
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420160 · Fordította: Kovács Zsuzsa
Guruló Egyetem, Budapest, 2017
240 oldal · ISBN: 9786155420191 · Fordította: Kovács Zsuzsa

julcseee P>!
Gay Hendricks: A nagy ugrás

Gay Hendricks: A nagy ugrás Győzd le a rejtett félelmet, és emeld a következő szintre az életedet!

Ez az egyik legjobb (ha nem A legjobb) önfejlesztő könyv, amit valaha olvastam. Pedig olvastam egy párat már.
Ha csak egy önismereti / önfejlesztő könyvet akarsz olvasni, én azt mondom, EZ legyen az!
Nagyon nehéz ebben a témában úgy olvasni, hogy ne találkozz benne klisékkel, máshol ezerszer leírt gondolatokkal (átfogalmazva), de itt valahogy mégis olyan volt, mintha folyamatosan újakat olvasnék. Pedig nyilván, vannak benne olyanok is amiket már tudtam, de mégis imádtam minden egyes sorát.
De itt is igaz az örök érvényű szabály, elolvasni nem elég, tudatosan beépíteni a mindennapokba, és keményen dolgozni rajta hogy az életünk jobb legyen, na az az igazi nehézség.

Topi33>!
Gay Hendricks: A nagy ugrás

Induljunk ki abból, hogy minden könyvben van legalább pár olyan mondat, ami miatt érdemes elolvasni. Na, ez pont az a könyv, amiben csak pár ilyen mondat van :) … teszem hozzá mindjárt: szerintem. Nyilván lesz, akinek tetszeni fog a könyv egésze, és ez jó.
Én mindenesetre úgy éltem át, hogy bíztató érzés kerített hatalmába az első 50 oldal olvasása során, és vártam, hogy valami egészen forradalmi dologgal fogok szembenézni, mert a Szerző a maga szakmájában nagyon ott van – de ez a szakma nem a könyvírás… Aztán hosszas átvezetés után jött az ezotéria, amibe még Einstein relativitáselmélete is helyet kapott Newton terhére… és… és innen már csak a könyv végét vártam. Igen, a könyv végén is voltak jó és elolvasásra érdemes gondolatok, de számomra ezek nem álltak össze egy nagy egésszé. Szóval a mű inspirációt is feldolgozó üzemben készült, és motivációt nyomokban tartalmaz. Végig volt egy olyan érzésem, hogy a fordítás sincs ott a szeren. Többször megcsapott a szele annak, hogy egyes mondatoknak így, ebben a formában nem sok értelme van, néhol magyartalan a fogalmazás. Persze nem akarok gagyizni, sokkal jobb lett, mintha én fordítottam volna :D

frankysilver P>!
Gay Hendricks: A nagy ugrás

Ez a leginspirálóbb könyv, amit valaha olvastam. Rengeteg, évtizedek óta meglévő kérdésemre választ kaptam.