Elveszett ​Feloldozás (The Horus Heresy 18.) 22 csillagozás

A Terra szellemei
Gav Thorpe: Elveszett Feloldozás

Ahogy a Hórusz Eretnekség megosztja a Birodalmat, Corax és kevés megmaradt Hollógárdistája kimenekül az Isstvan V mészárszékéről. Miután ellátták sebeiket, a vérmocskos űrgárdisták megpróbálják visszaállítani a légió létszámát, és visszatérni a harcba, hogy a háborúval lesújtsanak az áruló Hadúrra. Corax, akit feldúlt a légiója által elszenvedett iszonyatos veszteség, visszatér a Terrára, hogy apjának, az Emberiség Császárának segítségét kérje. Miután ősi titkokba nyer bepillantást, Corax nekiáll újjáépíteni a Hollógárdát, és bosszút forral áruló primarcha testvérei ellen. De nem minden megmaradt harcosa az, akinek látszik… A titokzatos Alpha Légió beszivárgott a túlélők közé, és el akarja pusztítani a Hollógárdát, mielőtt még újraszerveződnének és fenyegetést jelentenének Hórusz terveire.

Tuan, Budapest, 2019
492 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156075062 · Fordította: Molnár Orsolya Rita

Mzoltan1>!
Gav Thorpe: Elveszett Feloldozás

Gav Thorpe: Elveszett Feloldozás A Terra szellemei

A szerzőtől ez az első regény amit olvastam, és hála az égnek elégedett vagyok a stílusával. Az eleje és a vége tetszett leginkább, érdekességként még a primarcha gondolataiba is betekintést engedett. A regény közepén végigfolyó tudományosabb részt a történet szempontjából kár lett volna kihagyni, itt érthetően mérséklődött az akció, szerencsére az utolsó harmadára ezt szépen behozta. Szép egész kerekké állt össze a jól adagolt intrikás szálakkal együtt, még némi tragikumot is éreztem a végén, ami nálam nagy szó a Horus Heresy sorozat eddigi részeit tekintve (kivéve Az első eretnek és az Ezer fiak c. kötetek).

Mzoltan1>!

Mindig azt tanítottam nektek, hogy a remény szükségtelen dolog. Nincs más, csak tettek és következmények. Ezt a krédót még mindig vallom. A Hollógárda számára nincs remény. Úgy teszünk, ahogy jónak látjuk, a következmények pedig majd felfedik magukat.

Gav Thorpe: Elveszett Feloldozás A Terra szellemei

The Horus Heresy sorozat · Összehasonlítás