Vámpírok ​múzsája (Borbíró Borbála 1.) 286 csillagozás

Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Borbíró ​Borbála a magyarországi Vámpírkutató Intézet alkalmazottja, bakancsos tudós és magánéleti szerencsétlenség, akinek a munkája a mindene – ám amikor hatalomra kerül az Emberfeletti Összefogás Pártja, az intézet az élőholtak megnövekedett politikai befolyásának köszönhetően bezárja kapuit. Mit tehet egy állástalan vámpírkutató egy olyan Magyarországon, ahol a vámpírok lassan teljes jogú állampolgárokká válnak, és ahol a háttérben köttetett szerződések különleges kiváltságokat is megadnak nekik?

Az állás, amely végül az ölébe hull, jóval több és veszélyesebb, mint amiről valaha is álmodott, és rejtélyes, új főnöke hamarosan hajmeresztő feladat elé állítja: be kell épülnie a kormány tanácsadói, az IQ vámpírok közé, hogy kiderítse, mit titkolnak emberi szövetségeseik elől. Bori nem tudja, képes lesz-e átverni Magyarország legokosabb vámpírjait úgy, hogy csupán eszére és alaposan felvágott nyelvére támaszkodhat, de a vérét, életét és emberségét… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Delta Vision, Budapest, 2012

Borbíró Bori · Sebes Attila · Fehérholló Filip · Koppány · Eric Bowman (Gaura Ágnes Borbíró Borbála sorozatából) · Levente · Ligeia · Mark Hensel

Disznóparéj_HVP IP
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Szóval akkor az úgy volt, hogy elmentem bölcsész egyetemre, mert nem értettem a számokhoz, főleg, amikor a róluk szóló tantárgy óráin a számok el is tűntek a tábláról és a helyüket mindenféle rúna és obskurus mágikus véset foglalta el. Ellenben szerettem a nyelveket és nagyon érdekelt, mitől működnek és mitől működnek jól meg hogy mit lehet írni a segítségükkel. Nem akartam én bölcsész lenni, de bakker, ez érdekelt.
Aztán kiderült, hogy bölcsésznek lenni nem hogy jó, hanem nagyszerű dolog. (Csak hát nem, nem azért, mert azóta arany alvázas Royce-Royce dübörög a popsim alatt.)
Ezeket a jó érzéséket szabadította rám a Vámpírok múzsája, de garmadával. Folyamatosan úgy éreztem, hogy én ezt a Borit ismerem, aztán szépen rájöttem, hogy ÉS TÉNYLEG ismerem: tényleg volt olyan lány barátom az egyetemen, akinek a hűtőjében pálinka volt, de más nem, akivel gond nélkül lehetett beszélgetni az elmúlt négyezer év legizgalmasabb csatáiról vagy legérdekesebb titkosírásairól, esetleg a keresztes háborúk téves megítéléséről – de aki évek óta nem volt moziban, és halvány elképzelése se volt, milyen párt van jelenleg kormányon…
És én szerettem ezekkel az arcokkal lógni, úgyhogy már az elején úgy éreztem, hogy Borival is jó lesz.
És jó is lett.
A csaj kellően vagány és tökéletesen bölcsész (a kettőnek köze is van egymáshoz), stílusa tökéletesen illeszkedik a szöveg stílusához: lendületes, erős. A sztorit spoilerezés nélkül kb. úgy tudnám körülírni, hogy olyan, mintha az Underworld írói egy este bepálinkáztak volna J. Goldenlane-nel és egy csapat egyetemi irodalomtanárral, és eldöntötték volna, hogy közösen írnak egy regényt, amiben a vámpírok nem csillognak, hanem rohadtul ijesztőek, a bölcsészek meg végre nem McDonaldsban robotoló habókos Hugrabug-tagok, hanem hasonlítani fognak a valóságos bölcsészekre. Azaz nem teszetosza kretének, hanem saját ágazatukban kúl arcok, ráadásul nyitottak és gyorsan képzik magukat más területeken is.
Így lesz Boriból titkosszolgálati munkatárs, hogy felderítsen egy rendkívüli összeesküvést, ami a mágikus lények és az emberek közti törékeny béke megtörésével fenyeget, pedig szakirányú végzettsége alapján nem igazán kellene ilyen veszélyes környezetbe engedni…
Pokoli szórakoztató átirata ez a diplomákba és napi politikai polgárháborús drámánkba szerelmes hazánknak, realisztikus, véres vámpírokkal, elég sötét sötétséggel és elég vicces viccekkel – meg egy női főszereplővel, aki minden trenddel szembemenve
1. nem leszbikus
2. nem boldog, energikus szingli
3. nem „erős női karakter”, ahogy a divatossá vált kifejezés szól
4. úgy vagány, hogy közben nő
5. úgy bölcsész, hogy nem lúzer
6. úgy lúzer, hogy az hihető.
Szóval, tessék Gaura Ágnes tanárnőnél felvenni a BBNVÁM-001-es tanegységet, a Bevezetés a szórakoztató magyar vámpirológia 1-et, de gyorsan, mielőtt elfogynak a helyek, vagy kidob a neptun!

Gorkie P

Nagyon-nagyon jó volt!
Egy jól felépített történetet kaptam, szépen kidolgozott cselekménnyel és karakterekkel.
Érdekes világot tárt elénk az Írónő. Kifejezetten tetszett az alapfelállás. spoiler. Rengeteg vámpírtörténet van már, de ez valami új volt.

AniTiger MP
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Az állam a padlón van, mióta befejeztem a könyvet, mert erre nem számítottam! Belevaló főszereplős, humoros dialógusokkal teli, erős sorozatkezdő regény, amit elolvasva az ember szinte nyúlna a folytatásért. Ebből adódóan 100%, hogy folytatni fogom!

A végén ugyan kicsit sok volt nekem a múzsa-risza, de ettől eltekintve végig lekötött és beszippantott a regény. Utólag belegondolva már az elején magával ragadott, pedig ott még igazán nem is történt semmi különös, csak megismertük a XII. MagicoMania Konferencia társaságát, megtudtuk, hogy Bori aktívan vámpíros szerepjátékozik és a Magyar Tudományos Akadémia Vámpírkutató Intézeténél (MTA-VKI) dolgozik vámpírológusként a bölcsészdiplomájával.

Kedvenc rész: a hányós állásinterjú és Attila ’kreatív’ megoldása. (Meg úgy általában odáig vagyok Sebes Attiláért! ,))

Rajongás: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2017/05/gaura-agne…

Niitaa P
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Azt. A . Leborult. Szivar. Végit. Neki.
Az eleje kicsit döcögősen ment, nem tudtam ráhangolódni, de aztán magával ragadt és két nyerítés között a székről leesve próbáltam összeszedni magam.
Először is: egy olyan társadalom kritikát ad, hogy köpni-nyelni nem tudtam. S nem elég, hogy a megjelenése idejére tekintve tartalmaz valós elemeket, de a mostani helyzetre is teljes mértékben rá lehet húzni. (Gaura Ágnes, csak nem médium vagy Te is? )
Kérem szépen, itt nem átlagos szereplőkkel találkozik az ember. Nincsenek meg a kötelező sémák, a bevett klisék. Ez egy ízig-vérig magyar regény, magyar poénokkal, hasonlatokkal.
Kedvenc karaktereim Kristóf és Koppány lettek holtversenyben. Aki olvasta, tudja miért, aki nem, az meg ne habozzon: kapja a kezébe a könyvet és uccu neki!
Már csak egy kérdésem maradt: Vajon hülyének néznének az utcán, ha én is „Magyar nyakba magyar szemfog” feliratú pólóban rohangálnék?

Mrs_Curran_Lennart P
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Már régóta el akartam olvasni ezt a könyvet, mert újabban egyre többet olvasok fiatal magyar íróktól. Bori szerencsére cseppet sem hasonlít Anita Blake-re. Inkább kicsit olyan, mint Rachel Morgan a Boszorkányfutamból. Kicsit szerencsétlen, ám nagyszájú és talpraesett. Könnyen keveri bajba magát, a szerelmi élete viszont pocsék. Attilát, a főnökét nagyon bírtam. A fickó egy kissé antiszociális, ámde felettébb önelégült tapló. A szócsatáikat nagyon élveztem. A legtöbb ilyen történetben az egymást cikiző felek előbb-utóbb összejönnek, Attila azonban már nős. Ami a vámpírokat illeti, sajnos sehol egy Jean-Claude. Különösebben sem ellenszenvesek, sem szimpatikusak nem voltak. Viszont amikor egy vámpírt Bélának hívnak, azon röhögnöm kell. Összefoglalva, nagyon jó kis történet volt. Csipet társadalomkritikával és sok-sok humorral.

Wandamaci
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Régóta tervben volt a könyv elolvasása, hiszen sok figyeltemnél láttam és elég pozitívan vélekedtek róla, viszont csak a 7. Mini-Könyvklubnak köszönhetően álltam neki, mivel úgy alakult, hogy ez a mű lett a májusi olvasásunk.
Régebben valamiért ódzkodtam attól, hogy magyar íróktól olvassak. Fogalmam sincs honnan jött ez a butaság, de már rájöttem, hogy kár volt kerülnöm őket.
Tetszett a világfelépítés. Sok vámpíros történetet olvastam már, de sosem gondoltam bele, hogy tulajdonképpen miért ne rohangálhatnának vámpírok Magyarországon is? Valahogy mindig elhatároltam a két dolgot, de itt nagyon jól működött.
A szereplőket tekintve mondhatom azt, hogy senkit nem kedveltem meg.Borinál nem tudatosult még bennem az elején, hogy a Borbíró vezetéknév nem véletlen, vagy nem is feltétlenül az alliteráció kedvéért van, hanem tényleg nem veti meg az alkoholt.Ez a nyegle lazaság és az enyhe alkoholizmus nekem nagyon elvitte a karaktert.
Az írásmódot tekintve volt a laza, szlenges stílus majd utána nagy hirtelen szinte egy tudományosabb jellegű értekezés. Ezt a kettőt nem tudtam összeegyeztetni annyira elváltak egymástól.Mindemelett csak bámultam, hogy rengeteg háttérmunkát és kutatást igényelhetett, de mégis kizökkentett.
A másik zavaró tényező számomra a humor volt. Egyszerűen pont az a fajta humor, amit én nem tudok értékelni, így sajnos nem azt reakciót váltották ki belőlem, mint amit kellett volna.
Összességében csalódott vagyok, bár belátom, hogy valójában azért mert ez a mű nem nekem íródott, nem az én stílusom. Szerintem túl komolyan vettem, amikor nem kellett volna, viszont a humoros oldalát sem tudtam értékelni.
A világfelépítés és a történet tetszett, viszont a szereplőkkel nem tudtam azonosulni.

CsakSimánDorka P
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

A Mini-Könyvklub alkalmával vettem kezembe a könyvet és nem bántam meg! Régen nevettem ennyit könyvön, annak ellenére, hogy nem éppen a leghumorosabb a története.
A karaktereket imádtam, nagy kedvencem lett Bori mily meglepő és Ligeia. Na persze azért Koppány és Attila sem semmi, de azért a két csaj vitte a prímet. Bori egy igazi belevaló tökös csaj, aki mellett elbújhat bármelyik macsó! Nem fél elvégezni a mocskos munkát, ami kiszabott rá új főnöke Attila, és persze a dolgoknak is rendesen utánanéz. Nem semmi az a háttértudás, amije van ennek a nőnek, mondjuk, meg sem lep, mivel 2 diplomás.
Nagy kedvenc volt a sok – sok irodalmi – főleg Poe – utalás. Látszik, hogy az írónő sokat olvas, így Borinak is adott hátteret ez ügyben, hogy képben legyen a dolgokkal. Gaura humora valami iszonyat jó, illetve nagyon tetszett a felépített világ miután mindenre fény derült. Nem tudom, hogy lehet ennyi mindent észben tartani, de majd az interjúban biztos valaki megkérdezi tőle, ha nem lesz más, hát én. Ó és még valami: nekem nagyon bejön, mikor egy magyar író él a magyar nyelv szépségeivel, vagyis nem fél használni a káromkodásokat.

ViveEe P
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Nagyon tetszett, jó a történet, a karakterek és a humor. :)
Szóval Magyarország, ahol nem éppen a megfelelően kvalifikált emberek ülnek fontos székekben, és ezért a háttérből segítik őket. És itt ezek a segítők okos vámpírok, akiknél balhé van, mert ellopták a Szent Gráljukat, és anélkül nincsen buli. A szervek félve, hogy ebből minimum az ország összeomlása származik majd, mozgosítják a mi Borinkat, aki amellett, hogy bölcsész, és kicsit magánéleti lúzer, nagy vámpírkutató.
Imádom Borit. Még ha tudja, hogy életveszélyes és őröltség amit csinál, bedobja a málnapálinkáját, és kísérőnek egy csodaszérumot és már tettre kész. Csípem a humorát, és kifejezetten jó páros Attilával. Ennyit szivatni a másikat… :D
A vámpírvilág is tetszik. Nagyon szívesen elmennék Bori törzshelyére, és jöhet a darts! Bár nagyon béna lennék, de sebaj! :D
Nagyon szívesen folytatom a sorozatot, mert érzem, hogy ez csak jobb lesz. :)
És hát annyira gyönyörű az összes borító, hogy mindenképp a polcomon a helye. :)

J_Goldenlane I
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Remek darab! Egyértelműen rávett, hogy el akarjam olvasni a teljes sorozatot!

Valeria729 P
Gaura Ágnes: Vámpírok múzsája

Még nem nőtt teljesen a szívemhez, de egy ilyen intellektusú könyvre nem tudok öt csillagnál kevesebbet adni. E mögött ott a tudás, látszik a kutatómunka, hogy nem csak úgy össze lett dobva. Logikailag is tökéletes, minden gondolatnak helye van, és illeszkedik a kigondolt rendszerbe. Élvezettel olvastam a történelmi, illetve az irodalmi utalásokat. Tetszett Bori szarkazmusa, a finom társadalom kritika. A múzsás rész, a szertartás előtti beszélgetés Bori és Ligeia között mindent vitt nálam.

Jeffi SP

Az ember elvből nem utasít vissza édességet, lenyomja, még ha belepusztul is, mondja ki az íratlan Borbíró családi ebédkódex.

Kapcsolódó szócikkek: édesség
Cheril

– Klinikai kísérletek bizonyítják, hogy a páciensek kilencvenhét százalékánál használ.
– Tényleg?
– Nem.De ha reklámot csinálnék ez a mondat biztos szerepelne benne. Állítólag a nők miatt rakják bele a számokat. Minden, ami nyolcvanon felüli szám, női vásárlókat vonz. Valószínűleg azért, mert ezt a nagyságrendet már el sem tudják képzelni.
– Elmúlt a népmesei varázsod – közöltem vele – Hacsak paraszt mivoltodat nem tekintem annak.

Petrocelli

– Elmúlt a népmesei varázsod – közöltem vele. – Hacsak paraszt mivoltodat nem tekintem annak.

lilla_csanyi P

Bowman egy arcizomrándulással jelezte, hogy hallotta a szavaimat. Rövid, szőke haja és hideg kék szeme volt, és hirtelen átfutott az agyamon, hogy milyen jól festene egy Waffen SS egyenruhában. Nem mintha bírnám a nácikat. De azok aztán tudtak egyenruhát tervezni!

petamas +P

– Nekem anyukám annak idején azt mondta, mindegy, mit csinálsz, édes kislányom, csak a legjobb legyél benne.
    – Okos asszony lehet.
    – Igaza volt. És mivel nem volt semmi, amiben a legjobb lettem volna, hát kitaláltam valamit, amivel senki sem foglalkozott. Nem kunszt a legjobbnak lenni abban, amit egyedül te csinálsz.

Kapcsolódó szócikkek: Borbíró Bori
Pöfivonat P

Ahogy Jerome vámpír is megmondta mind a kétszáznegyvenhat évével: a nőknek két olyan tulajdonságuk is van, amit évszázadok alatt sem képes megszokni egy férfi: a tökéletes következetlenség és az ezzel párosuló, kielégíthetetlen kíváncsiság.

nykyriana

Mi van? – hördült fel Attila türelmetlenül.
– Mi az, nem is tudtál róla? Pedig megdöntötték. A Coca-Colának nincs fogamzásgátló hatása, hiába hitted azt annak idején.
– Most szívózol velem? – (…)
– Dehogyis – mondtam komolyan. – Tényleg nem pusztítja a kis spermiumokat. Hiába volt ez a menő módszer ifjúságod hajnalán.
– Ifjúságom hajnalán? Negyvenhat éves vagyok, cseszd meg! Tegnap volt ifjúságom hajnala.
– És ezek szerint már kezdesz szenilis lenni – (…)

Kapcsolódó szócikkek: Borbíró Bori · Sebes Attila
Niitaa P

Márpedig ha nincs jó napkezdő kávé, oda a további boldogság.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Jean P

A családomról szállj le! Kábé annyi közöd van hozzá, mint ewoknak a Jedi-kardhoz!

Kapcsolódó szócikkek: Sebes Attila

Borbíró Borbála sorozat · Összehasonlítás