Démoni ​színjáték (Borbíró Borbála 0.) 86 csillagozás

Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Borbíró Borbála, a magyar Vámpírkutató Intézet munkatársa éles bevetésre készül, ehelyett egy színházi előadásra kap meghívót. Ám a nézőközönség nem emberekből áll, és tőle sem színikritikát várnak el. A színházból pedig nem mindenki távozik élve, aki oda a lábát betette…

Eredeti megjelenés éve: 2012

Delta Vision, 2012
34 oldal

Borbíró Bori

ViveEe P>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Gondolom ez a kis novella azt a célt szolgálja, hogy eldönthessük érdekel-e minket Bori élete és kalandjai. És pont ezért volt hiba az 5 eddig megjelent Bori könyv után olvasni. Így nem tudom hozza-e a könyv, amiért íródott. De mivel én szeretem a Boriverzumot így ezt a kis novellát is.
Bár van előnye, hogy utoljára olvastam: annyira fura volt, hogy a színjátéknál tényleg nem fogott gyanút, és a nyelve sem volt olyan kontrollálhatatlanul éles. :D Fura egy ilyen Bori és jól szórakoztam. :)
De azért ezt ajánlom elsőnek a sorozatban elolvasásra. :)

Detty89 P>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Évekkel ezelőtt olvastam a sorozat első részét, szinte már el is felejtettem, mennyire szeretem Bori stílusát!
Idén tervezem folytatni a második résszel, szerencsére ez a kis szösszenet meggyőzött, hogy ne hagyjam abba a sorozatot! :)

perpetua P>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Valószínűleg más élmény lett volna, ha az első rész után olvasom, mert így tényleg csak egy pici ízelítőt kaptam Borbíró Bori életéből. De gondoltam így el tudom dönteni, hogy szeretném-e folytatni és tetszik-e a stílus. :)
Még nem szerettem teljesen bele a sorozatba, erre 34 oldal kevés, de határozottan felkeltette az érdeklődésemet. :) Segített a döntésben. :)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Borbíró Borbála 0

Aranyos, vicces kis szösszenet volt ez az elő-novella, tetszett.
Szimpatikus lány Borbála, aranyosak voltak a gyerekek az elején, igazi élmény a gyerekszáj kendőzetlen, őszinte megnyilvánulása.
Aztán betekinthettem Borbála munkájába és kicsit a vámpírvilágba.
Biztos, hogy el fogom olvasni az egész sorozatot.

chhaya>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Nagyon klassz kis szösszenet, jó kiegészítés a Boriverzumhoz. Ha jól emlékszem, az első részben valami kapcsán említették a vámpírszínházasdit, ami már akkor is megragadta a fantáziámat, szóval nem kicsit örültem, amikor felfedeztem ezt az előzménynovellát… És nem kellett csalódnom. :)

Shanara>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Nem, ez nem egy új Borbíró Bori könyv. Ez csupán egy novella. Egy előzménynovella. Viszont vitathatatlanul egy Borbíró Bori kaland. Maga a történet rövidke – lévén, hogy novella –, de megvan benne minden, ami egy Borbíró Bori sorozat könyvben is megtalálható. Na jó, Attila nem szerepel benne, mert ekkor még nem volt része Bori életének, de sok-sok szereplő felbukkan vagy kerül említésre a rövidke történetben, akik később is lényeges szereplők lesznek majd a kötetekben.
A hangulat és a poénok már ismerősnek tűntek. Borit most sem hagyta cserben csípős nyelve, nem fukarkodott a beszólásokkal. A vámpírszínházi előadás leírása megdöbbentő volt és nagyon is átélhető. Ami pedig kifejezetten tetszett, az a történet végén a csattanó. Hatalmasat kacagtam, amikor rájöttem, hogy végül is ki sétált bele és kinek a csapdájába. Szép húzás volt és ügyes megoldás. :)
Aranyos, szórakoztató és nagyon gyorsan elolvasható történet. A sorozat rajongóinak mindenképpen ajánlom, mert biztosan nem fognak csalódni benne.
Ha valaki nem ismeri a sorozatot, akkor akár ismerkedés céljából is nyugodtan tudom ajánlani a novellát. Ugyanezt a stílust fogja kapni a regényben is, csak némiképp nagyobb mennyiségben. :))
Figyelem! Nyomtatásban ne keresd, de névre szóló e-könyvként, a kiadó honlapjáról rendelve a tiéd lehet a történet potom 1 Ft,- ért.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2013/02/gaura-agnes-demo…

Hollóhát>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Az Embertelen jó kötetben olvastam, szerencsére így a magamfajta későnjövők is hozzáférhetnek. Kis ízelítő a Boriverzumból, az Attila előtti időkből (avagy időszámításunk előtt, A. e.). Véres, vagány, vámpíros, ahogy kell. Ugyan azt tudom mondani, mint a többi Boris novella kapcsán, kár lett volna kihagyni. Szerintem a sorozat előtt/közben/után olvasva is működik.

ieszti>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Boriverzum egy kis aranyos története ez…
Tarthatott volna tovább is, még szinte bele se kezdtem már végeztem is a novellával.
Aki olvasott már Borit, azoknak ajánlom bátran – gazdagabbak lesztek egy kis történettel. Aki még nem vett a kezébe Borbíró Borbála kötetet, remélem azoknak ezen kis novella olvasása után megjön majd a kedve.

Rise>!
Gaura Ágnes: Démoni színjáték

Örülök, hogy az első kötet elolvasása utánra hagytam, másképp nem élveztem volna ennyire.
Az első feléhez csak ennyit fűznék: szeretjük Bélát. :D
Az előadás végét ugyan sejtettem, de ez cseppet sem vett el az élményből. A poénokat imádtam, nem csalódtam.

Shanara>!

– Nehéz lett volna azt mondani, hogy éjszakai portás vagy? – vigyorgott Dani.
– Igen, nehéz – feleltem egyenesen. – A gyerekek olyanok, mint a vámpírok.
– Ne is mondd! – rázta a fejét lemondóan. – Még csak pár órája vannak itt, de már szinte az összes életerőt elszívták belőlem. És rettegek, hogy mi lesz, ha valami nem úgy történik, ahogy ők elképzelték.
– Én mindössze arra céloztam, hogy megérzik, ha nagyot hazudunk nekik. De értem, mire gondolsz.

(Delta Vision, 2012)

Sołya>!

– Nem viccelek. Láttál már te Barbie-filmet?!
– Nem. Sőt, azon leszek, hogy soha ne is lássak.
– Olyan, mintha két órán keresztül kínozna egy nagyon tapasztalt, nagyon szadista hóhér egy giccses, rózsaszín kínzókamrában, aminek már a színétől is a hányinger kerülget. Szinte éreztem, ahogy cseppenként szivárog el belőlem az életkedv és az életnedv.

Sołya>!

– Örülök, hogy ennyire a szíveden viseled az épségemet. Ja, bocsi! Mégsem. Hiszen neked nincs is szíved.
– Dehogy nincs – jött a sértett válasz. – Attól még, hogy diónyira aszódott és nem dobog, nagyon is létezik. És persze, hogy fontos vagy nekem, mit csinálnék ambrózia nélkül? Tudod, milyen íze van egy alkesz-homelessnek?

Rise>!

– Tudhatnád, hogy nem szervezném le a randit, ha bármi esélye lenne annak, hogy nem úszod meg élve – vont vállat.

Chuti>!

– Ő a szellemi atyja ennek az egész performansznak?
– Ahogy mondod. Épp, ahogy mondod. Több mint kétszáz éve csinálja már. De hát ismered a mondást: halandónak minden vicc új.
– Kicsit másképp ismerem a mondást, de értem, mire célzol.

giny>!

Az volt az illúzió, amikor elhitted, hogy mindaz, amit láttál, csak illúzió volt.

Sołya>!

…IQ-vámpírtól DNS-mintát szerezni kábé annyira esélyes, mint egy kétnapos zombinak országos matekversenyt nyerni, de erre már garantáltan nem fog emlékezni holnap.

Borbíró Borbála sorozat · Összehasonlítás