Kornél, ​a kobra 17 csillagozás

Gáti István: Kornél, a kobra

Ugye te is azt hitted, hogy a tetoválás örökké tart? Janó is így gondolta, ám mikor ötvenedik tetkója hipp-hopp eltűnt jobb karjáról, igencsak meglepődött. Vajon miért szökött meg Kornél, a kobra? Hova kúszik egy kígyótetoválás a mai Budapesten? Sikerül új otthont találnia?

„Gáti István szellemes, szikrázó rímekkel televarrott verses kalandozásait csak ajánlani tudom! Olvassátok, és tetováljátok ki a lelketeket, nem fog fájni!”
Lackfi János

Eredeti megjelenés éve: 2021

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634868798 · Illusztrálta: Klement Csaba

Tarja_Kauppinen IP>!
Gáti István: Kornél, a kobra

Szeretnék még olvasni Gáti Istvántól, mert formailag csaknem tökéletes, de nem tetkókról! A Budapesten csavargó kis kígyó kalandjai jópofák lennének, ha nem ugranának az arcunkba minden második oldalról kitetovált, sok fülbevalós, nagyon nem esztétikus stílusú emberek. Egy gyermekkönyv minden szempontból jó példát kéne mutasson, nem azt kellene sugallnia, hogy a tetkó, a piercing milyen szép és jó. Nem az. Pedig a vers maga az lenne, úgyhogy kíváncsian várom a költő következő kötetét, bízva abban, hogy az már nem fog ilyetén esztétikai szempontokon sem elcsúszni.

Nikolett0907 P>!
Gáti István: Kornél, a kobra

Gáti István szerző stílusa könnyed, ráadásul merész vállalkozás volt a részéről, rögtön egy verses mesét írni az ifjú olvasóknak.

A történet főszereplője Kornél, a kígyó tetkó, akinek születésétől kezdve követhetjük nyomon sorsa alakulását.

A verses mese nehéz műfaj és nem is való mindenkinek. Bár voltak részek, amik erőltetett érzést hagytak bennem, mégis többnyire ritmikusan lehetett haladni az olvasással.

Ellenben nem örülök neki, hogy majdnem minden oldalon az a tény van kiemelve, miszerint a tetoválás milyen menő dolog. Bár elismerem a művészeti részét, mégsem tartom helyesnek, hogy kisebb gyermekeknek az legyen hangsúlyozva, hogy ez mennyire jó és minél hamarabb csináltasson mindenki egyet. Minden felnőtt eldönti maga, hogy akar-e, de gyerekek tekintetéből károsnak tartom.

Ezektől függetlenül szeretnék még a szerzőtől olvasni.
Egy olvasásnak megfelelt.

Móra, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634868798 · Illusztrálta: Klement Csaba
Gyula_Böszörményi IP>!
Gáti István: Kornél, a kobra

Kezdjük egy buta kijelentéssel: állatmesékkel Dunát lehetne rekeszteni!

És akkor most képzeljük el, hogy a Margitsziget északi csúcsán ezer meg ezer mesemondó gyülekezik, és egy adott jelre egyszerre és jó hangosan egy-egy állatmesét kezd el mondani. Vagy inkább azt képzeljük el, hogy Pest és Buda rakpartjain szintén ezer meg ezer óriási, billenőplatós teherautó sorakozik fel, és rakományukat, mely sok millió papírlapra írt állatmeséből áll szintén egy adott jelre, egyszerre döntik a Dunába. Azt hiszem, egyik módszer sem volna alkalmas arra, hogy valóban elrekessze a folyót – szóval ez tényleg butaság!I tt több:https://librarius.hu/2021/10/19/gati-istvan-kornel-a-ko…

csgabi P>!
Gáti István: Kornél, a kobra

Nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre, hiszen utoljára verses történetet talán középiskolában olvastam a kötelező irodalom által. Az első benyomás minden könyvnél a borító, majd belelapozva a történetbe, az illusztrációk. A fülszöveg ismeretében ez a friss, modern rajzolás nagyon illett a kötethez, Klement Csaba rajzain keresztül jópofa személyiséggel ruházta fel a szereplőket. Először magamban olvasva kezdtem bele Janó, de főként persze Kornél kalandjaiba, de éreztem, hogy nem lesz így jó. Ekkor hangos üzemmódra váltottam, magamnak és a macskámnak, Tesónak (aki erre a névre annyira nem hallgat, viszont néha odajön hozzám a Nyuszi, a Csibe és a Babafül nevek hallatán) hangosan olvasva az történetet. Így a rímek is jobban kijöttek, élvezetesebb volt az olvasás, ajánlom mindenkinek, hogy ha ezt a kötetet a kezébe veszi, hangosan olvassa fel. Szigorúan otthon, de persze a bátrabbak megpróbálkozhatnak a közösségi közlekedésben is ezzel a technikával.

Gáti István nevével először a pár éve megjelent Sportszelfi című kötetben találkoztam, azóta nem olvastam sem antológiában, sem önálló kötetet a szerzőtől. Ez az első ilyen élményem, és határozottan pozitívak a benyomásaim.
[…]

Még több: link

krlany I>!
Gáti István: Kornél, a kobra

Verses mese a tetovált kobráról… A Villon -balladák jutnak róla eszembe Faludy fordításában. (Nem, nem, semmi köze hozzájuk, csak amikor először olvastam őket, azoknak volt ilyen hatása. Amolyan, muszáj odakapnod a fejed, mert ilyet még nem látott a világ.)
Zseniális. Ritka, mint a fehér holló az ilyen eredeti ötlet, pedig tonna számra olvasom a gyerekmeséket. Merész, bátor a témaválasztás, és én ezt nagyon tudom díjazni. Az meg merő „prűdségnek” tűnik számomra, hogy gyerekkönyvben nem lehet tetkókról szó, mikor lépten-nyomon szembejön velük a valóságban. Szokatlan? Igen. De attól még nem kell cenzúrázni, nem vagyunk a középkorban.
A történet pedig arról szól (már ha el tudunk vonatkoztatni a tetoválástól, no meg a kobrától), hogy keresd és találd meg magad a világban. Hogy ne elégedj meg azzal, ami van, merj többre és jobbra vágyni… és van ám romantikus szál is, merthogy Kornélunkat várja egy Kornélia.
Nekem kifejezetten tetszik Gáti István humora, fricskája a megszokottnak, bátorsága és merészsége. A kedvenc soraim pediglen: „Nem vagyunk nyeszlett punkok! / Raboljunk újból bankot!” Vagány rakenroll apukák imádni fogják!

PTJulia P>!
Gáti István: Kornél, a kobra

A verses mese nem könnyű műfaj, s le a kalappal Gáti István előtt, hogy rögtön egy egész könyvnyi eposzt szőtt Kornélról, a tetkókobráról. Az ötlet nagyon is eredeti, a rímek helyenként a legjobb poénig ülnek – máshol viszont döcögnek.
A történet bohókásan halad a végkifejlet felé, az én kedvenc részem Barbi iskolai kalandja volt. Meglepő élmény lehetett :-))
A rajzok is passzolnak ehhez az őrült kalandozáshoz.

Gáti István: Kornél, a kobra

Kornél története egy olyan mese, ami kimozdít a komfortzónából, életszagú, szerethető és a szövegezése is szuper spoiler. Aki esetleg attól tartana, hogy tetoválásra buzdít a könyv, az bátran megnyugodhat, szó nincs ilyesmiről, az viszont kifejezetten jó, hogy Kornél apropóján lehetőség van erről is beszélgetni a gyerekekkel.

Könyveslány P>!

Kit rejt hát e becses könyv?
Kérlek, vésd a kobakodba,
pikkely fedte szereplőnk
Kornél lesz, a híres kobra!

Nézte a kettes metró:
„Micsoda pompás tetkó!”

Másnap kora reggel ébredt,
mobilt fogott, lőtt egy képet.
Kivarrt kézzel integetve
felkerült az internetre.