Bea ​konyhája 2. 7 csillagozás

Gáspár Bea: Bea konyhája 2.

Gáspár ​Bea előző könyvéből megtudhattuk, hogyan lett az egyszerű vidéki roma lányból országosan ismert, közszeretetnek örvendő Bea asszony, akitől receptjein keresztül elleshetjük életszeretetét, azt, hogy hogyan lehet az asztal örömeivel a családot összetartani, a gyerekeket és Győzikét jó útra terelgetni.

Új könyvében is hasonló lendülettel kínálja nekünk kedvenc receptjeit, természetesen Bea módra. Elsősorban a magyar konyha klasszikusait veszi sorra, és formálja át a tőle megszokott szenvedéllyel. Hagyomány és modern konyhatechnológia remekül megférnek a jól követhető ételleírásokban, mint ahogy a receptek közt is megtaláljuk a múltat idéző Gundel-palacsintát és a sült libamájat vagy a manapság oly kedvelt házi hamburgert. A három nagy fejezetben – levesek és előételek; főételek és saláták; édes és sós sütemények, kelt tészták – ott sorakozik a libatepertőtől a főzelékek, pörkölt húsok és grillételek javán át egészen a mákosguba-tortáig a házias ételek… (tovább)

>!
Boook, Budapest, 2020
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155417634

Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 10


Kiemelt értékelések

IrodalMacska P>!
Gáspár Bea: Bea konyhája 2.

Mi mutatná jobban egy szakácskönyv sikerét, ha nem az, hogy az ember lánya egy ültő helyében felfalja (nem, nem úgy!), majd úgy dönt, hogy a szenteste felszolgált menü a könyvben szereplő receptekből fog összeállni?! Így történt, hogy a család a hasát simogatva töltötte még a 25-e délelőttöt is. A főétel egyébként csirkemell sajtmártással, sonkába tekert burgonyagombóccal és majonézes krumplisaláta volt off, desszertként pedig mákosguba-torta került az ünnepi asztalra.

Ugyan szívesen kipróbálom más nemzetek ételeit is, szeretek a fűszerekkel kísérletezni, léleksimogató ovációt mégis inkább a hazai, hagyományos ételek elkészítésével érek el a család körében.
Ami miatt beleszerettem ebbe a szakácskönyvbe, az elsősorban az volt, hogy a hozzávalók könnyen beszerezhetőek (Jamie Olivert például nagyon csípem, de amikor zúzmara ágyon érlelt rénszarvasagancsot kell beszereznem a 16 óra utáni tülekedés közepette a Lidl-ben, akkor tudnám a serpenyőjével tarkón csapni…), szinte kivétel nélkül mind megtalálható egy átlagos család konyhájában.
Szimpatikusak Bea rövid bevezetői is, betekintést nyerhetünk a receptek titkos életébe, abba, hogy Bea asszony mikor szokta elkészíteni az egyes fogásokat, honnan nyer inspirációt a receptekhez, illetve honnan szerezte meg azokat.

A képek csodálatosak, a pavlovi reflex garantáltan beindul a könyv lapozgatása során. Fontos továbbá megemlíteni, hogy ugyan vannak benne összetettebb, nehezebb receptek is, a leírások mégis olyan részletesek és logikusak, hogy egy kezdő szakácsnő sem vall szégyent a nagyérdemű előtt, mert képtelenség elrontani az egyes lépéseket.

Summa summarum: ugye lesz Bea konyhája 3. is? :)

>!
Boook, Budapest, 2020
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155417634
2 hozzászólás
Danadia>!
Gáspár Bea: Bea konyhája 2.

Hagyományos ételek, amit „mindenki” szeret. Semmi flancolás. Külön tetszik, hogy hasznos tippek vannak egyes receptek után. Nem gondoltam volna, hogy Bea asszony ilyen jó szakácskönyvet ír.


Hasonló könyvek címkék alapján

Steiner Kristóf: Kristóf konyhája
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Tóthné Libor Mária: Limara Péksége
Király Ágnes: Egyszerűen fermentálj
Beh Mariann: A kert konyhája
Borbás Marcsi: Édes békeidők
Váncsa István: Váncsa István szakácskönyve
Ambrus Éva: Anya, kérek még!
Horváth Ilona: Horváth Ilona illusztrált szakácskönyve
Janits-Szabó Virág: Örömfőzés